N. Vasiliauskas: Prancūzijos ir Vokietijos dvikova turėtų tapti čempionato puošmena

Jau 22:00 val. Europos čempionate prasidės antrosios pusfinalio rungtynės, kuriose susikaus Vokietijos ir Prancūzijos rinktinės. Prieš pat šias rungtynes lankomiausias šalies futbolo naujienų portalas – „Eurofootball.lt“ pakalbino buvusį futbolininką, o dabar Viasat Sport Baltic komentatorių Nerijų Vasiliauską, kuris sutiko pasidalinti savo mintimis apie artėjančią akistatą.


- Kokio mačo jūs tikitės šiandienos rungtynėse tarp Vokietijos ir Prancūzijos?

- Tikiuosi vienų iš įdomesnių rungtynių čempionate. Šios rungtynės turėtų papuošti pirmenybes, nes šiose rungtynėse, kaip ir visose kitose, susitikimo baigtis yra nenuspėjama. Abu varžovai yra verti vienas kito ir bus didžiulė intriga. Tiesą sakant, nemanau, kad nuo rungtynių pradžios abi rinktinės atsivers ir žais atakuojantį futbolą. Šiose rungtynėse gali būti visko.

Savaime suprantama, kad žaisdami namuose prancūzai daugiausiai dėmesio sutelks į tai, kad pergalę iškovotų per pagrindinį laiką. Niekas nenori žaisti pratęsimo, o juo labiau loterijos baudinių serijoje.

- Prancūzija yra rezultatyviausia pirmenybių ekipa, o vokiečiai demonstruoja geriausią gynybą. Ar realu šiame mače tikėtis daug įvarčių ar visgi manote, jog šioje dvikovoje dominuos gynyba?

- Tai yra geras klausimas, į kurį tikslaus atsakymo nežinočiau niekada. Įvarčiai priklauso nuo rungtynių scenarijaus ir nuo to, kaip komandos išnaudos varžovų klaidas. Prancūzai yra rezultatyviausi čempionate, nes į viršūnę jie iškopė dėl vienerių rungtynių su Islandija, įmušdami jiems penkis įvarčius.

Vokiečiai visada yra stabilūs ir ta vokiška drausmė neleidžia man tikėti, kad jie galėtų praleisti bent kokius tris įvarčius. Mano manymu Vokietija yra subalansuota tiek gynyboje, tiek saugų linijoje, tiek puolime. Netgi sakyčiau taip, kad vokiečių gynyba yra stipresnė už prancūzų.

- Dauguma šią dvikovą vadina tikruoju čempionato finalu. Ar pritariate tai nuomonei, kad šį mačą laimėjusi rinktinė taps ir Europos čempione?

- Kaip parodė šis čempionatas – niekada nėra neįmanoma nuspėti kaip viskas įvyks. Juo labiau, tokiose rungtynėse, kuriose jų lauks panašaus lygio varžovai. Galima tai vadinti mažuoju finalu, bet Portugalijos rinktinė tikrai nėra niekuo silpnesnė ir viską reikės įrodyti aikštėje. Nugalėtoją lems ne statistiniai rodikliai, ne kažkokie kiti apskaičiavimai, o tik pademonstruotas žaidimas, įvarčiai ir galutinis rezultatas.

- Vokiečiai pusfinalyje prieš čempionato šeimininkus jau žaidė praėjusiose planetos pirmenybėse, kur jie brazilus sudaužė net 7-1. Ar tai, kad prancūzai yra šių pirmenybių šeimininkai jiems yra pranašumas ar tai tik apsunkins jų žaidimą dėl kylančio papildomo spaudimo ir įtampos?

- Manau, kad bus bus matomi abu šie faktoriai. Visų pirma dar reikės pamatyti, kiek prancūzai turės savų žiūrovų stadione – manau, kad vokiečių ten bus taip pat nemažai. Namų sienos be abejo padės, tačiau jos tuo pačiu ir įpareigoja – atsiranda savotiškas jaudulys, o tai yra pusfinalis, kur rungtynių kaina yra didžiulė, todėl nemanau, kad jie gaus daug naudos iš savos aikštės. Mano manymu, jie iš to gaus ir teigiamų dalykų, tačiau tai lygiai taip pat atneš ir savų minusų.

Tautvydas Sakalauskas

Straipsnio įvertinimas: 0 0
 • Cannavaro

  puosmena jau buvo. italija-vokietija 😉

  • +1
 • L3

  tai kad italai-vokiečiai sakė finalas,? čia jau antras? paskui bbus ir trečias dar ane?

  • -1
 • Cannavaro

  puosmena jau buvo. italija-vokietija 😉

  • +1
 • L3

  tai kad italai-vokiečiai sakė finalas,? čia jau antras? paskui bbus ir trečias dar ane?

  • -1
 • L3

  tai kad italai-vokiečiai sakė finalas,? čia jau antras? paskui bbus ir trečias dar ane?

  • -1
 • Cannavaro

  puosmena jau buvo. italija-vokietija 😉

  • +1

Kitos naujienos