Marijampolėje "Žalgiris" išplėšė lygiąsias © Eurofootball.lt
Marijampolėje aikštės šeiminkai susitiko su svčiais iš sostinės – "Žalgirio" futbolininkais. Didžiąją rungtynių dalį pirmavę marijampoliečiai rungtyniu pabaigoje gana apmaudžiai praleido įvartį ir prarado du taškus.

Marijampolės "Sūduvos" stadionas, 1800 žiūrovų
Teisėjas – A.Kancleris
Marijampolės "%c00125" 1 – 1 Vilniaus "%c00032"
21‘ [1 - 0] Andrius Urbšys
88‘ [1 - 1] Igoris Morinas

"Sūduva": S.Klevinskas; A.Sobol, T.Mikuckis, M.Skinderis, V.Slavickas; D.Maciulevičius, T.Miklinevičius, S.Kozyuberda, A.Urbšys (60' G.Slavickas), Willer (73' K.Jasaitis); V.Shuganov (45' G.Juška)

"Žalgiris": M.Rapalis; E.Lukoševičius, B.Ngapounou, I.Steško, M.Choruži; J.Bursuc, A.Ostap, E.Poderis, I.Morinas; N.Misiuk (52' A.Steško), V.Mižigurskis (66' A.Romašovas).

Abi ekipos turėjo nuostolių ir nerungtyniavo stipriausių sudėčių. "Sūduvos" gretose vis dar traumuotas yra Ottavio Braga. Tuo tarpu vilniečiai žaidė be saugo Raimondo Vilėniškio bei vartininko Ernesto Šetkaus ir iki galo traumų neišsigydžiusių Aleksejaus Dubynos bei Virmanto Lemežio. Pirmajame rate šių ekipų susirėmimas baigėsi minimalia "Žalgirio" pergale.

Rungtynių pradžioje iniciatyvos tvirtai neperėmė nė viena ekipa. Pirmasis kiek pavojingesnis epizodas nutiko 20-ąją mačo minutę, kai Lietuvos rinktinės saugas Igoris Morinas smūgiavo iš maždaug 20 metrų, tačiau jo bandymą sėkmingai atrėmė "Sūduvos" vartininkas Saulius Klevinskas.

Netrukus "Sūduva" keletu tikslių perdavimų į smūgio poziciją išvedė nuo mačo pradžios aktyviai žaidusį Andrių Urbšį, jo smūgį gynėjai blokavo, tačiau kamuolys atiteko Dariui Maciulevičiui, šis priartėjo prie galinės linijos, tiksliai perdavė kamuolį tam pačiam A.Urbšiui, kuris iš keleto metrų "sušaudė" "Žalgirio" vartininką Marių Rapalį.

37-ąją mačo minutę svečių saugas Anatolijus Ostapas iš toli smūgiavo į vartus, tačiau vartininkas buvo pasiruošęs ir pagavo žeme riedantį kamuolį.

Kėlinio pabaigoje iniciatyvą perėmė šeimininkai. Jie surengė keletą labai pavojingų atakų iš eilės.

42-ąją minutę "Sūduvos" legionierius iš Baltarusijos Vitalijus Šuganovas stipriai smūgiavo į vartus, tačiau puikiai sužaidė "Žalgirio" vartų sargas M.Rapalis ir stiprus smūgis buvo nukreiptas į kampinį.

Pakėlus kampinį pirmasis prie kamuolio suskubo pagrindinis "Sūduvos" vidurio gynėjas Tomas Mikuckis. Buvusio "Žalgirio" žaidėjo smūgiuotą kamuolį, kuris po rikošeto skriejo į vartų plotą, už galinės linijos nukreipė greta vartų stovėjęs svečių gynėjas.

Ilsėtis komandos išėjo minimaliu rezultatu pirmaujant šeimininkams. Pirmojoje dalyje į akis krito, kad daugiau nei įprastai atsitraukęs į aikštės gilumą žaidžia "Sūduvos" legionierius iš Brazilijos Willeris. Šiose rungtynėse jis buvo mažiau pastebimas ir darė mažiau įtakos komandos puolimui.

Po pertraukos žaidimas tapo aktyvesnis ir abi komandos sukūrė daugiau progų įvarčiui pasiekti.

50-ąją minutę Nikolajus Misiukas nuo baudos aikštelės linijos smūgiavo į vartus, bet tai nesudarė rimtų problemų "Sūduvos" vartininkui.

Aktyviai į šeimininkų žaidimą įsijungė po keitimo pasirodęs Gvidas Juška. 54-ąją minutę jis gavo perdavimą iš dešiniojo krašto, pavojingai smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys, kurį lietė M.Rapalis, atsitrenkė į skersinį bei nuskriejo už galinės linijos.

Tas pats G.Juška 57-ąją minutę vienas pats apžaidė keletą gynėjų bei pavojingai smūgiavo į tolimąjį vartų kampą. Kamuolys praskriejo greta virpsto.

61-ąją G.Juškai kamuolį perdavė taip pat po keitimo pasirodęs ir žaidimą pagyvinęs Giedrius Slavickas, puolėjas labai galingai smūgiavo į vartus ir tik dėka drąsaus vartininko žaidimo kamuolys neatsidūrė tinkle.

Po aštuonių minučių vietoje nenustygęs futbolininkas dar kartą smūgiavo į vartus, tačiau vėl nesugebėjo nuginkluoti "Žalgirio" vartininko. Tiesa, tai padaryti galėjo visuomet drąsiai į atakas besijungiantis "Sūduvos" gynėjas Aleksandras Sobolis, tačiau stiprus jo smūgis tikslo nepasiekė.

72-ąją minutę šeimininkai sulaukė "Žalgirio" atsako. Aleksandras Romašovas juvelyriškai tiksliai nukreipė kamuolį į viršutinį vartų kampą, bet smūgis nebuvo stiprus ir tinkamą poziciją užsiėmęs S.Klevinskas kamuolį sugavo.

Po septynių minučių perdavimą iš krašto gavo patyręs Eimantas Poderis, jis iš pakankamai patogios padėties smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys praskriejo greta virpsto.

84-ąją minutę prie "Žalgirio" vartų ivykęs kuriozas svečiams galėjo baigtis labai liūdnai. Iš pirmo žvilgsnio visai nepavojingoje situacijoje gynybos grandyje žaidęs Igoris Steško galva numetė kamuolį vartininkui, tačiau komandos draugai nesutarė tarpusavyje ir to pasekoje kamuolys peršoko per toli iš vartų išėjusį M.Rapalį ir vos neatsidūrė tinkle.

Kai jau atrodė, jog šeimininkai pasieks 6-ąją pergalę šį sezoną, įvyko tai, kas tiesiog šokiravo visus susirinkusius marijampoliečius.

Iš aikštės gilumos "Žalgiris" pasiuntė kamuolį toli į priekį. Ten I.Moriną atitverti bandė A.Sobolis, iš vartų išėjo S.Klevinskas, bet "Sūduvos" dešiniojo krašto gynėjas ir vartininkas nesutarė tarpusavyje ir tuo akimirksniu pasinaudojo I.Morinas. Jis meistrišku smūgiu permetė kamuolį per vartininką ir išplėšė savo ekipai tašką išvykoje - rungtynės baigėsi lygiosiomis 1-1.