Naujas Čempionų lygos karalius - "Barcelona" klubas © Eurofootball.lt
Karalius mirė, tegyvuoja karalius - šią frazę galima pritaikyti UEFA Čempionų lygai, kuri turi naują sostą užkariavusį klubą. Tai - "Barcelona", vadovaujama pirmus žingsnius trenerio karjeroje žengiančio Pepo Guardiolos, trečiadienį Romoje įtikinamai 2-0 įveikusi "Man Utd" bei pelnytai iškėlusi į viršų prestižinį trofėjų.

Katalonai taurę iškovojo trečią kartą istorijoje. Anksčiau tai jiems buvo pavykę padaryti 1992 bei 2006 metais.

"Man Utd" Čempionų lygos finale pralaimėjo pirmą kartą - lyg šiol trys mačai baigdavosi pergalėmis, tačiau šį vakarą ją pelnytai pasiekė Ispanijos čempionai.

Dvikovos pradžia "Barcelona" ekipai nieko gero nežadėjo - sužaidus vos kelias minutes vartininkui Victorui Valdesui teko atremti pavojingą Cristiano Ronaldo baudos smūgį, o pirmajam prie kamuolio suskubusiam Ji-Sung Parkui paskutinę akimirką sukliudė gynėjas.

Tai nebuvo pabaiga - 'raudonųjų velnių' antpuoliai tęsėsi. Arti tikslo 9 minutę buvo Ronaldo, tačiau po jo bandymo kamuolys praskriejo greta virpsto. Ir tuomet viskas apsivertė aukštyn kojom.

10 minutę "Barcelona" surengė bene pirmą padoresnę ataką, ir ji baigėsi įvarčiu - Andresas Iniesta perdavė kamuolį Samueliui Eto'o, šis dešiniajame baudos aikštelės krašte suklaidino gynėją Nemanją Vidičių bei stipriu smūgiu iš arti nuginklavo Edwiną van der Sarą.

"Man Utd" atsidūrė giliame nokdaune, po kurio, kaip paaiškėjo vėliau, taip ir neatsigavo. Per likusį pirmojo kėlinio laiką "Barcelona" užtikrintai kontroliavo žaidimą, bet nepalaidojo varžovų vilčių, nes persvara išliko minimali.

Bene geriausią ir kone vienintelę galimybę antrajam įvarčiui pelnyti 18 minutę turėjo Lionelis Messi, bet po jo smūgio kamuolys praskriejo šiek tiek virš skersinio.

Po didžiosios pertraukos "Man Utd" strategas Seras Alexas Fergusonas į aikštę vietoje saugo Andersono metė puolėją Carlosą Tevezą, bet tai situacijos nepakeitė.

Jau 49 minutę Thierry Henry turėjo padvigubinti skirtumą, bet prancūzui, suklaidinusiam neįprastai daug klaidų dariusį Rio Ferdinandą, nepavyko pergudrauti vartininko van der Saro.

Tai tebuvo pradžia - 53 minutę visi "Barcelona" gerbėjai dar kartą griebėsi už galvų, kai po Xavi baudos smūgio iš 17 metrų kamuolys atsimušė į virpstą.

Lyg ir atakuoti turėjusi "Man Utd" ekipa tuo metu nesugebėjo nieko priešpastatyti galingam varžovų žaidimui ir 70 minutę šią rungtynių atkarpą vainikavo pelnytas katalonų įvartis.

Xabi precižiškai tiksliai perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur gynėjų užmirštas mažasis Messi įspūdingu smūgiu galva nepaliko vilčių vartininkui bei įtvirtino persvarą.

Pirmasis argentiniečio įvartis į Anglijos klubo vartus karjeroje buvo kartu ir lemiamas šiame Čempionų lygos sezone - po šio smūgio Mančesterio vienuolikė atsitiesti nebesugebėjo.

Tiesa, tuoj po įvarčio "Man Utd" galėjo sušvelninti skirtumą, bet Ronaldo iš arti neįveikė Valdeso gynybos, kartu ir palaidodamas savo komandos galimybes apginti čempionų titulą.

Per likusį laiką anglai dar bandė surengti lemiamą šturmą, tačiau jis vaisių nedavė - "Barcelona" be didesnio vargo atsilaikė bei šventė pelnytą pergalę, vainikavusią įspūdingą sezoną tiek nacionalinėje, tiek Europos arenose.

"Barcelona" 2 - 0 "Man Utd"
10' [1 - 0] Samuel Eto'o
70' [2 - 0] Lionel Messi