Moterų A lygos 17 turas: „Gintra“ – darsyk čempionė © fkgintra.lt

Praėjusią savaitę „Spark Energy“ moterų A lygoje sužaistos ketverios rungtynės, po kurių tapo aiškios trijų komandų galutinės vietos.

Trečiadienį, užtikrintai nugalėjusios „Kauno Žalgirį“, Šiaulių „Gintros“ merginos užsitikrino 20-ąjį čempiono titulą.

MFA „Žalgiris“-MRU komanda garantavo sau sidabro medalius, o FK „Utenio“ merginos jau anksčiau buvo praradusios bet kokias galimybes pakilti iš turnyro lentelės dugno.

Per tas ketverias savaitės rungtynes buvo įmušti 25 įvarčiai. Rezultatyviausioje dvikovoje buvo įmušti devyni, nerezultatyviausioje – du įvarčiai.

Čempionės. Tai, kas turėjo neišvengiamai nutikti, nutiko spalio 6 dieną. Atidėtose rungtynėse Šiaulių „Gintra“ be didesnio pasipriešinimo 7:0 nugalėjo „Kauno Žalgirio“ merginas bei, iškovojusios septynioliktą pergalę iš eilės, tapo nebepavejamos.

Visus reikalus „Gintros“ merginos išsprendė dar iki pertraukos, kai po įvartį pelnė Jelena Čubrilo, Rimantė Jonušaitė, Algimantė Mikutaitė ir Simona Veličkaitė.

„Visų pirma noriu pasveikinti visą komandą – žaidėjas, administraciją, trenerius ir personalą su iškovotu A lygos titulu, kuris klubo lentynoje jau dvidešimtas. Man kaip treneriui smagu, kad žaidėjos labai atsakingai ruošėsi šioms rungtynėms ir aikštėje vykdė išsikeltus uždavinius net tada, kai rezultatas švieslentėje jau nebekėlė abejonių“, – po mačo mintimis dalijosi „Gintros“ treneris Darius Jankauskas.

Dar po keturių dienų „Gintra“ ir „Kauno Žalgiris“ susitiko Šiauliuose. Vėlgi, visi klausimai dėl nugalėtojo vardo buvo atsakyti dar iki pertraukos. „Gintra“ per 45 minutes varžoves pavaišino net penkiais taikliais smūgiais bei galiausiai laimėjo 9:0.

Sveikindamos naująsias čempiones, „Kauno Žalgirio“ merginos suformavo gyvą tunelį, kuriuo po rungtynių pražygiavo naujosios-senosios A lygos nugalėtojos.

Rimantė. Rezultatyviausia „Spark Energy“ moterų A lygos futbolininkė Rimantė Jonušaitė per dvejas praėjusios savaitės rungtynes pasižymėjo keturiais įvarčiais bei pasiekė 40 pelnytų įvarčių ribą. Tai reiškia, kad jai trūksta 9 įvarčių iki naujojo rekordo.

Ar per likusias trejas rungtynes tai realu? Įvertinus tai, kad dar liko nesužaistos dvikovos su Gargždų „Banga“ ir Utenos „Uteniu“ – neabejotinai, taip.

Priminsime, kad debiutiniame savo sezone R. Jonušaitė pasižymėjo 41 tiksliu smūgiu, po metų – 48.

Monika. Gargždų „Bangos“ legenda Monika Grikšaitė sekmadienį sužaidė 100-ąsias rungtynes atstovaudama gimtojo miesto komandai bei buvo apdovanota įrėmintais savo pačios marškinėliais.

Dvikovoje prieš „Utenį“ „Banga“ neturėjo didelių problemų, o vieną iš 7 įvarčių pelnė ir pati sukaktuvininkė. „Banga“ savo dominavimą nuo pirmųjų susitikimo akimirkų, o pirmojo įvarčio teko laukti vos 100 sekundžių.

Derbis. Šį sezoną „Žalgirio“-MRU ir FK Vilniaus ekipos jau buvo žaidusios tris kartus, todėl daugiau mažiau ko laukti rungtynėse buvo aišku. Tiesa, ir pats scenarijus buvo panašus – nuo pat susitikimo pradžios žalgirietės perėmė iniciatyvą į savo rankas, tačiau įmušti įvarčio niekaip negalėjo.

Abu įvarčiai buvo įmušti iš standartinių situacijų po pertraukos. Iš pradžių po kampinio pasižymėjo Erika Šupelytė, o sužaidus beveik pusvalandį antrajame kėlinyje, Ugnė Lazdauskaitė realizavo baudinį.

Tokiu būdu žalgirietės derbių sezoną baigė su dviem pergalėmis, vienomis lygiosiomis ir vienu pralaimėjimu.