"Milan" tapo Italijos čempionato lyderiu © Eurofootball.lt
Sekmadienį Italijos "Serie A" pirmenybėse sužaistos septynerios X turo rungtynės.

Į pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje po ilgos pertaukos pakilo "Milan" klubas, savo aikštėje 1-0 įveikęs "Napoli".

Nors 85 minutę Kaka nerealizavo 11 metrų baudinio, skirto už Acquistato Pazienzos žaidimą ranka baudos aikštelėje, po kelių minučių vienintelį ir pergalingą įvartį į savus vartus po Ronaldinho baudos smūgio galva įsimušė Germanas Denisas.

Tiesa, "Napoli" visą antrąjį kėlinį žaidė dešimtyje - 44 minutę už pražangą prieš Mareką Jankulovski iš aikštės už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas saugas Christianas Maggio.

Tik lygiosiomis 2-2 savo aikštėje turėjo tenkintis tarp lyderių žengianti "Udinese", pasidalinusi po tašką su vidutinioke "Genoa".

Rungtynes Udinės ekipa pradėjo labai sėkmingai - jau 4 minutę puolėjo Antonio Floro Floreso uždirbtą 11 metrų baudinį realizavo saugas Gaetano D'Agostino.

Nepaisant to, po šio epizodo iniciatyvą perėmė "Genoa". Jau po kelių minučių vartininkui Samirui Handanovičiui teko atremti pavojingą Diego Milito smūgį iš 10 metrų, o dar kiek vėliau - atmušti Thiaggo Mottos bandymą galva.

34 minutę arti tikslo buvo "Genoa" gynėjas Andrea Gasbarroni, o prieš pat didžiąją pertrauką įspūdingai žaidęs Handanovičius stebuklingai atrėmė Milito baudos smūgį, po kurio kamuolys skriejo į patį viršutinį vartų kampą.

Antrajame kėlinyje žaidimas vyko apylygiai, o 63 minutę svečiai galiausiai pasiekė tai, ko nesugebėjo padaryti pirmoje mačo dalyje - arbitras užfiksavo abejotiną Aleksandaro Lukovičiaus pražangą baudos aikštelėje prieš Anthony Vanden Borre, o 11 metrų baudinį be vargo realizavo Milito - 1-1.

Ir tai nebuvo pabaiga - 67 minutę "Genoa" jau pirmavo 2-1, kai puikiu smūgiu iš 17 metrų kamuolį į tinklą pasiuntė tik ką po keitimo aikštėje pasirodęs puolėjas Giuseppe Sculli.

Atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje "Udinese" futbolininkai perėmė iniciatyvą ir desperatiškai siekė išlyginti rezultatą. Tą jiems pavyko padaryti 77 minutę, kai nestabdydamas kamuolio varžovų vartininką nuginklavo Fabio Quagliarella.

"Genoa" į tai atsakė pavojingu Milito smūgiu, bet paskutinį realų šansą 85 minutę sukūrė "Udinese" - Antonio Di Natale bandymą atrėmė vartininkas Rubinho, o pirmasis prie kamuolio suskubęs Lukovičius galva iš kelių metrų nepataikė į vartus.

Kitame mače antrą pergalę iš eilės iškovojo Genujos "Sampdoria", savo aikštėje minimaliu rezultatu 1-0 įveikusi "Torino".

Vienintelį įvartį 85 minutę pelnė 33 metų puolėjas Claudio Bellucci.

Lietuvos rinktinės saugas Marius Stankevičius, atstovaujantis "Sampdoria" ekipai, šį kartą liko ant atsarginių žaidėjų suolelio.

Į penktąją vietą pakilo Romos "Lazio" klubas, šį vakarą taip pat 1-0 palaužęs 10 vietoje žengiančią "Catania".

"Milan" 1 - 0 "Napoli"
87' [1 - 0] German Gustavo Denis (į savus vartus)

44' iš aikštės pašalintas Christian Maggio ("Napoli")
85' Kaka ("Milan") nerealizavo 11 metrų baudinio

Bergamo "Atalanta" 0 - 0 "Lecce"

68' iš aikštės pašalintas Jaime Andres Valdes ("Atalanta")

"Cagliari" 5 - 1 "Bologna"
19' [0 - 1] Marco Di Vaio
45' [1 - 1] Robert Acquafresca
48' [2 - 1] Daniele Conti
52' [3 - 1] Robert Acquafresca
69' [4 - 1] Jedaias Capucho Neves Jeda
85' [5 - 1] Jedaias Capucho Neves Jeda

Romos "Lazio" 1 - 0 "Catania"
85' [1 - 0] Pasquale Foggia

"Palermo" 3 - 0 Veronos "Chievo"
23' [1 - 0] Fabrizio Miccoli (iš 11 metrų baudinio)
37' [2 - 0] Simon Kjaer
45' [3 - 0] Edison Cavani

47' iš aikštės pašalintas Mark Bresciano ("Palermo")

Genujos "Sampdoria" 1 - 0 "Torino"
85' [1 - 0] Claudio Bellucci

"Siena" 1 - 0 "Fiorentina"
76' [1 - 0] Houssine Kharja

"Udinese" 2 - 2 "Genoa"
4' [1 - 0] Gaetano D´Agostino (iš 11 metrų baudinio)
64' [1 - 1] Diego Milito (iš 11 metrų baudinio)
67' [1 - 2] Giuseppe Sculli
78' [2 - 2] Fabio Quagliarella