Moterų A lygos 9 turo apžvalga: „Gintra“ nugalėjo turnyro lyderes © „Gintra“ nuotr.

Šiemet tapo įprasta, kad per savaitgalį Lietuvos moterų A lygoje vyksta atkakli kova dėl lyderystės. Ne išimtis ir praėjęs šeštadienis, kai tarpusavy susikovė dvi stipriausios pastarųjų metų komandos ir tas rungtynes nelengvai laimėjo „Gintra“. Vis tik, antradienį žalgirietės žaidė ir atidėtas rungtynes su „Saned“, o iškovota užtikrinta pergalė leido sostinės atstovėms išsaugoti pirmąją poziciją.

6-ojo turo nukeltų rungtynių rezultatas:

MFA Žalgiris-MRU 7:0 FK Saned | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

9-ojo turo rungtynių rezultatai:

MFA Žalgiris-MRU 2:3 FK Gintra | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FK Vilnius 5:2 FK Utenos Utenis | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FK Banga 1:2 FC Hegelmann | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

Lyderių mūšis. Rungtynės, kurias drąsiai galime vadinti viso antrojo rato arba netgi visos pirmos čempionato pusės puošmena. Rungtynės, kuriose norint įrodyti savo pajėgumą, netrūko emocijų ir įvarčių. Turbūt, tokios rungtynės, kuriose MFA „Žalgiris“-MRU komanda nė kiek nesijaustų silpnesnė už „Gintrą“ buvo žaidžiamos pirmą kartą čempionato istorijoje.

Tą tikėjimą savo jėgomis vilnietės įtvirtino penktąją susitikimo minutę. Neapdairiai varžovių išmuštą kamuolį Ana Cheminava pasistabdė ir antru lietimu smūgiavo į apatinį vartų kampą.

„Gintros“ reakcija? Užteko keturių minučių, kad rezultatas taptų lygus. Po kampinio baudos aikštelėje žalgirietės sužaidė ranka ir už tai buvo skirtas baudinys, o Rachel Diodati jį užtikrintai realizavo. Dar iki pertraukos „Gintra“ buvo kiek arčiau antrojo įvarčio, tačiau 1:1 buvo visiškai dėsningas rezultatas.

Antrasis kėlinys prasidėjo A. Cheminavos reidu ir „Gintros“ gynėjų pražanga prieš ją baudos aikštelėje. Skirtas dar vienas baudinys, kurį stojo realizuoti pati nukentėjusioji. Po jos smūgio žalgirietės darsyk išsiveržė į priekį.

Kaip ir pirmuoju atveju, taip ir antruoju, žalgiriečių pirmavimas truko tik keturias minutes. Po klaidos gynyboje niekieno nedengiama Juliet Sunday pasiuntė kamuolį į tinklą.

Itin karštos buvo paskutinės dešimt minučių. Iš pradžių už nedraugišką apsižodžiavimą iš aikštės pašalintos Laura Ruzgutė ir Kalin O‘Brien, o dar po septynių minučių – prie žalgiriečių vartų skirtas kampinis virto „Gintros“ pergalės ženklu. Sunku pasakyti, kodėl taip niekas neprižiūrėjo Juliet Bassey, tačiau ši legionierė pelnė įvartį, kuris lėmė pirmąjį žalgiriečių pralaimėjimą sezone, „Gintros“ pergalę ir perspektyvas čempionėms greitai sugrįžti į turnyro lentelės viršūnę.

Rachel Emily Hawkins komentaras | Rachel Diodati komentaras

Darden muša, „Vilnius“ laimi. Sezono pradžioje laimėti negalėjusios „Vilniaus“ futbolininkės privertė dalį A lygos sekėjų patikėti, kad šie metai komandai galėtų būti didelis nusivylimas. Vis tik, ekipa įsivažiavo ir pakankamai užtikrintai įsitvirtino pirmaujančiame trejete. „Vilniaus“ sąskaitoje penkios pergalės paeiliui. Tokią pačią rezultatyvią seriją skaičiuoja ir šios ekipos legionierė Mia Leneice Darden, kurios sąskaitoje aštuoni pelnyti įvarčiai.

Į dvikovą su „Utenos Uteniu“ vilnietės atvyko kaip aiškios poros favoritės. Tas perdėtas tikėjimas savo jėgomis trenerius privertė gerokai pasinervinti. Ir taip nutiko, nepaisant greito vilniečių įvarčio.

