Marijampolėje užfiksuotos lygiosios © Eurofootball.lt
Šeštadienį "A lygos" 13-ojo turo rungtynėse susikovė turnyrinės lentelės vidutiniokės Panevėžio "Ekrano" ir Marijampolės "Sūduvos" ekipos. Permainingos bei gražios rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Marijampolės "Sūduvos" stadionas, 1800 žiūrovų
Teisėjas – Viktoras Chileckis
Marijampolės "%c00125" 1 – 1 Panevėžio "%c00033"
20‘ [0 – 1] Sergiy Pogreban
59‘ [1 - 1] Tomas Miklinevičius

"Sūduva": S.Klevinskas; Sobol, Mikuckis, Skinderis, Milevskiy; Miklinevičius, Kozyuberda, D.Maciulevičius (75' Kėrys), Urbšys (45; G.Slavickas ); G.Juška (79' Mačiulis), Shuganov

"Ekranas": Stefanovič; Paulauskas, Gleveckas, L.Klimavičius (46' Galkevičius), Skroblas; Bička (76' Šidlauskas), Rimavičius, Savėnas, Tomkevičius (49' Kavaliauskas), Pogreban; Lukšys

Rungtynės prasidėjo gana vangiai. Komandos vengė aktyviai atakuoti, darė daug techninio broko. Pirmasis vaizdą pagyvinęs epizodas nutiko 16-ąją minutę, kai Andrius Urbšys perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kovoje dėl jo kaktomuša susidūrė trys futbolininkai: šeimininkų legionierius iš Baltarusijos Vitalijus Šuganovas, "Ekrano" vartų sargas Bogdanas Stefanovičius bei 18-metis gynėjas Linas Klimavičius. Visiems trims prireikė nedidelės medikų pagalbos.

Praėjus keletai minučių po šio epizodo, į aikštę nespėjus sugrįžti V.Šuganovui, Povilas Lukšys pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kur jo perdavimą "uždarė" labai aktyviai pirmajame kėlinyje žaidęs Sergejus Pogrebanas.

23-ąją mačo minutę tolimą perdavimą į vartų plotą nukreipti bandė aukštaūgis V.Šuganovas, bet didvyriškas B.Stefanovičiaus šuolis išgelbėjo jo komandą nuo įvarčio.

Po dešimties minučių permainingoje kovoje kamuolį atsikovojęs Lietuvos rinktinės saugas Mantas Savėnas smūgiu iš maždaug 30 metrų patikrino Sauliaus Klevinsko budrumą, bet pastarasis buvo savo vietoje ir kamuolį užtikrintai sugavo.

38-ąją minutę "po puolėju" žaidęs Gvidas Juška labai galingu smūgiu nuo baudos aikštelės linijos sudrebino svečių vartų konstrukcijas - jis pataikė tiesiai į virpsto ir skersinio sandūrą. Po keletos minučių beveik identiškoje situacijoje G.Juška vėl nedvejodamas labai stipriai smūgiavo į vartus, ir šį kartą pataikė į vartininką, kuris nesugebėjo sugauti kamuolio. Šis atšoko tiesiai V.Šuganovui, tačiau pastarasis nesitikėjo tokios "dovanėlės" ir kamuolys nuo baltarusio išskriejo už galinės linijos.

Po 45 minučių kovos priekyje buvo 4-ąją poziciją čempionate užimanti "Ekrano" ekipa.

Antrajame kėlinyje tiek teritorinę, tiek žaidybinę persvarą turėjo šeimininkai. Jie visą laiką palaikė įtampą svečių aikštės pusėje, tačiau pora kartų dėl grubių klaidų vos nepraleido antro įvarčio.

53-ąją minutę po įžaisto kampinio V.Šuganovas, kuris sužaidė bene geriausias rungtynes Marijampolės komandoje, galva smugiavo į vartus, tačiau kamuoliui ten pakliūti sutrukdė futbolininkų spūstis prieš vartus. Kamuolys buvo nukreiptas į kampinį.

Prabėgus keletui minučių, po gražios kombinacijos į puikią smūgio poziciją buvo išvestas Sergejus Kozyuberda, tačiau dešiojo saugo smūgiotas kamuolys skriejo virš vartų.

Praėjus dar minutei "Sūduva" surengė ataką, leidusią išlyginti rezultatą. Prie "Ekrano" vartų kilo sumaištis, į vartus smūgiavo G.Juška, Aleksandras Sobolis, kurį "Sūduvos" treneris Algimantas Gabrys antrajame kėlinyje ragino kuo aktyviau jungtis prie komandos atakų, o viską užbaigė marijampoliečių atraminis saugas Tomas Miklinevičius. Jis pasinaudojo susidarusia padėtimi ir pasiuntė kamuolį į tinklą.

63-ąją minutę G.Jušką atliko kiek per aukštą perdavimą Vaidui Slavickui. Jei sumanymas būtų pavykęs, "Sūduvos" saugas būtų turėjęs galimybę iš keleto metrų pasiųsti kamuolį į vartus.

"Sūduva" rengė vieną ataką po kitos, tačiau svečiai taip pat nesnaudė. 76–ąją P.Lukšys kontratakoje sėkmingai atliko perdavimą Vitalijui Kavaliauskui, kuris bandė techniškai permesti kamuolį per vartininką. "Ekrano" puolėjui pavyko, tačiau kamuolys perskriejo ir per vartus.

79-ąją minutę G.Juška, pamatęs, kad yra ruošiamasi jį pakeisti, nutarė išeiti "su trenksmu". Jis su komandos draugu ižaidė kampinį ir kaip iš "patrankos šovė" į artimąjį vartų kampą, bet puikiai sužaidė vartininkas B.Stefanovičius.

Po septynių minučių gana prastai puolime sužaidė Giedrius Slavickas. Kontratakos metu, "Sūduvos" ekipa turėjo kiekybinę persvarą, su kamuoliu atsiduręs G.Slavickas sužaidė individualiai ir nesėkmingai smūgiavo į vartus, nors buvo galimi ir kiti atakos tęsinio variantai.

Aktyvus antrasis kėlinys užgožė pirmųjų minučių blankumą. "Ekrano" ir "Sūduvos" rungtynės baigėsi lygiosiomis 1-1. Tai reiškia, kad šių ekipų vietos turnyrinėje lentelėje nepakito - jos liks atitinkamai ketvirtoje ir penktoje pozicijose.