Olandijoje - netikėtų rezultatų ir dramos virtinė © Eurofootball.lt
Itin permainingai ir netikėtai klostėsi 6-asis Olandijos "Eredevisie" čempionato turas. Jau rašėmė, kaip Enschede "Twente" septynių įvarčių trileryje išplėšė pergalę prieš Waalwijko "RKC". Nemažiau atkakliai varžybos vyko ir sekmadienį, po kurių į lyderio pozicijas pakilo Amsterdamo "Ajax".

Sostinės ekipa po itin atkaklios kovoso tik pačioje rungtynių pabaigoje sugebėjo išplėšti pergalę prieš mačą dešimtyje baigusius vietos "Utrecht". "Ajax" po Gabri bei Johnny Heitingos įvarčių pirmavo, tačiau antro kėlinio pabaigoje "Utrecht" sugebėjo sukurti intrigą. Iki mačo pabaigos likus 10 minučių Gregooras van Dijkas iš 11 metrų baudinio rezultatą sušvelnino. Ir nors po kelių minučių jis už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas iš aikštės, dar po minutės "Utrecht" sirgalius ant kojų pakėlė Marcas Antoine Fortune'as, išltginęs rezultatą. Kai atrodė, kad mačas baigsis lygiosiomis, pergalę "Ajax" išplėšė Kennethas Perezas.

Tokiu pačiu rezultatu varžybos baigėsi ir Roterdame, kur vietos "Feyenoord" iškovojo pergalę prieš Bredos "NAC". Pergalingą įvartį Roterdami ekipai pelnė Pierre van Hooijdonkas.

Dar atkakliau vyko mačas Groningene, kur vietos ekipa sukūrė futbolo stebuklą ir per 10 minučių, įmušusi 3 įvarčius į "Vitesse" vartus, išplėšė pergalę rezultatu 4-3. "Vitesse" ekipa į priekį įsiveržė jau 2 minutę po Anduele Pryoro smūgio. Antrajam kėliniui einant į pabaigą Jevgenijus Levchenko rezultatą išlygino. Ir nors atrodė, kad mačo didvyriu gali tapti Youssoufas Hersi, įmušęs 2 įvarčius, pačioje pabaigoje "Groningen" sukūrė futbolo stebuklą.

81 minutę Koenas van de Laakas realizavo 11 metrų baudinį, o per paskutines dvi minutes du įvarčius įmušęs Luisas Suarezas tapo mačo herojumi.

Netikėčiausias ko gero viso turo rezultatas užfiksuotas Alkmare, kur vietos "AZ" tik lygiosiomis sužaidė su absoliučiais autsaideriais, iki šių varžybų nei taško neiškovojusiais "Den Haag" futbolininkais. Hagos vienuolikė po Richardo Knopperio įvarčio pirmavo, tačiau jau už 5 minučių Danny Koevermansas rezultatą išlygino. "Den Haag" 34 minutę po Michaelo Molso įvarčio vėl įsiveržė į priekį, o Alkmaro ekipai tašką išplėšė taiklus Kewo Jalienso smūgis. Po šių lygiųjų "AZ" nukrito į antrą poziciją.

Mačas tarp "Heerenveen" bei čempionų Eindhoveno "PSV" baigėsi nulinėmis lygiosiomis. Tai buvo pirmosios abiejų ekipų lygiosios čempionate.

Iš viso per 6 turą Olandijoje įmušti net 35 įvarčiai - beveik po 4 per vieną mačą.

Pentadienio ir šeštadienio rezultatai

Sekmadienio rezultatai

"Utrecht" 2 - 3 "Ajax"
7' [0 - 1] Gabri
45' [0 - 2] J. Heitinga
80' [1 - 2] G.v. Dijk (iš 11 m. baudinio)
85' [2 - 2] M. Fortune
87' [2 - 3] K. Perez

84' G.v. Dijk ("Utrecht") už antrą geltoną kortelę pašalintas iš aikštės

"AZ" 2 - 2 "Den Haag"
5' [0 - 1] R. Knopper
10' [1 - 1] D. Koevermans
34' [1 - 2] M. Mols
69' [2 - 2] K. Jaliens

"Groningen" 4 - 3 "Vitesse"
2' [0 - 1] A. Pryor
39' [1 - 1] E. Levchenko
53' [1 - 2] Y. Hersi
79' [1 - 3] Y. Hersi
82' [2 - 3] K.v.d. Laak (iš 11 m. baudinio)
89' [3 - 3] L. Suarez
90' [4 - 3] L. Suarez

"Feyenoord" 3 - 2 "NAC"
13' [0 - 1] M. Rigters
33' [1 - 1] D. Buijs
37' [1 - 2] M. Zonneveld
45' [2 - 2] N. Hofs
63' [3 - 2] P.v. Hooijdonk

"Heerenveen" 0 - 0 "PSV"