"Newcastle" sutriuškintas namuose © Eurofootball.lt
Trečiadienio vakarą Anglijoje buvo sužaistos vienos paskutinių Anglijos Futbolo Asociacijos taurės turnyro (FA cup) trečiojo etapo pakartotinų rungtynių, kurios pasižymėjo įvarčių gausa. Po jų paaiškėjo beveik visi ketvirtojo etapo – šešioliktfinalio dalyviai. Peržaisti liko vienerias rungtynes – sausio 23 d. susitiks “Luton“ ir “Q.P.R“.

Triuškinantį pralaimėjimą namuose patyrė “Newcastle“, pralaimėję į “Premier“ lygą realiai pretenduojančiai grįžti “Birmingham“ ekipai. Jau 5 min. krito pirmasis įvartis, kai iš kelių metrų įmušė svečių saugas Gary McSheffrey. Prieš pat pertrauką rezultatas padvigubėjo, kai po Camerono Jerome‘o perdavimo iš krašto įvartį į savo vartus įsimušė Nolberto Solano.

Antrasis kėlinys prasidėjo audringai. 56 min. įspūdingu smūgiu iš daugiau nei 30 metrų rezultatą sušvelnino Jamesas Milneris. Bet po minutės “Newcastle“ gynėjas Stevenas Tayloras gavo antrą geltoną kortelę ir turėjo palikti aikštę. “Birmingham“ įžaidė kamuolį ir po kelių akimirkų Bruno N‘Gotty iš baudos aikštelės dešinio krašto muštas kamuolys suspurdėjo vartų tinkle – 1-3.

Nepaisant gausių ir pavojingų šeimininkų atakų, įvarčiu vėl džiaugėsi svečiai. Tikslą pasiekė Sebastiano Larssono smūgis iš 18 metrų. Susitikimo pabaigoje “Championship“ diviziono lyderiai tiesiog pažemino “Newcastle“, kai penktąjį įvartį tolimu smūgiu įmišė puolėjas Dudley Campbellas. Galutinis rezultatas – 1-5.

Triuškinantis rezultatas užfiksuotas ir “Tottenham“ bei “Championship“ 8 vietą užimančio “Cardiff“ mače, kur viskas paaiškėjo jau antroje pirmojo kėlinio pusėje.

Susitikimą kiek aktyviau pradėjo “Tottenham“ futbolininkai. Įvarčių laukti ilgai neteko. 27 min. po Didier Zokora perdavimo iš kelių metrų įvartį įmušė Aaronas Lennonas. Po kelių minučių panašų įvartį, gavęs Dimitaro perdavimą įmušė Robbie Keane‘as. 41 min. daugiau nei iš 20 metrų pasižymėjo Steedas Malbranque ir rungtynių baigtis tapo praktiškai aiški. Mačo pabaigoje įvartį dar pridėjo Jermainas Defoe.

Tikra drama vyko rungtynėse tarp “Fulham“ ir dar vienos “Championship“ komandos “Leicester“. Svečiai drąsiai pradėjo rungtynes ir pirmi įmušė įvartį. 35 min. rezultatą išlygino Brianas McBride‘as, tačiau prieš kėlinio pabaigą “Leicester“ persvarą tiksliu smūgiu galva atstatė Garethas McAuley.

Antrasis kėlinys “Fulham“ prasidėjo nesėkmingai – trečiąjį įvartį į jų vartus tolimu smūgiu įmušė Jamesas Wesolowski.

Tačiau šeimininkai parodė charakterį ir sugebėjo atsitiesti. 50 ir 58 min. du kartus pasižymėjo “Fulham“ naujokas italas Vincenzo Montella (pirmu atveju smūgiu iš 12 metrų, antru – galva pataisydamas W.Routladge‘o smūgį į virpstą). Iki susitikimo pabaigos kova vyko labai permainingai, ir kai jau atrodė, kad teks žaisti pratęsimą, pergalę šeimininkams tiksliu spyriu iš kelių metru jau trečią teisėjo pridėto laiko minutę išplėšė Wayne‘as Routladge‘as.