Pakiliai žaidę lietuviai pelnė du įvarčius ir nugalėjo estus (VIDEO)

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė iškovojo pirmąją pergalę vadovaujant Edgarui Jankauskui. Baltijos taurės dvikovoje Klaipėdoje lietuviai užtikrintai rezultatu 2:0 pranoko Estijos atstovus. Įvarčius pirmajame kėlinyje įmušė Nerijus Valskis ir Fedoras Černychas.

Lietuvos rinktinės sudėtyje šiose rungtynėse debiutavo saugas Dovydas Norvilas, po ilgos pertraukos aikštėje pasirodė gynėjas Arūnas Klimavičius.

Pirmąjį pavojų prie varžovų vartų lietuviai sukūrė po kampinio - Edvino Girdvainio galva muštas kamuolys lėkė pro šalį. 19 min. arti tikslo buvo Lukas Spalvis - po Arvydo Novikovo perdavimo puolėjas galva smūgiavo greta virpsto.  Įtakos žaidėjų pasirodymui turėjo ir alinantis karštis - todėl komandos sutarė kėlinio viduryje padaryti pertraukėlę atsigavinimui.

Sužaidus pusvalandį Lietuvos rinktinė išsiveržė į priekį. F. Černychas atliko smūgį-perdavimą iš dešinio krašto ir baudos aikštelės viduryje buvęs Nerijus Valskis nukreipė kamuolį į vartus. Tai buvo pirmasis „Trakų" saugo įvartis rinktinėje.

Kėlinio pabaigoje F. Černychas iš toli smūgiavo virš vartų, o Estijos komandoje po Ilja Antonovo smūgio kamuolį sugavo vartininkas Emilijus Zubas. Prieš pat pertrauką Lietuva padidino persvarą - F. Černychas apie 20 metrų nuo vartų apsisuko ir staigiu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų kampą - 2:0.

Antrąjį kėlinį šeimininkai pradėjo taip pat pakiliai kaip pabaigė. 52 min. po Arvydo Novikovo smūgio kamuolys sudrebino skersinį. Po poros minučių pavojingai iš toli smūgiavo Mantas Kuklys, netrukus galva į vartus nepataikė L. Spalvis.

Abi ekipos atliko nemažai keitimų, dėl kurių antroje rungtynių pusėje žaidimas buvo lietuvių gretose debiutavo Simonas Paulius. Estijos komanda taip ir nesurengė rimtesnio vartų šturmo, o Edgaro Jankausko auklėtiniai atakavo toliau - virš vartų smūgiavo A. Novikovas ir V. Slivka.

Kovą dėl Baltijos taurės Lietuvos komanda pratęs birželio 1 dieną Liepojoje rungtynėmis su Latvija.

Lietuva - Estija 2:0 (2:0)