Nuo vaikystės svajonės iki profesionalaus kontrakto – J. Lubo istorija © E. Žaldario nuotr.

Vos penkerių dabartinį „Riterių“ jaunąjį talentą Juozą Lubą į Kaune Vilijampolės rajone organizuojamą stovyklą 2007 metų vasarą nusivedė brolis. Ten bespardantį kamuolį jį pastebėjo treneris Aleksandras Oniščiukas, kuris Juozo brolio paprašė dabartinį Vilniaus ekipos atstovą atvesti į treniruotes. Pas A. Oniščiuką Juozas taip ir nepateko, tačiau po poros minučių jis papildė Artūro Ruževskio ugdomą Kauno „Tauro“ komandą.

Vėliau sekė etapas Audriaus Statkevičiaus treniruojamoje Kauno futbolo mokykloje, o po jo – trumpas laikotarpis Kauno „Stumbre“ ir sulaukus vos šešiolikos – pasiūlymas prisijungti prie tuometinių „Trakų“.

„Vaikų futbole jau buvau išsikovojęs lyderio statusą. Tai lėmė didžiulis noras, sunkus darbas ir, tikėtina, truputis talento. Perėjus į vyrų futbolą, viską teko pradėti iš naujo. Man asmeniškai sudėtingiausia buvo tvarkytis su žymiai aukštesniais reikalavimais ir stipriai pasikeitusiu krūviu. Manau, kad dabar esu pažengęs į priekį ir patobulėjęs, bet dar daug – prieš akis. Reikia stengtis iš savęs išspausti viską, ką galiu, matyti ne tik savo klaidas ir jas taisyti, bet ir kitų komandos žaidėjų“, – kalbėjo J. Lubas.

„Riteriuose“ jaunasis futbolininkas sutiko tokius futbolininkų pavyzdžius kaip Diniaras Bilialetdinovas ar Deividas Česnauskis. Pastarieji padėjo J. Lubui nepasimesti naujoje aplinkoje.
„Gaudavau pastabų ir padrąsinimų, kad viskas dar priekyje. Smagu žaisti su tokiais patyrusiais žaidėjais. Iš pradžių, žinoma, buvo šioks toks jaudulys, reikėjo priprasti prie kardinalių pasikeitimų, bet vėliau vedinas didelio noro į viską pradėjau žiūrėti kitomis akimis“, – prisiminimais dalinosi futbolininkas.

Besibaigiant 2019 sezonui, saugas debiutavo A lygoje. Prisimenant tas rungtynes, žaidėjui pirmiausia į galvą šauna emocinis krūvis ir gauta geltona kortelė.

„Nuo to laiko didelių pakitimų neįvyko. Neabejoju, kad toliau reikia daug dirbti, kaupti patirtį ir, svarbiausia, nepamesti begalinio noro eiti tikslo link“, – sakė J. Lubas.

Futbolininko pastangos buvo įvertintos – jam pasiūlytas profesionalus kontraktas, o tokiu pasiekimu gali pasigirti toli gražu ne kiekvienas aštuoniolikmetis.

„Esu labai dėkingas klubui už tokį pasiūlymą. Jis man tikrai daug reiškia ir įrodo, kad mano pastangos nenueina veltui, skatina judėti pirmyn. Apskritai, treniruotės su pagrindine „Riterių“ komanda ir patyrusiais profesionaliais žaidėjais išmoko rimto požiūrio į darbą ir labai motyvuoja viską daryti geriau, greičiau, tiksliau. Artėjančiame sezone save įsivaizduoju augantį, su dar didesniu užsidegimu bei įvarčiais ne tik Pirmoje, bet ir A lygoje“, – motyvuojančiai pokalbį baigė J. Lubas.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos