Moterų A lygos 17 turas: „Gintrai“ trūksta žingsnio iki titulo bei atgijusi kova dėl bronzos © fkgintra.lt

Po rinktinių pertraukos į stadionus savaitgalį sugrįžo „Spark Energy“ moterų futbolo A lyga. Per sužaistas trejas 17-ojo turo rungtynes paaiškėjo, kad „Gintrai“ iki dar vieno apginto čempiono titulo trūksta vos 2 taškų, MFA „Žalgiris“-MRU nenukris žemiau antros vietos, o kova dėl bronzos dar nebaigta.

Centrinė turo dvikova vyko Šiauliuose, tačiau čia intriga laikėsi tik kėlinį. Apskritai, per trejas turo rungtynes buvo įmušta dvidešimt įvarčių.

Gintra. Rungtynėmis prieš antrąją vietą užimantį Vilniaus „Žalgirį“-MRU, Šiaulių „Gintra“ darsyk įrodė, kad šiai ekipai lygių Lietuvoje nėra ir neaišku, kada bus. Vilnietės laikėsi daugiau nei pusvalandį, tačiau vos tik jų varžovės pradėjo išnaudoti kraštus, situacija pasikeitė. Iš pradžių Paulina Sarkanaitė, netrukus Rimantė Jonušaitė ir šiaulietės pertrauką pasitiko turėdamos dviejų įvarčių persvarą.

Tuomet, MFA merginos dar nenumanė, koks sunkus jų laukia antrasis kėlinys. O jis vyko visiškai pagal „Gintros“ surašytą scenarijų. Po pertraukos ir toliau kraštus bei standartines situacijas išnaudojusios šiaulietės bėgo ir nubėgo.

Kai 88 minutę Gabija Toropovaitė pasiuntė kamuolį į varžovių vartus, tai buvo 9-asis „Gintros“ įvartis per rungtynes. MFA „Žalgiris“-MRU per šį sezoną tiek praleidęs nebuvo.

Vis tik, net ir pralaimėjusios žalgirietės savaitgalį turėjo kuo džiaugtis. Trečioje vietoje esanti Gargždų „Banga“ patyrė pralaimėjimą, o tai lėmė, kad žalgirietės žemiau antros vietos turnyro lentelėje nebenukris. Tiesa, veikiausiai, iš tos antros vietos nepakils ir aukščiau, nes „Gintrai“ iki 20-ojo čempiono titulo trūksta vienos pergalės arba dviejų lygiųjų.

Vilnius. Kitai sostinės komandai savaitgalis buvo žymiai geresnis. FK Vilnius merginos dviem taikliais smūgiais įveikė „Bangą“ bei išsaugojo galimybes pakovoti dėl aukštesnės nei penkta vietos.

„Bangos“ nelaimei, į rungtynes sostinėje ši ekipa išvyko be savo lyderės Monikos Grikšaitės – pastaroji dėl diskvalifikacijos žaisti negalėjo. Vilnietės užčiuopusios susilpnėjusią varžovių vietą, ja pasinaudojo. Sužaidus vos 8 minutes, Gabija Valiukevičiūtė baudos smūgiu atidarė rungtynių sąskaitą, o besibaigiant pirmajam kėliniui, Viktorija Magalinskaja po komandos draugių sukurtos situacijos skirtumą padvigubino.

Po pertraukos „Banga“ darė viską, kad kuo greičiau grįžtų į rungtynes. Buvo ir virpstas, ir Lijanos Gedminaitės pabėgimas viena prieš vieną, tačiau vilnietės atsilaikė ir iškovojo 6-ąją pergalę čempionate.

Kauno Žalgiris. Pusvalandį ieškojusios savųjų šansų, kaunietės galiausiai jį rado, kai į „Utenio“ vartus buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys. Milda Liužinaitė tą baudinį užtikrintai realizavo. Dar po dviejų minučių gynėja jaunosioms varžovėms darsyk pasiuntė linkėjimų ir jau tada buvo aišku, kad „Kauno Žalgiris“ rungtynes laimės.

Antrasis kėlinys priklausė Agnei Žėglevičiūtei, kuri pasiekė pirmąjį savo šio sezono A lygos hetriką. Rezultatas 7:1 ir „Kauno Žalgiris“ tęsia kovą dėl bronzos.