"Palermo" nesėkme pasinaudojo persekiotojai © Eurofootball.lt
Sekmadienį Italijos čempionate įvyko likusios 27 turo rungtynės. Netikėtą nesėkme patyrė „Palermo“ ekipa, tuo pasinaudojo šią ekipą besivejantys „Lazio“, „Empoli“ ir „Fiorentina“.

Mesinos „San Filippo“ stadione vyko Sicilijos derbis tarp „Messina“ ir „Palermo“. Namuose žaidusi ekipa nugalėjo savo varžovus 2-0, tačiau „Palermo“ žaidėjai buvo itin nepatenkinti teisėjų darbu šiose rungtynėse.

Pirmajame kėlinyje varžovų baudos aikštelėje buvo pargriautas „Palermo“ puolėjas Davidas Di Michele, tačiau teisėjas šiame epizode pražangos neįžvelgė ir liepė tęsti rungtynes. „Messina“ į priekį išsiveržė šio kėlinio pabaigoje. Christianas Rigano, kuris žaidė pirmąkart po trejų mėnesių pertraukos, pašoko aukščiau už varžovus ir galva nukreipė Edgaro Alvarezo smūgiuotą kamuolį į vartus. Visgi epizodo pakartojime matosi, kad Edgaras Alvarezas gaudamas kamuolį buvo nuošalėje.

Antrasis kėlinys prasidėjo dvejais „Palermo“ žaidėjų Cristiano Zaccardo ir Davido Di Michele smūgiais į vartų virpstą. 61 minutę ką tik aikštėje pasirodęs svečių puolėjas Andrea Caracciolo prašė teisėjo paskirti 11 metrų baudinį į varžovų vartus, vėliau pasikarščiavęs pastūmė teisėją ir išvydo prieš save raudoną kortelę. Pasinaudoję kiekybine persvara, „Messina“ žaidėjai užtvirtino savo pergalę. 65 minutę E.Alvarezas dar kartą pasižymėjo rezultatyviu perdavimu, o C.Rigano – taikliu smūgiu galva.

Šia „Palermo“ nesėkme sėkmingai pasinaudojo „Lazio“ ekipa, namuose sunkiai nugalėjusi „Sampdoria“ klubą 1-0 ir taip sumažinusi atsilikimą nuo „Palermo“ iki dviejų taškų.

Vienintelis rungtynių įvartis buvo įmuštas pirmąjame kėlinyje, 23 minutę. Tommaso Rocchi gavo perdavimą iš Gaby Mundigayi ir smūgiavo galva į vartus. „Sampdoria“ vartininkas Luca Castellazzi sugebėjo paliesti kamuolį ranka, tačiau nepakankamai stipriai kad išmuštų kamuolį ir jis įskriejo į vartus.

Didžiausia sezono staigmena „Empoli“ ir toliau stebina futbolo specialistus. Šįkart klubas svečiuose netikėtai 1-0 įveikė čempionato vidutinioką „Udinese“.

18 minutę „Udinese“ gynėjas Andrea Coda nesugebėjo iš savo baudos aikštelės išmušti varžovo Antonio Busce skersuoto kamuolio ir jį gavęs „Empoli“ puolėjas Nicola Pozzi nuginklavo varžovų vartininką, taip užtikrindamas savo komandai pergalę.

Tuo tarpu klubus, kovojančius dėl vietos Čempionų lygoje bandanti prisivyti „Fiorentina“ namuose be gailesčio rezultatu 5-1 sutriuškino prastą formą demonstruojantį „Torino“ klubą.

Visgi susitikimas optimistiškiau prasidėjo svečių klubui. 15 minutę Alessandro Rosina gavo perdavimą iš Fabio Gallo ir smūgiavo į vartus. Kamuolį atmušė „Fiorentina“ vartininkas Sebastienas Freyus, tačiau prancūzas prieš antrą A.Rosina smūgį nieko nebegalėjo padaryti.

„Fiorentina“ sugebėjo išlyginti 31 minutę. Reginaldo perdavimas pasiekė Luca Toni ir šis pasiuntė kamuolį į vartus. Dar po trejų minučių L.Toni šventė antrajį įvartį. Po pakelto kampinio prie „Torino“ vartų keli žaidėjai palietė kamuolį, kol jis įskriejo į vartus nuo italo blauzdos.

Antrojo kėlinio pradžioje L.Toni beveik pelnė trečiajį savo įvartį po Manuelio Pasqualio aukšto perdavimo, tačiau pirmasis prie kamuolio atsidūrė „Torino“ gynėjas Ivanas Franceschini ir nukreipė jį į savo vartus.

