Moterų rinktinė liko nenugalėta, tačiau pirmosios vietos neužėmė

Lietuvos moterų rinktinė Baltijos taurės turnyre liko nenugalėta, tačiau turėjo tenkintis antrąja vieta. Lemiamose rungtynėse nepavyko išlaikyti turėtos persvaros ir sužaista Latvijai palankoiomis lygiosiomis 1:1.

Penktadienį Lietuva sužaidė lygiosiomis 0:0 su Estija, o šeštadienį latvės įveikė estes užtikrintai rezultatu 3:0. Norėdamos iškovoti Baltijos taurę, lietuvaitės turėjo iškovoti pergalę.

Rungtynės nuo pat pradžių buvo įtemptos abiems komandoms. Latvijos komanda nepasidavė mūsiškių spaudimui ir jau pirmomis minutėmis sukūrė pavojingą situaciją prie G. Kaselytės saugomų vartų, kur kamuolys, atšokęs nuo vartininkės rankų, krito į baudos aikštelę. Po įvykusių grumtyvių prie vartų, mūsiškės sugebėjo išspirti kamuolį į užribį.

Abi rinktinės demonstravo bekompromisę kovą. Nebuvo išvengta nei įspėjimų, nei traumų – jau pirmajame kėlinyje aikštę paliko Oksana Imanalijeva, o prieš pertrauką susižeidė Anika Kyžaite (45 min.), kuri po susidūrimo su Latvijos futbolininke patyrė kojos traumą ir žaisti nebegrįžo.

Latvės pavojingai kontratakavo, tačiau pozicinėse atakose tikslesnės buvo lietuvaitės. Kartą atėmusi kamuolį iš varžovū Liucija Vaitukaitytė smūgiavo šalia vartų. Dar viename epizode trys mūsiškių perdavimai išbalansavo priešininkių gynybą, tačiau po smūgio kamuolys skriejo virš vartų.

Antrasis kėlinys Lietuvos rinktinei prasidėjo sėkmingai. Simona Veličkaitė prasiveržė kraštu per perdavė kamuolį į baudos aikštelės viduį Kamilei Vaičiulaitytei, kuri puikiai pasinaudojo situacija – puolėja apsisuko ir tiksliu smūgiu į vartų kampą pirmąjį įvartį.

Įpusėjus antram kėliniui mūsiškių komanda vis dažniau užbaigdavo atakas smūgiais į vartų plotą, tačiau latvių vartininkė atmušė vieną tolimą smūgį į skersinį, o kartą S. Veličkaitės pavojingas perdavimas iš krašto nepasiekė adresato.

Latvės po truputį atsitiesė ir greitais išpuoliais sugebėjo prasimušti pro mūsiškių gynybą. Po perdavimo iš dešinio krašto Karlina Miksonė sumaniai smūgiavo galva ir vartininkė nespėjo atremti tikslaus smūgio į vartų kraštą.

Likus žaisti kiek mažiau nei dešimt minučių už sustabdytą ataką krašte antroji geltona buvo parodyta Latvijos rinktinės žaidėjai. Lietuvos komanda įgijusi vienos žaidėjos pranašumą surengė varžovų vartų šturmą ir 89 min. turėjo progą įmušti dar vieną įvartį. Po pakelto kampinio virš vartų smūgiavo Paulina Potapova. Rezultatas iki rungtynių pabaigos nepasikeitė – lygiosiomis 1:1 džiaugėsi ir Baltijos taurės turnyre triumfavo Latvijos komanda, o Lietuvos rinktinė liko antra.

Rinktinės treneris Rimantas Viktoravičius neslėpė apmaudo: „Antroji vieta netenkina. Žinoma, merginos šaunuolės, galiu pagirti jas už kovą. Rinktinė talentinga, žaidėjos perspektyvios. Noro ir valios buvo, tačiau sėkmė nusisuko. Nugalėtojų kartos keičiasi. Galbūt kitais metais būsime nugalėtojų karta ir mes.“

Pasak įvarčio autorės Kamilės Vaičiulaitytės, rungtynės pareikalavo labai daug jėgų: „Mes atidavėme visas jėgas, pelnėme įvartį ir įrodėme ,jog nesame silpnesnės už varžoves. Sukūrėme daug progų, tačiau kamuolys skriedavo tai šalia vartų, tai į vartų konstrukciją“.

Rungtynių statistika

Lietuva – Latvija 1:1 (0:0)
Šiaulių miesto stadionas
Teisėja – Rasa Imanalijeva (Lietuva)
Įvarčiai: 50 min. Kamilė Vaičiulaitytė (Lietuva), 71 min. Karlina Miksone (Latvija).
Įspėtos: 29 min. Rita Mažukelytė, 47 min. Samanta Karasiovaitė (Lietuva), 73 min. Olga Ševcova (Latvija)
Pašalinta: 81 min. Anna Propošina (Lietuva).

Lietuva: Greta Kaselytė, Liucija Vaitukaitytė, Algimantė Mikutaitė, Rita Mažukelytė, Dovilė Gailevičiūtė, Simona Veličkaitė, Samanta Karasiovaitė (82 min. Paulina Potapova), Vestina Neverdauskaitė, Anika Kyžaitė (45+1 min. Milda Liužinaitė), Oksana Imanalijeva (28 min. Rita Mažukėlytė), Kamilė Vaičiulaitytė
Atsargoje: Klaudija Savickaitė, Aušra Klevečkaitė, Lolita Žižytė.