"Moskva" nugalėjusi "Dinamo" artėja prie lyderių © Eurofootball.lt
Po trijų savaičių trukusios pertraukos penktadienį iš šeštadienį Rusijos „Premier“ lygos čempionate buvo sužaistos ketverios 24-ojo turo varžybos. Maskvos derbyje „Moskva“ buvo pranašesnė už „Dinamo“, „Saturn“ padedamas Edgaro Česnauskio įvarčio įtikinamai nugalėjo „Spartak Nalchik“, o pergales minimaliais rezultatais iškovojo „Khimki“ ir „Luch-Energia“.

Centrinėse turo rungtynėse šeštadienį Maskvos derbyje šeimininkai „Moskva“ susikovė su „Dinamo“ ekipa. Pirmasis pavojingas išpuolis buvo užfiksuotas 4-ąją minutę, kai „Moskva“ atakų lyderis Romanas Adamovas iš toli smūgiavo kiek virš vartų.

Po poros minučių tuo pačiu atsakė ir svečiai, kai po gražios kombinacijos Dmitrijus Kombarovas iš kairiojo krašto smūgiavo į tolimąjį vartų kampą, bet pataikyti tiksliai į vartų stačiakampį nepavyko.

16-ąją minutę po „Dinamo“ atlikto baudos smūgio kamuolys atšoko tiesiai Igoriui Semšovui po kojomis ir šis nestabdydamas kamuolio mušė labai šalia vartų virpsto. Visgi rezultatą ant tablo pakeitė būtent aikštės šeimininkai.

21-ąją minutę R.Adamovas būdamas kairiajam krašte perdavė kamuolį legionieriui iš Argentinos Pablo Barrientosui, šis jį atmetė atgal R.Adamovui, ir rezultatyviausias „Moskva“ ekipos žaidėjas apibėgęs du „Dinamo“ gynėjus pasiuntė kamuolį į tolimąjį apatinį vartų kampą.

30-ąją minutę I.Semšovas vienas prieš „Moskva“ vartų sargą Jurijų Ževnovą išvedė puolėją iš Bulgarijos Cvetaną Genkovą, bet prie kamuolio pirmasis buvo šeimininkų vartininkas. Ir jau kitos atakos metu rezultatas tapo lygus 1-1.

Brazilas Danni perdavė kamuolį I.Semčovui, pastarasis vienu lietimu pasiuntė kamuolį į dešinįjį kraštą ir pirmasis prie jo suskubęs Kirilas Kombarovas permetė kamuolį per J.Ževnovą ir atstatė pusiausvyrą.

Artėjant pirmajam kėliniui prie pabaigos labai pavojingą baudos smūgį atliko „Moskva“ saugas Tomašas Čižekas. Ir jau per teisėjo pridėtą laiką po jo tikslaus smūgio „Moskva“ vėl išsiveržė į priekį. T.Čižekas susižaidęs su R.Adamovu įsiveržė į baudos aikštelę ir nestipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į tinklą.

Antrajame kėlinyje sužaidus dešimt minučių fantastišką progą iššvaistė svečiai. Danni baudos smūgiu pakėlė kamuolį link tolimojo vartų virpsto ir būdamas laisvas iš voe kelių metrų iš arti virš vartų „šovė“ saugas D.Kombarovas.

57-ąją minutę kamuolys surado „Moskva“ saugo P.Barrientoso ranką ir arbitras paskyrė 11 metrų baudinį. Prie žymos stojo Dmitrijus Kolodinas, kuris šiame čempionate dar nė karto nebuvo jo nerealizavęs. Tačiau rusas smūgiavo į kairįjį apatinį vartų kampą, į kurį šoko ir vartininkas J.Ževnovas, kuriam pavyko atmušti šį baudinį.

76-ąją minutę „Moskva“ žaidėjas P.Barrientosas prasimetęs kamuolį kiek arčiau vartų smūgiavo labai stipriai ir kamuolys prašvilpė šalia „devyniukės“. Visos „Dinamo“ viltys žlugo 82-ąją minutę, kai šeimininkų saugas Piotras Bystrovas iš krašto dėka vartininko Antono Šunino klaidos padvigubino komandos persvarą.

Pasimetė „Dinamo“ futbolininkai po minutės „gavo“ dar vieną įvartį. Iš dešiniojo krašto Branislavas Kruničius perdavė kamuolį link tolimojo vartų virpsto ir Stanislavas Ivanovas pataikė į skersinį, bet kamuolys atsimušė į vartininką ir įkrito į vartus.

Mačo pabaigoje „Dinamo“ nesiruošė nuleisti rankų. Arti tikslo buvo brazilas Danni, o per teisėjo pridėtą laiką I.Semšovas kiek netiksliai smūgiavo į tolimąjį vartų kampą.

Kitose rungtynėse „Spartak Nalchik“ susikovė su Ramenskojės „Saturn“. 17-ąją minutę svečius į priekį išvedė tikslus gynėjo Vadimo Jevsejevo smūgis. Bet jau po akimirkos rezultatas tapo lygus 1-1. Pasižymėjo Vitalijus Šumeiko.

55-oji minutė buvo lemtinga „Spartak Nalchik“ komandai. „Saturn“ į priekį išvedė legionierius iš Lietuvos, saugas Edgaras Česnauskis. Šeimininkų pirmojo įvarčio autorius V.Šumeiko puolė su teisėjais ginčytis, jog lietuvis kamuolį į vartus nukreipė ranka, ir už tai buvo pašalintas iš aikštės.

„Spartak Nalchik“ nors ir būdami 10-yje daug atakavo, turėjo progų, bet per teisėjo pridėtinį laiką „Saturn“ saugas Aleksandras Ivanovas pelnė pergalingą įvartį savo komandai- 1-3.

Penktadienį „Khimki“ namuose 1-0 įveikė pirmenybių autsaiderį „Rostov“. Perglingą įvartį 78-ąją minutę pelnė Aleksandras Antipenko. Tuo tarpu Vladivostoko „Luch-„Energija“ šiandien taip pat nugalėjo Krasnodaro „Kuban“. Vienintelio įvarčio autorius Dmitrijus Semočko pasižymėjo 51-ąją minutę.

59‘ Dmitri Kolodin („Dinamo“) nerealizavo 11 metrų baudinio

Žydrūnas Karčemarskas („Dinamo“) liko tarp atsarginių, Arūnas Klimavičius („Dinamo“) žaidė visas rungtynes

„Spartak Nalchik“ 1 – 3 „Saturn“
17‘ [0 – 1] Vadim Evseev
19‘ [1 – 1] Vitali Shumeyko
54‘ [1 – 2] Edgaras Česnauskis
90‘+3 [1 – 3] Aleksei Ivanov

55‘ Vitali Shumeyko („Spartak Nalchik“) pašalintas iš aikštės

Edgaras Česnauskis („Saturn“) žaidė iki 83 minutės, Rolandas Džiaukštas rungtynėms registruotas nebuvo