Merginų U-19 rinktinė laimėjo Baltijos taurę

Lietuvos merginų WU-19 (1998 m. gimusios ir jaunesnės) rinktinė paskutinę UEFA Jaunųjų talenčių turnyro dieną rezultatu 4:0 sutriuškino Latviją ir užėmė pirmąją vietą tarp Baltijos šalių komandų.

Pagal trišalį susitarimą Baltijos merginų U-19 taurės kovos šiemet vyko UEFA Jaunųjų talenčių turnyro metu. Šiose varžybose dalyvavo ir Farerų salų komanda, nors į tradicinį kaimyninių valstybių turnyro trofėjų ji nepretendavo.

U-19 rinktinė pirmąją turnyro dieną po baudinių serijos nugalėjo prieš Estiją. Savo ruožtu Latvija 3:1 pranoko Estiją, tad viskas sprendėsi paskutinėse rungtynėse.

Pirmojo kėlinio pabaigoje pelniusios įvartį lietuvaitės po pertraukos pajuto įvarčių skonį ir susitikimo pabaigoje Latvijos futbolininkes nubaudė dar trimis tiksliais smūgiais. Pirmąjį įvartį pelnė Paulina Sarkanaitė, o vėliau dubliu pasižymėjo Lijana Gedminaitė bei vieną pridėjo Paulina Potapova.

Lietuvos merginų U-19 rinktinė po trijų metų pertraukos tapo stipriausia komanda Baltijos šalyse.

Tuo metu UEFA Jaunųjų talenčių turnyre visas tris pergales iškovojo Farerų salų komanda, kuri paskutinę turnyro dieną Vilniuje 3:0 įveikė Estiją.

Rungtynių statistika

Latvija WU-19 – Lietuva WU-19 0:4 (0:1)
NFA stadionas, 50 žiūrovų
Teisėjas – Šarūnas Tamulynas (Lietuva)
Įvarčiai: 38 min. Paulina Sarkanaitė, 83, 90 min. Lijana Gedminaitė, 86 min. Paulina Potapova (Lietuva WU-19)
Įspėtos: 61 min. Sandra Voitane (Latvija WU-19); 5 min. Laura Ivaškaitė, 25 min. Evelina Buividavičiūtė (Lietuva WU-19)

Lietuva WU-19 rinktinės sudėtis: Augustė Mikalauskytė (54 min. Aušra Klevečkaitė), Paulina Narbutaitė, Roberta Tarasevičiūtė, Evelina Buividavičiūtė, Paulina Sarkanaitė (86 min. Simona Rumčikaitė), Paulina Potapova, Alina Neznanova, Karolina Zabolotnaja, Lijana Gedminaitė, Laura Ivaškaitė (46 min. Sonata Stankevičiūtė) , Gerda Jasionytė (46 min. Ema Buivydaitė).

Farerų salos WU-19 – Estija WU-19 3:0 (1:0)
LFF stadionas, 40 žiūrovų
Teisėja – Rasa Imanalijeva (Lietuva)
Įvarčiai:  38 min. Elisabet Vang, 56 min. Evy A Lakjuni (Farerų salos WU-19); 78 min. Criselle Tennosaar (Estija WU-19)