Nuostabus "Athletic" veterano įvartis nulėmė "Barcelona" nesėkmę "La Liga" starte

Penktadienį vakare Ispanijoje prasidėjo naujasis 2019-20 metų "La Liga" pirmenybių sezonas. Jų startas pažymėtas itin netikėtu rezultatu.

Bilbao "Athletic" namuose priėmė be Lionelio Messi atvykusius "Barcelona" futbolininkus. Po keitimo aikštėje kelias akimirkas praleidęs 38-erių metų Aritzas Adurizas fantastišku smūgiu nuliūdino Ispanijos čempionus – jie pralaimėjo rezultatu 0:1.

Sutikimą šeimininkai pradėjo itin aktyviai – nuo pat pirmųjų minučių "Barcelona" susidūrė su sunkumais gynyboje ir bent pirmąsias 15 minučių negalėjo pagalvoti apie lengvą kamuolio kontrolę.

Kiek vėliau "Barcelona" įsitvirtino varžovų aikštės pusėje, tačiau progų didelių nesusikūrė. 35-ąją minutę Luisas Suarezas turėjo pirmą realią progą pasižymėti, tačiau po jo smūgio kamuolys pataikė į virpstą.

Iškart po šio epizodo L. Suarezas susiėmė už kojos ir po kelių minučių buvo pakeistas – vietoj jo į aikštę žengė Rafinha, kuris pačioje kėlinio pabaigoje privertė padirbėti varžovų vartininką.

Antrajame kėlinyje "Barcelona" atrodė kur kas grėsmingiau, tačiau "Athletic" gynyboje žaidė beveik nepriekaištingai.

"Barcelona" rungtynių pabaigoje užspaudė šeimininkus, tačiau visos pastangos nuėjo veltui, kai 89-ąją minutę aukščiausią klasę parodė aikštėje vos minutę praleidęs A. Adurizas. Jis po puikaus perdavimo iš krašto akrobatiniu šuoliu pasiuntė kamuolį į Ter Stegeno vartus ir sensacingai išplėšė pergalę baskų komandai.

"Barcelona" klubui tai buvo pirmoji nesėkmė "La Liga" pirmenybių starte nuo 2008-ųjų metų.

"Athletic" 1 - 0 "Barcelona"
89' [1 - 0] A. Aduriz

Startinės sudėtys:

"Barcelona": Ter Stegen; Semedo, Piqué, Lenglet, Jordi Alba; Sergi Roberto, de Jong, Aleñá; Dembélé, Suárez, Griezmann.

"Athletic": Unai Simón; Capa, Yeray, Núñez, Berchiche; Unai López, Dani García; De Marcos, Raúl García, Muniain; Williams.