Merginų U16 rinktinė išplėšė pergalę prieš Sakartvelo bendraamžes © lff.lt nuotr.

Valingą pergalę iškovojo Lietuvos merginų iki 16 metų futbolo rinktinė, UEFA „Development“ turnyre nugalėjusi rezultatu 2:1 Sakartvelo rinktinę. Abu įvarčius lietuvaitės pelnė susitikimo pabaigoje per teisėjo pridėtą laiką.

Pimajame kėlinyje komandos nesusikūrė daug progų pasižymėti, tačiau viena iš jų pasibaigė įvarčiu. Natia Jojua narsiai sužaidė prieš lietuvių gynėjas ir savo reidą 21 minutę užbaigė nukreipdama kamuolį į mūsiškių vartus.

Rungtynių siužetas ženkliai pakito antrojo kėlinio metu, kuomet lietuvėms pavyko įgyti žaidybinę iniciatyvą ir vis dažniau surengti grėsmingesnes atakas. Sakartvelo vartininkei teko atremti Neidos Dinevičiūtės ir Gabijos Makalauskaitės smūgius.

Lietuvaitės nesitaikstė su gresiančiu pralaimėjimu bei susitikimo pabaigoje šturmavo varžovių vartų prieigas. 90+2 minutę Estela Tamošauskaitė sulaukė Ugnės Jonelytės perdavimo iš dešiniojo krašto bei taikliu smūgiu išlygino rezultatą.

Lietuvos rinktinės žaidėjos ir stadiono žiūrovai po minutės dar kartą emocingai džiūgavo – surengta staigi mūsiškių ataka kairiuoju kraštu, kurios metu sekė Ugnės Kvartūnaitės perdavimas Estelai Tamošauskaitė ir pastarosios antras įvartis, išplėšęs pergalę.

LFF Kauno treniruočių centre vykstantis UEFA „Development“ turnyras finišuos sekmadienį. Antrą pergalę turnyre iškovojusi Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė susitiks su Sakartvelo ekipa, o popietę aikštėje lietuvės mes iššūkį estėms.

Rungtynių statistika: Lietuva – Sakartvelas 2:1 (0:1)

LFF Kauno treniruočių centro stadionas, teisėjas – Edgaras Bučinskas

Įvarčiai: 90+2 ir 90+3 min. Estela Tamošauskaitė (Lietuva); 21 min. Natia Jojua (Sakartvelas)

Įspėtos: 52 min. Aivė Andriuškevičiūtė (Lietuva); 85 min. Natia Cecchladzė (Sakartvelas)

Lietuvos merginų U16 rinktinės sudėtis: Ema Daujotė, Marta Šmidt (69 min. Ugnė Kvartūnaitė), Milda Ivanciutė (59 min. Agnė Jakiūnaitė), Ugnė Jonelytė, Julija Melaikytė (46 min. Miglė Grauslytė, Austėja Jokubaitytė, Laura Grucytė (46 min. Neila Dinevičiūtė), Aivė Andriuškevičiūtė, Estela Tamošauskaitė, Radvilė Kelečiūtė, Gabija Malakauskaitė. Atsargoje: Rūta Petrauskaitė, Emilija Gerasimova, Emilija Grauslytė,  Patricja Penkauskaitė.