Moterų A lygos 18 turo apžvalga: pergalės rekordiniais skirtumais © „Gintra“ nuotr.

„Spark Energy“ moterų A lygos čempionių titulą jau anksčiau užsitikrinusios Šiaulių „Gintros“ žaidėjos nusprendė neatsipalaiduoti ir 18-ame ture surengė tikrą įvarčių fiestą, kuri buvo didžiausia per visą 2022-ųjų sezoną.

Tą patį galima pasakyti ir apie dėl antros vietos kovojančias Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkes, kurioms FC „Hegelmann“ vartai buvo atrišti tiek daug kartų, kiek nebuvo atrišti nė sykio per visus šiuos metus. Tuo pačiu, sostinės atstovės galutinai uždarė FC „Hegelmann“ duris kovoje dėl trečiosios vietos ir tai reiškia, kad medalius šiemet dalinsis FK „Gintra“ ir abi sostinės ekipos.

FK Gintra 8:0 FK Banga

Jei ankstesniais sezonais „Gintros“ pergalės aštuonių ar dar net daugiau įvarčių skirtumu būdavo įprastos, tai šiemet tokio šiauliečių pasismaginimo teko laukti iki 18-ojo turo arba iki rungtynių, kurios šiaulietėms nieko nebelemia.

Kad „Bangai“ bus sunku, tapo aišku 14-ąją sekundę. Būtent tik tiek laiko „tigrės“ apsigynė ir būtent po tiek laiko „Gintros“ legionierė Koko atidarė rungtynių sąskaitą. Sudėtinga jai nebuvo: aplink futbolininkę nebuvo nei vienos varžovės bent trijų metrų spinduliu, nepaisant to, kad Koko stovėjo nuo vartų nutolusi vos per aštuonis metrus. Karolinai Curukovai teliko stebėti, kaip kamuolys rieda į jos vartus.

Dar po keturių minučių savo solo pasirodymą pradėjo Vivian Ikechukwu. Milžiniška jėga išsiskirianti „Gintros“ legionierė įsiveržė į baudos aikštelę bei galingu smūgiu darsyk K. Curukovai nepaliko jokių šansų.

Vėliau V. Ikechukwu pelnė dar du įvarčius. Pirmasis jos tikslus smūgis komandos persvarą padidino iki penkių, antrasis – iki šešių. Vertėtų pažymėti, kad visa tai įvyko dar pirmame kėlinyje.

Po pertraukos „Gintros“ strategas į aikštė metė dar pora lietuvaičių, o jo auklėtinės Hannah De Bose ir Miracle Porter persvarą išaugino iki 8:0.

„Gintrai“ šį sezoną liko sužaisti trejas rungtynes, iš kurių artimiausios trečiadienį prieš žalgirietes. Tai atidėtos rungtynės nuo to laiko, kai „Gintra“ žaidė UEFA Čempionių lygoje, o jas transliuos Lietuvos futbolas „Youtube“ paskyra.

Algimantės Mikutaitės komentaras

Kamilės Žiliūtės komentaras

FK Saned 1:2 FK Vilnius

Kotrynos Kulbytės auklėtinės pastaruoju metu klaidų nedaro ir tai joms leidžia užtikrintai žygiuoti antrosios vietos keliu. Šįsyk vilnietės išvykoje nugalėjo Joniškio „Saned“, kuris išsaugojo tik teorines viltis pakilti aukščiau penktos vietos.

Vilnietės visų rungtynių metu buvo geresnė komanda ir tai labiausiai atsispindėjo situacijoje, kai buvo pelnytas pirmasis įvartis. Vienas perdavimas dar esant savo aikštės pusėje, tada dar vienas perdavimas vienu lietimu, ir maždaug ties 20-uoju metru esanti Khrystyna Pereviznyk jau žinojo ką daryti. Ji apibėgo „Saned“ gynėją, pasimetė kamuolį į baudos aikštelę ir iš ten pasiuntė kamuolį į tinklą.

Antrojo įvarčio teko laukti iki antro kėlinio vidurio. Tuomet netoli baudos aikštelės „Saned“ futbolininkėms buvo skirta pražanga. Kiek vėliau sekė perdavimas arti Gretos Lukjančukės vartų, o tuomet pirmoji prie kamuolio suskubusi Ligita Toropovaitė pasiuntė jį į savuosius vartus.

Nors susitikimo pabaigoje Simona Petravičienė realizavo baudinį, jis situacijos nepakeitė. „Vilnius“ – rungtynių nugalėtojas.

FC Hegelmann 0:7 MFA Žalgiris-MRU

Dar prieš prasidedant 18-ajam pirmenybių turui, dvikova tarp „Hegelmann“ ir MFA „Žalgiris“-MRU komandų buvo įvardinama kaip sunkiausiai nuspėjama ir, tikėtina, pati atkakliausia. Pačios žalgirietės parodė, kad taip mąstyti buvo neteisinga.

Reiktų paminėti, kad Kauno rajono komandos gretose nežaidė Milda Liužinaitė, bet viską suversti vien į tai būtų neteisinga. Sostinės ekipa šįsyk tiesiog buvo geresne galva už savo varžoves ir tai įrodė mušdama įvarčius.

Žalgiriečių šou pradėjo rezultatyviausia komandos žaidėja Erika Šupelytė, kuriai per penkias minutes varžovės suteikė net dvi progas. Jei pirmoji liko neišnaudota, tai po antrosios rezultatas tapo 1:0.

Tuomet savo gebėjimus pademonstravo Gifty Assifuah, kuri nuo 23 iki 57 minutės pasižymėjo triskart ir skirtumas tarp komandų išaugo iki 4:0.

Kauno rajono atstovėms atsitiesti nepavyko, o skirtumas dar labiau išaugo. Vieną iš įvarčių pelnė dublerių komandos vartininkė Ineta Šukštulytė. Po keitimo pasirodžiusi septyniolikmetė „Spark Energy“ moterų A lygoje pelnė savo pirmą įvartį.