Nukraujavęs "Ekranas" išvykoje nugalėjo atsinaujinusią "Dainavą" (VIDEO)

„Ekrano" futbolininkai, dominavę aikštėje visą dvikovos laiką, 20-ojo turo akistatoje su alytiškiais iškovojo pergalę 2:1. „Dainavos" sąskaitoje liko trys taškai, o į penktąją turnyro lentelės poziciją pakilę panevėžiečiai jų turi 28.

Savo naujų legionierių būrį pirmą kartą oficialiose rungtynėse publikai parodžiusi „Dainava" pirmą progą sukūrė jau penktą minutę, kai po Fabio Possagno smūgio iš 16 metrų kamuolį teko atremti vartininkui Lukui Žukauskui. Žaidybinė alytiškių prošvaistė greitai užgeso - „Ekranas" tvirtai perėmė iniciatyvą.

Į „Dainavos" vartus smūgiavo Elivelto, panevėžiečiai kėlė kelis kampinius, 10-ąją ir 19-ąją minutę pavojingai atakavo, bet į stačiakampį nepataikė Tomas Salamanavičius, vėliau netiksliai pabandė Rokas Stanulevičius.

Įvartis subrendo 25-ąją min. Elivelto po puikaus Pauliaus Daukšos perdavimo iš aikštės gilumos atsidūrė vienas prieš vartus, šaltakraujiškai suklaidino buvusį „Ekrano" vartininką Kornelijų Timofejevą ir be pasipriešinimo pasiuntė kamuolį į tinklą.

Sužaidus pusvalandį dar vieną galimybę turėjo galva iš arti kamuolį į vartininką pasiuntęs Edvardas Tamulevičius. „Dainava" varžovų aikštės pusėje svečiavosi retai, bet 32-ąją min. užkūrė gaisrą prie varžovų vartų po kampinio. L.Žukauskas pademonstravo fantastišką reakciją atmušdamas Marco Pintuso smūgį, o antrasis Renaldo Stankevičiaus bandymas buvo netikslus.

Dar po septynių minučių Elivelto turėjo puikią progą pasižymėti dubliu, bet atsidūręs vienas prieš K.Timofejevą jo pergudrauti nesugebėjo. Vis dėlto kėliniui baigiantis „Ekranas" persvarą padvigubino - 44-ąją min. panevėžiečių saugas Donatas Petrauskas netikėtai varžovams greitai įžaidė kamuolį baudos smūgiu, E.Tamulevičius ties baudos aikštelės linija efektingu judesiu suklaidino varžovą ir įmušė į tolimąjį apatinį vartų kampą.

Antrasis kėlinys prasidėjo gana ramiai. Pirmą progą „Ekranas" sukūrė 54-ąją min., kai iš arti smūgiavęs E.Tamulevičius pataikė į varžovų vartininką, nuo kurio kamuolys atšoko į kampinį.

Po trijų minučių į „Ekrano" vartus trenkė žaibas iš giedro ir tiesiogine, ir perkeltine prasme dangaus. „Dainava" iš aikštės gilumos baudos smūgiu pasiuntė kamuolį į varžovų vartų prieigas, šis nuo panevėžiečių atšoko ant kojos R.Stankevičiui, kuris kaire koja vienu lietimu nukreipė jį į tolimąjį kampą.

Intriga atgijo, bet jai suintensyvėti „Ekranas" neleido. Panevėžiečiai ir toliau tvirtai kontroliavo situaciją ir kūrė progas.

Labiausiai įsimintini epizodai buvo R.Stanulevičiaus šūviai 69-ąją min. ir per teisėjo kompensuotą laiką, privertę rimtai padirbėti K.Timofejevą. 81-ąją min. vartininkas atrėmė ir Uchennos Umeh smūgį. Paskutinis vilties spindulys „Dainavai" suspindo penktą pridėto laiko minutę, bet po kampinio smūgiuodamas galva į vartus nepataikė Papa Cisse.