Rungtynių pabaigoje dar vienas „Fiorentina“ žaidėjas, Alessandro Gamberini, sugebėjo pasižymėti du kartus. Šeimininkų gynėjas du kartus įmušė įvartį galva po pakelto kampinio. 85 minutę „Torino“ gynėjas I.Franceschini sugebėjo dar kartą pasižymėti iš blogosios pusės, savo komandos baudos aikštelėje pargriaudamas varžovą Giampaolo Pazzini. Teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, tačiau Christianas Abbiati sugebėjo atmušti Adriano Mutu smūgiuotą kamuolį.

Dėl išlikimo kovojančių komandų susitikime „Parma“ paskutinėmis sekundėmis išsigelbėjo nuo pralaimėjimo „Reggina“ ekipai. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 2-2.

Pirmieji įvartį įmušė „Reggina“ futbolininkai. 13 minutę Giandomenico Mesto sprintavo dešiniuoju aikštės kraštu ir skersavo kamuolį į baudos aikštelę, kur Rolando Bianchi taikliu smūgiu įveikė varžovų vartininką.

Tačiau už devynerių minučių jau šeimininkai džiaugėsi įvarčiu. Igoris Budanas pasiuntė kampinio metu iškeltą kamuolį į svečių vartus. 34 minutę „Parma“ turėjo galimybę išsiveržti į priekį kai teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į „Reggina“ vartus, tačiau svečių vartininkas Andrea Campagnolo atmušė Giuseppe Rossi smūgiuotą kamuolį.

Po šešių minučių pasitvirtino taisyklė „neįmuši tu – įmuša tau“. „Reggina“ puolėjas Rolando Bianchi pelnė antrajį savo įvartį smūgiu iš 20 metrų.

„Parma“ sirgaliams išlyginamojo įvarčio teko laukti netgi iki 97 minutės. Teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į svečių vartus. Atsakomybę jį mušti vėl prisiėmė Giuseppe Rossi, tačiau šįkart smūgiu į viršutinį kampą pelnė įvartį.

„Cagliari“ ekipa po ilgos pertraukos iškovojo pergalę, namuose 2-0 įveikusi „Atalanta“ ekipą. Pastaroji ekipa šiame stadione pergalę paskutinį kartą iškovojo 1964 metais.

Jau 4 minutę šeimininkai šventė įvartį. Leonardo Colucci perdavė kamuolį Davidui Suazo, o šis smūgiu kairiąja koja pasiuntė kamuolį į tolimajį vartų kampą. 33 minutę „Atalanta“ nesugebėjo pasinaudoti šansu išlyginti rezultatą, kuomet Cristiano Doni mušdamas 11 metrų baudinį smūgiavo šalia vartų. 66 minutę raudoną kortelę prieš save išvydo „Atalanta“ gynėjas Adriano ir tuo pasinaudoję šeimininkai 71 minutę užsitikrino pergalę dėka aikštėje po keitimo pasirodžiusio Simone Pepe įvarčio.

Neutraliame stadione žaistose rungtynėse „Catania“ sužaidė lygiosiomis 1-1 su „Siena“ ekipa. Katanijos ekipa pirmavo po 56 minutę Giorgio Coronos pelnyto įvarčio, tačiau 74 minutę „Siena“ saugas Francesco Cozza išlygino rezultatą.

Sekmadienio rungtynių rezultatai:

„%c00214“ 2 – 0 „%c00200“
45` [1 – 0] Christian Rigano
65` [2 – 0] Christian Rigano

61` iš aikštės išvarytas Andrea Caracciolo („Palermo“)

„%c00019“ 1 – 0 „%c00070“
22` [1 – 0] Tommaso Rocchi

„%c00063“ 0 – 1 „%c00085“
18` [0 – 1] Nicola Pozzi

„%c00143“ 5 – 1 „%c00251“
15` [0 – 1] Alessandro Rosina
31` [1 – 1] Luca Toni
34` [2 – 1] Luca Toni
52` [3 – 1] Ivan Franceschini (į savo vartus)
75` [4 – 1] Alessandro Gamberini
83` [5 – 1] Alessandro Gamberini

„%c00029“ 2 – 2 „%c00081“
13` [0 – 1] Rolando Bianchi
23` [1 – 1] Igor Budan
40` [1 – 2] Rolando Bianchi
90` [2 – 2] Giuseppe Rossi (11m)

„%c00216“ 2 – 0 „%c00215“
4` [1 – 0] David Suazo
71` [2 – 0] Simone Pepe

66` iš aikštės išvarytas Adriano („Atalanta“)

„%c00318“ 1 – 1 „%c00080“
56` [1 – 0] Giorgio Corona
73` [1 – 1] Francesco Cozza

Giorgio Corrona („Catania“) – 7.

Pastaba: dėl korupcijos skandalo iš "Fiorentina" atimta 15, iš "Reggina" - 11, iš "Milan" - 8, iš "Lazio" - 3 taškai. Dėl finansinių priežasčių iš "Siena" atimtas 1 taškas.