Merginų U–19 rinktinė sutriuškino Andoros bendraamžes © lff.lt

Penktadienį Vilniaus LFF stadione finišavo Europos merginų U19 čempionato atrankos turnyras. Paskutinėse jo rungtynėse Lietuvos futbolininkės rezultatu 6:1 (1:1) įveikė Andoros rinktinę ir, surinkusios 4 taškus, grupėje užėmė antrą vietą.

Pirmose dienos rungtynėse Turkijos futbolininkės 5:0 nustelbė Moldovos bendraamžes ir užėmė pirmą vietą grupėje. Trečios liko 4 taškus surinkusios moldavės, o andorietės su 3 taškais liko ketvirtos.

Penktadienio rungtynių pradžia sudėtingai klostėsi lietuvėms, kurios 7 minutę praleido apmaudų įvartį iš distancijos. Besibaigiant pirmajam kėliniui Meidai Proscevičiūtei pavyko išlyginti rezultatą.

Antrajame kėlinyje lietuvės dominavo ir pelnė penkis įvarčius į andoriečių vartus. Po Skaistės Petrauskaitės  perdavimo 46 minutę pasižymėjo M. Proscevičiūtė, o 73 minutę Ema Kriaučiūnaitė savo reidą kairiuoju kraštu vainikavo įvarčiu. Netrukus lietuvių persvarą padidino Ineta Šukštulytė po Emos Kriaučiūnaitės perdavimo.

Susitikimo pabaigoje įvartį pelnė Gintarė Raznauskaitė, o Meida Proscevičiūtė atliko hetriką.

UEFA Europos merginų U19 čempionato atrankos rungtynių statistika

Andora – Lietuva 1:6 (1:1);

Vilniaus LFF stadionas; teisėja – Ifeoma Kulmala (Suomija);

Įvarčiai: 7 min. Gemma Lluch Camin (Andora); 45 ir 46, 90+3 min. Meida Proscevičiūtė, 73 min. Ema Kriaučiūnaitė, 79 min. Ineta Šukštulytė, 87 min. Gintarė Raznauskaitė (Lietuva)

Lietuvos rinktinės sudėtis: Gabrielė Vasilenko, Vanesa Vasiliauskaitė (61 min. Rusnė Makarevičiūtė), Donata Švarcaitė, Karolina Jasaitytė, Saulė Uždavinytė, Irūna Blaškytė (83 min. Viltė Švarcaitė), Neda Klezaitė (77 min. Ineta Šukštulytė), Ema Kriaučiūnaitė, Rusnė Šešplaukytė (61 min. Gintarė Raznauskaitė), Santa Lichareva (46 min. Skaistė Petrauskaitė), Meida Proscevičiūtė. Atsargoje: Darija Mikuckytė,  Goda Papartytė, Aistė Šveckutė.