Mažųjų šalių staigmenos Euro-2008 atrankoje © Eurofootball.lt
2008 Europos čempionato atrankos varžybose įvyko 20 mačų, kuriuose netrūko netikėtumų. Didžiausias staigmenas pateikė Azerbaidžano ir Lichtenšteino rinktinės, kurioms pavyko įveikti atitinkamai Suomiją ir Latviją, tuo tarpu F grupės lyderiu po pergalės prieš Švediją tapo Šiaurės Airija. Pergales rungtynių pabaigoje iškovojo Olandija ir Ispanija, Anglija tik antrame kėlinyje palaužė Andorą, Italija įtikinamai įveikė Škotiją, minimalius laimėjimus namuose pasiekė Lenkija, Čekija, Airija, Bulgarija neįveikė Albanijos, o Serbijos ir Portugalijos bei Turkijos ir Norvegijos dvikovos baigėsi lygiosiomis.

Pirmoje A grupės vietoje įsitvirtino Lenkijos rinktinė, gana nelengvai 1-0 nugalėjusi Armėniją ir po penktos pergalės iš eilės padidinusi pranašumą prieš taškus praradusius persekiotojus iki penkių taškų. Taip atsitiko todėl, kad Azerbaidžanas sensacingai namuose įveikė Suomiją, o Portugalija svečiuose neišlaikė turėto pranašumo ir sužaidė lygiosiomis su Serbija.

Į kovą dėl kelialapio į Europos čempionato finalinį etapą grįžo pasaulio čempionė Italijos rinktinė, kuriai du Luca Toni įvarčiai padėjo namuose įveikti Škotijos pasipriešinimą ir iškovoti 10-ąjį tašką. Po Ukrainos pergalės prieš Lietuvą grupėje susidarė ukrainiečių, prancūzų ir škotų trivaldystė, o į penktą vietą pakilo Farerų salas įveikusi Gruzija.

C grupėje lyderio poziciją išsaugojo Turkija, kuri neutraliame stadione Vokietijoje tik po dviejų vėlyvų Hamito Altintopo baudos smūgių išsigelbėjo nuo nesėkmės prieš Norvegiją ir toliau vienu tašku pirmauja prieš nelengvai Maltoje laimėjusią Graikiją. Penktoje vietoje atsidūrė Moldovą įveikusi Vengrija.

Trivaldystė susidarė ir D grupėje - Čekija ir Airija po minimalių pergalių prieš Kiprą ir Slovakiją pagal taškus pasivijo Vokietiją. Slovakai lieka ketvirti, o į penktą vietą pakilo San Mariną namuose 3-0 sutriuškinęs Velsas.

Be taškų E grupėje lieka Estija ir Andorai. Estai išvykoje net 0-4 nusileido Izraeliui, kuriam du įvarčius pelnė 17 metų Benas Saharas, o Andora antrajame kėlinyje turėjo pripažinti Anglijos pranašumą. Du įvarčius Steve'o McClareno auklėtiniams pelnė Stevenas Gerrardas, vieną įmušė komandos naujokas Davidas Nugentas.

Sensacingai F grupėje į priekį išsiveržė Šiaurės Airija, kuri po dar dviejų rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapusio Davido Healy įvarčių atsitiesė po Johano Elmanderio tikslaus smūgio ir palaužė Švedijos rinktinę. Vėliausiose dienos rungtynėse Ispanija 81 minutę pasižymėjus Andresui Iniestai palaužė Islandiją ir pakilo į trečią vietą.

Pirmoje G grupės vietoje įsitvirtino Olandija, kuriai pergalę prieš Slovėniją svečiuose nulėmė Giovanni van Bronckhorsto įvartis 85 minutę, tuo tarpu Rumunija sutriuškino Liuksemburgą ir pasinaudojusi netikėtomis Bulgarijos lygiosiomis su Albanija atsidūrė antroje vietoje.

Kitos 2008 metų Europos čempionato atrankos rungtynės bus žaidžiamos jau birželio pradžioje.

A grupė

Azerbaidžanas 1 - 0 Suomija
83' [1 - 0] Emin Imamaliev

Serbija 1 – 1 Portugalija
5' [0 - 1] Tiago
37' [1 - 1] Bosko Jankovic

Lenkija 1 - 0 Armėnija
26' [1 - 0] Maciej Zurawski

Ukraina 1 – 0 Lietuva
48' [1 - 0] Oleg Gusev

Gruzija 3 - 1 Farerų salos
26' [1 - 0] David Siradze
45' [2 - 0] Alexander Iashvili
56' [2 - 1] Rgvi Jacobsen
90' [3 - 1] Alexander Iashvili (11m)

64‘ Frodi Benjaminsen (Farerų salos) pašalintas iš aikštės

Italija 2 - 0 Škotija
11' [1 - 0] Luca Toni
70' [2 - 0] Luca Toni

Vengrija 2 - 0 Moldova
9' [1 - 0] Alexandru Epureanu (į savo vartus)
63' [2 - 0] Zoltan Gera

Malta 0 – 1 Graikija
65' [0 - 1] Angelos Basinas (11m)

66' Roderick Briffa (Malta) pašalintas iš aikštės

Turkija 2 - 2 Norvegija
31' [0 - 1] Simen Brenne
41' [0 - 2] Martin Andresen
72' [1 - 2] Hamit Altintop
89' [2 - 2] Hamit Altintop

Čekija 1 – 0 Kipras
21' [1 - 0] Radoslav Kovac

Airija 1 - 0 Slovakija
13' [1 - 0] Kevin Doyle

Velsas 3 - 0 San Marinas
3' [1 - 0] Ryan Giggs
20' [2 - 0] Gareth Bale
62' [3 - 0] Jason Koumas (11m.)

Izraelis 4 - 0 Estija
20' [1 - 0] Idant Tal
31' [2 - 0] Roberto Damian Colautti
77' [3 - 0] Ben Sahar
80' [4 - 0] Ben Sahar

Andora 0 – 3 Anglija
54' [0 - 1] Steven Gerrard
76' [0 - 2] Steven Gerrard
90' [0 - 3] David Nugent

Lichtenšteinas 1 - 0 Latvija
17' [1 - 0] Mario Frick

Šiaurės Airija 2 - 1 Švedija
26' [0 - 1] Johan Elmander
31' [1 - 1] David Healy
58' [2 - 1] David Healy

Ispanija 1 - 0 Islandija
81' [1 - 0] Andres Iniesta

Rumunija 3 - 0 Liuksemburgas
25' [1 - 0] Adrian Mutu
50' [2 - 0] Cosmin Contra
89' [3 - 0] Ciprian Marica

Slovėnija 0 - 1 Olandija
85' [0 - 1] Giovanni van Bronckhorst

1. Olandija 6 4 2 0 8-2 14
2. Rumunija 5 3 2 0 10-3 11
3. Bulgarija 5 2 3 0 7-3 9
4. Baltarusija 5 2 1 2 9-11 7
5. Slovėnija 5 1 1 3 4-8 4
6. Albanija 5 0 3 2 3-6 3
7. Liuksemburgas 5 0 0 5 1-9 0