Olandijoje - triuškinančios lyderių pergalės © Eurofootball.lt
Sekmadienį vyko paskutiniosios 15-ojo Olandijos "Eredevisie" čempionato rungtynės, kurios buvo tikra priešingybė diena prieš vykusiems susitikimams - jei šeštadienį olandų futbolo mėgėjai per 4 varžybas išvydo 5 įvarčius, tai sekmadienį įvarčių pasipylė kaip iš kibiro - iš viso jų įmušta 21, arba daugiau nei 5 per vieną mačą. Iš viso per šį "Eredevisie" sezoną jau įmušti net 428 įvarčiai.

Daugiau nei įtikinamas pergales iškovojo favoritai Amsterdamo "Ajax" bei Alkmaaro "AZ", nesunkią pergalę iškovojo "Utecht", o Roterdame vietos "Feyenoord" tik po ypatingai atkaklios kovos palaužė "Heerenveen".

Trečioje vietoje žengiantys "Ajax" namie net 6-0 sutriuškino Tilburgo "Willem II". Sostinės ekipa viską išsiaiškino jau pirmajme kėlinyje - pačioje pradžioje pasižymėjo Zdenekas Grygera bei Urby Emanuelsonas, vėliau iki pertraukos dar pasižymėjo Nicolae Mitea bei Klaasas Jan Huntelaaras, varžovų vartininką nuginklavęs dukart. Po pertraukos paskutinį tašką varžybose padėjo Tomas de Mulas. Beje, Tilburgo ekipa mačą baigė dešimtyje - už antrą geltoną kortelę rungtynių pabaigoje iš aikštės buvo pašalintas Jose Valencia.

Ne ką mažiau įspūdingą pergalę pasiekė ir "AZ" vienuolikė, 5-0 nugalėjusi Roterdamo "Excelsior". Šiame mače Alkmaaro ekipoje įvarčius mušė tik du žaidėjai - po dussyk pasižymėjo Danny Koevermansas bei Shota Arveladze, o paskutinį įvartį "Excelsior" įsimušė į savo vartus.

"Utrecht" taip pat namie neturėjo vargo su "Groningen" ekipa. Šeimininkai į priekį įsiveržė jau 4 minutę, kuomet pasižymėjo Sanderis Kelleris, vėliau dukart vartininką nuginklavo Cedricas van der Gunas.

Atkakliausios ko gero viso turo varžybos vyko Roterdame, kur vietos "Feyenoord" 38 tūkstančių žiūrovų akivaizdoje tik po labai atkaklios kovos rezultatu 4-3 palaužė "Heerenveen". Pirmieji į priekį po Afonso Alveso smūgio pasižymėjo svečiai, tačiau "Feyenoord" į tai sugebėjo atsakyti net trimis taikliais smūgiais - du kartus pasižymėjo Steinas Huysegemsas bei vieną kart nuo 11 metrų baudinio žymos Theo Lucius. Tačiau svečiai netrukus vėl gražino intrigą bei įtampą - per 5 minutes du kartus vartininką Henką Timmerą nuginklavo Robas Friendas, ir rezultatas tapo lygus. Pergalę "Feyenoord" vienuolike mačo pabaigoje atnešė taiklus Jonathano De Guzmano smūgis.

Sekmadienio rezultatai

"Ajax" 6 - 0 "Willem"
4' [1 - 0] Z. Grygera
9' [2 - 0] U. Emanuelson
19' [3 - 0] N. Mitea
22' [4 - 0] K.J. Huntelaar
45' [5 - 0] K.J. Huntelaar
78' [6 - 0] T.d. Mul

80' J. Valencia ("Willem") už antrą geltoną kortelę pašalintas iš aikštės

"AZ" 5 - 0 "Excelsior"
11' [1 - 0] S. Arveladze
27' [2 - 0] D. Koevermans
43' [3 - 0] D. Koevermans
56' [4 - 0] S. Arveladze
77' [5 - 0] C. Gyan (į savo vartus)

"Utrech" 3 - 0 "Groningen"
4' [1 - 0] S. Keller
35' [2 - 0] C.v.d. Gun
52' [3 - 0] C.v.d. Gun

"Feyenoord" 4 - 3 "Heerenveen"
24' [0 - 1] A. Alves
45' [1 - 1] S. Huysegems
51' [2 - 1] S. Huysegems
65' [3 - 1] T. Lucius (iš 11 m.)
74' [3 - 2] R. Friend
79' [3 - 3] R. Friend
84' [4 - 3] J.D. Guzman