Sužaidus septynias minutes, M. L. Darden įsiveržė į baudos aikštelę, perdavė kamuolį Adrianai Alekberovaitei, kuri užtikrintai įveikė varžovių vartininkę ir išvedė savo komandą į priekį.

Iki pertraukos vilnietės dar turėjo galimybių pasižymėti, tačiau visi svarbiausi įvykiai vyko jau antrajame kėlinyje. Ir vėl sužaidus septynias minutes, „Utenos Utenio“ futbolininkės atsikirto, į kontrataką pabėgo Valerija Postol ir rezultatas tapo 2:0.

Jei kitose rungtynėse po tokios eigos uteniškės galbūt nuleistų rankas, tai šis kartas buvo visiškai kitoks. Karolio Jasaičio auklėtinės identiškai varžovėms netrukus išvedė viena prieš vieną Gabiją Viplentaitę, kuri su užduotimi susitvarkė puikiai, vėl grąžindama vieno įvarčio deficitą.

72-ąją minutę trumpais perdavimais viena kitai vilnietės gražiai suko kamuolį, kol jis atsidūrė M. L. Darden dispozicijoje ir amerikietė pelnė įvartį penktose rungtynėse paeiliui.

Vos po dviejų minučių savo rezultatyvų išpuolį sukūrė „Utenos Utenis“, dar po dviejų „Vilnius“ ir, galiausiai, vėl „Vilnius“. Galutinė pergalė buvo iškovota trijų įvarčių skirtumu, bet rezultatas ne visiškai atspindi tą vaizdą, kurį buvo galima matyti aikštėje.

Vytauto Masaičio komentaras | Arūno Rastenio komentaras

„Hegelmann“ revanšas „Bangai“

Kai iš rikiuotės iškrito Vitalija Žatkina, buvo galima tikėtis „Bangos“ dažnesnių kluptelėjimų, tačiau ar buvo galima tikėtis tokių dažnų? Veikiausiai, ne.

Dvikovą su savo geriausio žaidimo nerandančia „Hegelmann“ komanda „tigrės“ pradėjo labiau nuo gynybos. Aikštės šeimininkių nelaimei, įpusėjus kėliniui gynyba subraškėjo ir buvo praleistas įvartis. Visiškai viena gavusi kamuolį, Ema Kriaučiūnaitė įsiveržė į baudos aikštelę ir atidarė rungtynių sąskaitą.

Antrasis įvartis krito panašiai. Aikštės viduryje kaunietės perėmė kamuolį, pamatė priekyje Rusnę Makarevičiūtę, kuri pabėgo nuo varžovių ir padvigubino skirtumą.

Lijana Gedminaitė, pasinaudojusi savo fizinėmis savybėmis ir meistriškumu, tą skirtumą dar sušvelnino, tačiau panaikinti deficito gargždiškėms nebeužteko laiko. Po keturių pergalių serijos sezono starte „Banga“ patyrė jau ketvirtą pralaimėjimą iš eilės.

Donatos Švarcaitės komentaras | Tomo Miliausko komentaras

Rezultatyvus debiutas. Prieš devintąjį turą savaitės viduryje dar buvo žaistos atidėtos rungtynės tarp „Žalgirio“-MRU ir „Saned“. Tai nebuvo lygiaverčių varžovų dvikova, į kurią joniškietės atvyko turėdamos tik vieną keitimą.

Tiesa, pirmojo įvarčio žalgirietės turėjo laukti beveik visą kėlinį, kai Aristelle Luise Yog Atouth pelnė savo septintąjį įvartį per šį sezoną. Vėliau „Saned“ žaidėjos pavargo ir įvarčiai pradėjo kristi vienas po kito.

Išskirtinis momentas buvo 67 minutę, kai vilniečių vyriausiasis treneris Vytautas Lukša atliko dvigubą keitimą į aikštę mesdamas penkiolikmetes Laurą Grucytę ir Radvilę Kelečiūtę. Pirmajai tai buvo antrosios rungtynės karjeroje A lygoje, antrajai – debiutas.

Po trylikos minučių komandos draugės Radvilei suteikė idealią galimybę pasižymėti ir ji ta galimybe pasinaudojo. MFA „Žalgiris“-MRU rungtynes laimėjo 7:0, o R. Kelečiūtės pirmasis blynas neprisvilo.