Moterų A lygos 4 turas: debiutanto „Vilniaus“ pergalė, įvarčių liūtis Kaune, pralaužta „Gintros“ gynyba © fkgintra.lt nuotr.

Praėjusį savaitgalį Lietuvos stadionuose sužaisti moterų futbolo A lygos ketvirtojo turo susitikimai. Visuose juose nugalėtojos užtikrintai įveikė varžoves, nepaisant to, kad prieš turą kilo nemažai klausimų.

Pavyzdžiui, ką vicečempionių ekipai pasiūlys traumų išretintos „Kauno Žalgirio“ futbolininkės ir ką prieš lygos naujokes „Vilniaus“ futbolininkes pastatys jaunosios uteniškės?

Neoptimalios sportinės formos „Gintra“

Jei esi „Gintros“ atstovė, tai net ir po pergalės 7:1 negali būti tikra, kad tavo treneris pagirs už gerą žaidimą. Tikrai ne. Rimanto Viktoravičiaus neįtikino jo auklėtinių žaidimas prieš Gargždų „Bangą“ ir jis pažadėjo įdėti dar daugiau darbo, kad blogus momentus pakeistų geri.

Dvikova su gargždiškėmis prasidėjo gynėjos Alikos Keene benefisu. Nors šios amerikietės svarbiausi žaidimo komponentai įprastai nesusiję su mušamais įvarčiais, tačiau šįsyk jai užteko vos penkių minučių, kad ji užfiksuotų dublį.

Ne pirmas kartas, kad po itin sėkmingo starto šiaulietės sustoja. Šios rungtynės buvo būtent tokios ir labai realu, kad kalbėdamas apie „neoptimalią sportinę formą“, R. Viktoravičius omeny turėjo būtent pusvalandį nuo to antrojo įvarčio.

Dar viena Šiaulių komandos prastesnė serija buvo sužaista tuomet, kai komandas skyrė jau penki įvarčiai. Tuomet vos per kelias minutes Gargždų komanda surengė kelias kontratakas, iš kurių viena virto Lijanos Gedminaitės įvarčiu. Tuo pačiu, nutrūko „Gintros“ 342 sausų minučių serija.

Likus žaisti 4 minutes iki susitikimo pabaigos, „Banga“ atliko tris keitimus, stipriai atjaunino sudėtį ir po minutės buvo nubausta Karlinos Miksonės įvarčiu. Jei ir buvo aikštėje žaidėja, kuri įvarčio nusipelnė, tikriausiai tai ir buvo Karlina.

Žalgiriečių mūšyje sostinės komandos triumfas

Grįžkime trumpam į praėjusius metus, kai Vilniaus ir Kauno „Žalgirių“ susitikimai tapdavo visos moterų futbolo A lygos puošmena. Tuomet pirmajame rate vilnietės laimėjo, antrajame – kaunietės nerealizavo baudinio ir dvikova baigėsi nulinėmis lygiosiomis, trečiajame – trimis taškais taupyklę papildė Kauno komanda, o ketvirtajame – įvarčių lietuje 6:3 triumfavo sostinės merginos, tuomet praktiškai užsitikrinusios vicečempionių titulą. Tas ketvirtojo rato tarpusavio rungtynes MFA merginos pavadino geriausiomis per visą 2020 metų sezoną.

Akivaizdu, kad tuomet vilnietės sunkiai įsivaizdavo, kad žaidžiant su bendravardėmis iš Kauno gali būti dar geriau. Pavyzdžiui, kaip praėjusį sekmadienį. Tie 6 įvarčiai, kuriuos sumušė šalies vicečempionės tikrai buvo ne riba, o nuo pralaimėjimo dviženkliu skirtumu „Kauno Žalgirį“ gelbėjo tik vartininkė bei netikslūs varžovių smūgiai.

Vertėtų išskirti tai, kad visi 6 sostinės komandos įvarčiai buvo pelnyti būnant baudos aikštelėje. Tad kyla natūralus klausimas Kauno ekipos merginoms, kodėl jos taip lengvai tiek daug kartų leido varžovėms priimti kamuolį ir netrukdomoms smūgiuoti?

Ugnė Lazdauskaitė vėl pasižymėjo hetriku ir dabar jau užtikrintai galime konstatuoti, kad pernykštis geras šios puolėjos sezonas nebuvo atsitiktinumas. Įvarčių situacijose Ugnė kažko stebuklingo nesukūrė, tačiau visada atsidurdavo laiku ir vietoje prie kamuolio.

„Kauno Žalgirio“ komanda, iš esmės, per visas rungtynes turėjo tik vieną galimybę. Esant rezultatui 0:2, kauniečių puolėja Ema Kriaučiūnaitė pabėgo viena prieš Vilniaus ekipos vartininkę Albiną Fomčenko, tačiau geram smūgiui jai pritrūko jėgų.

Laimėjusios rungtynes, MFA „Žalgirio“-MRU merginos turnyro lentelėje pakilo į antrąją vietą, o pirmajame rate jos liko nesužaista viena dvikova Gargžduose – prieš „Bangą“. Atsiminus praėjusių metų istoriją, labai aiškiai tvirtinti, jog viešnios laimės, nederėtų.

„Vilniaus“ kuriama istorija

Prieš savaitę per plauką nuo pirmojo iškovoto taško buvusios Kotrynos Kulbytės auklėtinės šįsyk jų iškovojo visus tris. Ši pergalė rezultatu 5:1 sostinės ekipai buvo pirmoji istorijoje, o kelią į tą pergalę pradėjo tiesti dar pernai „Utenio“ marškinėlius vilkėjusi Greta Guižauskaitė.

Didžiulę žaidybinę persvarą turėjusios FK Vilniaus merginos iki pertraukos įgijo dviejų įvarčių pranašumą, o tuomet prasidėjo baudinių šou. Sužaidus vos 6 minutes antrajame kėlinyje, Kamilė Medvedeva taikliu smūgiu pelnė pirmąjį „Utenio“ įvartį šiame sezone. Tuo pačiu, skirtumas tarp komandų sumažėjo iki minimumo.

Po vienuolikos minučių rungtynių teisėjas Aleksandras Radiušas įžvelgė pražangą „Utenio“ baudos aikštelėje ir Neonila Ivanovskaja tiksliu smūgiu atstatė persvarą iki dviejų. 84 minutę buvo skirtas ir trečiasis per šį kėlinį 11 metrų baudinys, tačiau Roberta Jasiulevičiūtė savuoju šansu nepasinaudojo.

Ši pergalė „Vilniui“ dar pirmajame rate išsaugojo galimybę prasibrauti tarp trijų stipriausių šalies komandų, savo ruožtu „Utenis“ jau aišku, kad iš paskutinės vietos nepakils. Šį sekmadienį vilniečių laukia „Kauno Žalgiris“, o uteniškių – išvyka pas šalies čempiones.