N. Kesminas: „Titanikas“ užkliudė aisbergą, bet šįkart nenuskendo“ © Stop kadras

Futbolo komentatorius ir žurnalistas Nerijus Kesminas socialiniame tinkle aprašė Vilniaus „Žalgirio“ pasirodymą pirmajame UEFA Čempionų lygos atrankos etape.

„Geriau vėliau negu į Podgoricą. Vilniaus „Žalgiris“ Šiaurės Makedonijoje ilgai laukė savo įvarčių, bet juos įmušė. Į Juodkalnijos sostinę žaisti Konferencijų lygos rungtynių su „Budučnost“ Lietuvos čempionai nevažiuos. „Žalgiris“ lieka UEFA Čempionų lygoje ir keliauja į Stambulą.

Po kiekvienų rungtynių ir treneriai, ir žaidėjai, ir sirgaliai neišvengiamai vertina pozityvą, negatyvą bei perspektyvą. Šiame tekste - visa tai po žaliai baltų pergalės prieš „Struga“ mano akimis.

Pozityvas. Aiškiau negu aišku - „Žalgiris“ parodė charakterį ir pagirtiną savitvardą. Praleidusi rungtynių pabaigoje, komanda labai greitai įmušė dukart ir laimėjo. „Titanikas“ užkliudė aisbergą, bet šįkart nenuskendo.

Antra - treneris Vladimiras Čeburinas dar kartą parodė, kad sugeba priimti teisingus sprendimus. Pauliaus Golubicko pavardė starto sudėtyje buvo išmintingas ėjimas, o Oliverio Buffo pasirodymas aikštėje antrajame kėlinyje tinkamu laiku tinkamoje vietoje, nemaža dalimi nulėmęs pergalingą dvikovos baigtį, - visiškas bingo.

Trečia? Kažin ar vartininką Edviną Gertmoną vis dar dera įvardyti kaip pozityvą. Jis - jau seniai greičiau sunkiai nuginčijamas naratyvas: „Žalgirio“ vartai visada užrakinti geležinėmis durimis, kurių spynos kodas - beveik nenulaužiamas. Eik, pabandyk jam įmušti.

Negatyvas. Vis tas pats - besaikis progų švaistymas. Vakar Orhide vien Mathiasas Oyewusi jų ištaškė tiek, kiek Kalėdų senis vaikams gruodį dovanų išdalija.

Liviu Antalis kol kas toli nuo to, kas buvo prieš ketverius ar penkerius metus, kai jis kepė įvarčius kaip blynus, o M.Oyewusi... Visi atsakymai - viena pastraipa aukščiau.

Kas dar? Kamuolio kontrolė viduriniame aikštės trečdalyje. Jei jau „Struga“ tą kontrolę ne kartą sugebėjo perimti gana ilgoms atkarpoms, manytina, kad kitam „Žalgirio“ varžovui Čempionų lygoje Stambulo "Galatasaray" net minčių nekils ją atiduoti.

Kita vertus, kartais ir autobusas vartuose nuveža iki galutinės maršruto stotelės. Tik yra papildomų sąlygų - reikia jį teisingai priparkuoti ir tikėtis, kad varžovo santykiai su Fortūna tą vakarą bus įtempti.

Perspektyva. „NBA čempionų žiedai nėra mūsų tikslas. Jie - mūsų likimas“, - kažkada sakė nenugalimos tais laikais „Chicago Bulls“ krepšininkas Dennisas Rodmanas.

„Žalgirio“ tikslas - priversti turkų komandą nustoti tikėti, kad bilietas į kitą etapą yra jos likimas. Bus sunku. Ne lengviau nei kupranugariui, besispraudžiančiam pro adatos skylutę.

Bet Lietuvos čempionas nebeturi pasirinkimo. Čia mes galime spręsti, kur nuskristi - į Podgoricą, į Stambulą. „Žalgiris“ važiuoja į Stambulą. Palinkėkime jam geros kelionės“, – rašė N. Kesminas.

    Komentarų kol kas nėra...
    Komentarų kol kas nėra...
    Komentarų kol kas nėra...