Merginų rinktinei nepavyko iškovoti bent lygiųjų

Lietuvos WU19 (devyniolikmečių) merginų futbolo rinktinei Europos čempionato atrankoje nepavyksta iškovoti pirmųjų taškų. Antrosiose rungtynėse Alytuje lietuves 2:0 įveikė Ukraina.

Ukrainietės rungtynėse startavo sėkmingiau – iš pradžių pavojingoje atakoje sudrebino vartų konstrukciją, o aštuntą minutę išsiveržė į priekį. Po pakelto kampinio tiksliai į vartus galva smūgiavo Veronika Nikitiuk.

Pirmajame kėlinyje aikštėje kamuolį daugiau kontroliavo ir atakavo Ukrainos futbolininkės. Vis dėlto 40 minutę lietuvės buvo arti išlyginamojo įvarčio, kai po Gabijos Gedgaudaitės perdavimo į baudos aikštelę vartininkė nesugraibė kamuolio, o Viktorijos Čiapaitės smūgį blokavo gynėja.

Po pertraukos Lietuvos komanda žaidė drąsiau, bet 60 minutę jų pastangas nubraukė antrasis ukrainiečių įvartis. Šį kartą iš arti vartus gynusią Dominyką Vaiginytę nuginklavo Yuliya Semenyuk.

Lietuvos rinktinė ieškojo galimybių išlyginti rezultatą, pusproges įmušti turėjo Liucija Vaitukaitytė ir G. Gedgaudaitė, bet jų smūgiai tikslo nepasiekė.

Ukraina iškovojo pergalę 2:0 ir iškovojo šeštą tašką grupėje. Lietuvės lieka be taškų, bet pirmadienį turės galimybę iškovoti pirmąją pergalę susitikime su Farerų salų rinktine, kuri taip pat neturi surinkusi taškų. Grupėje pirmauja Airija (6 tšk.). Į kitą atrankos etapą žengs dvi geriausios grupės komandos, bet lietuvės išlaiko viltį būti tarp geriausių trečią vietą atrankoje užėmusių rinktinių ir žaisti elitiniame etape.