Olandija užsitikrino vietą pasaulio čempionate © Eurofootball.lt
Šeštadienį sužaista keturiolika 2010 metų pasaulio čempionato atrankos turnyro Europos zonos rungtynių.

Pirmąja rinktine, užsitikrinusia pirmąją vietą grupėje bei tuo pačiu garantuotą kelialapį į planetos pirmenybes, tapo Olandija, išvykoje 2-1 įveikusi Islandiją.

Svečiai įsiveržė į priekį sužaidus vos 8 minutes, kai po puikaus perdavimo iš krašto kamuolį į tinklą galva pasiuntė saugas Nigelis de Jongas.

16 minutę persvarą smūgiu iš už baudos aikštelės ribų padvigubino Markas van Bommelis, įtvirtindamas pranašumą.

Kristjanas Sigurdssonas taip pat galva pačioje dvikovos pabaigoje sušvelnino santykį, tačiau tai buvo viskas, ką šeimininkai sugebėjo pasiekti.

Devintoje grupėje olandai, laimėję visas 6 rungtynes, turi 18 taškų ir net 11 lenkia škotus.

Pirmoje grupėje ir toliau buksuoja Švedija, namie 0-1 nusileidusi kaimynams danams, kurie pakilo į pirmąją vietą bei trimis lenkia Vengriją.

Vienintelį įvartį pirmajame kėlinyje, pasinaudojęs grubia gynėjo klaida, pelnė Thomasas Kahlenbergas.

Švedai kiek anksčiau turėjo šansą išsiveržti į priekį, bet teisėjo skirto 11 metrų baudinio nesugebėjo realizuoti saugas Kimas Kallstromas.

Tik trečioje vietoje šioje grupėje kol kas žengia Portugalija, vargais negalais išvykoje 2-1 nugalėjusi kuklią Albanijos ekipą.

27 minutę portugalai pirmavo, kai po Jose Bosingwos perdavimo galva pasižymėjo Hugo Almeida, bet jau po kelių akimirkų Bogdani atstatė pusiausvyrą.

Po didžiosios pertraukos portugalai turėjo ne vieną progą antrajam įvarčiui pelnyti, tačiau tai pavyko padaryti tik 93 minutę, kuomet tiksliai smūgiavo Bruno Alvesas.

1 grupė

Švedija 0 - 1 Danija
22' [0 - 1] Thomas Kahlenberg

12' Kim Kallstrom (Švedija) nerealizavo 11 metrų baudinio

Albanija 1 - 2 Portugalija
27' [0 - 1] Hugo Almeida
29' [1 - 1] Erjon Bogdani
90' [1 - 2] Bruno Alves

3 grupė

Slovakija 7 - 0 San Marinas
3' [1 - 0] Marek Cech
12' [2 - 0] Peter Pekarik
32' [3 - 0] Marek Cech
35' [4 - 0] Miroslav Stoch
42' [5 - 0] Jan Kozak
63' [6 - 0] Martin Jakubko
68' [7 - 0] Lubos Hanzel

4 grupė

Azerbaidžanas 0 - 1 Velsas
41' [0 - 1] David Edwards

Suomija 2 - 1 Lichtenšteinas
13' [0 - 1] Mario Frick
33' [1 - 1] Mikael Forssell
71' [2 - 1] Jonatan Johansson

6 grupė

Kazachstanas 0 - 4 Anglija
40' [0 - 1] Gareth Barry
45' [0 - 2] Emile Heskey
72' [0 - 3] Wayne Rooney
77' [0 - 4] Frank Lampard (iš 11 metrų baudinio)

Baltarusija 5 - 1 Andora
2' [1 - 0] Gennadi Bliznyuk
44' [2 - 0] Timofei Kalachev
50' [3 - 0] Sergei Kornilenko
65' [4 - 0] Sergei Kornilenko
76' [5 - 0] Gennadi Bliznyuk
90' [5 - 1] Idefons Solo Lima (iš 11 metrų baudinio)

Kroatija 2 - 2 Ukraina
2' [1 - 0] Mladen Petric
13' [1 - 1] Andrey Shevchenko
54' [1 - 2] Aleksei Gai
68' [2 - 2] Luka Modric

7 grupė

Lietuva 0 - 1 Rumunija
38' [0 - 1] Ciprian Marica

Serbija 1 - 0 Austrija
7' [1 - 0] Nenad Milijas (iš 11 metrų baudinio)

8 grupė

Bulgarija 1 - 1 Airija
24' [0 - 1] Richard Dunne
29' [1 - 1] Dimitar Telkiyski

Kipras 2 - 2 Juodkalnija
13' [1 - 0] Michalis Konstantinou
45' [2 - 0] Chrysis Michael (iš 11 metrų baudinio)
65' [2 - 1] Dejan Damjanovic
77' [2 - 2] Dejan Damjanovic

9 grupė

Makedonija 0 - 0 Norvegija

Islandija 1 - 2 Olandija
8' [0 - 1] Nigel de Jong
16' [0 - 2] Mark van Bommel
88' [1 - 2] Kristjan Orn Sigurdsson