Olandai - planetos pirmenybių finale © Eurofootball.lt
Olandijos nacionalinė rinktinė pirmajame planetos pirmenybių pusfinalio susitikime rezultatu 3-2 įveikė Urugvajaus futbolininkus ir pateko į turnyro finalą.

Urugvajiečiai turėjo sunerimti jau 4 mačo minutę, kuomet neužtikrintai sužaidus vartininkui Fernando Muslerai Dirkas Kuytas atsidūrė dėkingoje situacijoje, tačiau "Liverpool" puolėjo smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų.

Vis dėlto pirmojo įvarčio ilgai laukti neteko - 18 minutę fantastiškai tolimu ir tiksliu smūgiu olandus į priekį išvedė komandos kapitonas Giovanni van Bronckhorstas.

"Oranžiniai" įgyta persvara džiaugėsi neilgai, mat Urugvajaus rinktinės lyderis Diego Forlanas dar pirmajame kėlinyje šūviu iš už baudos aikštelės ribų nuginklavo Maarteną Stekelenburgą - 1-1.

Antroje susitikimo dalyje, aikštėje pasirodžius Rafaeliui van der Vaartui, iniciatyvą perėmusių olandų atakos davė vaisių 70 ir 73 minutę - iš pradžių penktą kartą pirmenybėse pasižymėjo saugas Wesley Sneijderis, o netrukus skirtumą smūgiu galva padvigubino Miuncheno "Bayern" lyderis Arjenas Robbenas.

Oscaro Tabarezo treniruojamos ekipos viltys atgijo jau per teisėjo pridėtą laiką, kuomet įvartį pelnė dešiniojo krašto gynėjas Maximiliano Pereira, tačiau per likusias kelias minutes sukurti dar vieno stebuklo Urugvajaus rinktinei nepavyko.

Berto van Marwijko auklėtiniai sekmadienį 21:30 Lietuvos laiku paskutinėse šešiasdešimt ketvirtosiose čempionato rungtynėse susigrums su Vokietijos ir Ispanijos poros nugalėtoju, o "La Celeste" šeštadienį laukia kova dėl III vietos.

Urugvajus 2 - 3 Olandija
18' [0 - 1] Giovanni van Bronckhorst
41' [1 - 1] Diego Forlan
70' [1 - 2] Wesley Sneijder
73' [1 - 3] Arjen Robben
90' [2 - 3] Maximiliano Pereira