Olandija žengia į pasaulio čempionato ketvirtfinalį © Eurofootball.lt
Net ir neatskleidusi viso savo potencialo Olandijos rinktinė pirmadienį pirmą kartą nuo 1994 metų iškovojo kelialapį į pasaulio čempionato ketvirtfinalį, rezultatu 2-1 įveikdama Slovakiją.

Pirmasis įvartis krito pirmojo kėlinio pradžioje, kai po traumos į aikštę sugrįžęs ir pirmą kartą startinėje sudėtyje pirmenybėse pasirodęs Arjenas Robbenas sau įprastu stiliumi įkirto baudos aikštelės vidurio link iš dešiniojo krašto ir tiksliu smūgiu iš 18 metrų pasiuntė kamuolį į tinklą.

Robbenas galėjo padvigubinti skirtumą tuoj po pertraukos, bet jo bandymą atrėmė vartininkas Janas Mucha. Jis taip pat apsigynė nuo gynėjo Joriso Mathijseno smūgio.

Slovakai antrojo kėlinio viduryje turėjo keletą galimybių atstatyti pusiausvyrą, tačiau jų neišnaudojo ir dvikovos baigtis buvo nulemta 84 minutę - Dirkas Kuytas prasimetė kamuolį pro vartininką ir atidavė jį Wesley Sneijderiui, kuriam teliko įmušti į tik gynėjo ginamus vartus.

Tiesa, trečią pridėto laiko minutę slovakai sušvelnino santykį - teisėjo skirtą 11 metrų baudinį realizavo Robertas Vittekas, - tačiau iškart po jo buvo paskelbta dvikovos pabaiga.

Olandija 2 - 1 Slovakija
18' [1 - 0] Arjen Robben
84' [2 - 0] Wesley Sneijder
90' [2 - 1] Robert Vittek (iš 11 metrų baudinio)