Panevėžio "Ekranas" tapo Lietuvos čempionu © Eurofootball.lt
Lietuvos futbolo "A lygoje" pagaliau baigėsi šešis metus iš eilės trukęs FBK "Kauno" dominavimas - 2005 metų sezono 33-ojo turo rungtynėse Panevėžio "Ekranas" iškovojo 26-ąją pergalę ir iki pirmenybių pabaigos likus trims turams įgijęs nepanaikinamą dešimties taškų persvarą ir po dvylikos metų pertraukos tapo šalies čempionu.

"Ekranui" norint užsitikrinti aukso medalius reikėjo pergalės prieš "Atlantą" Šilutėje - susitikimas buvo žaidžiamas būtent šiame mieste dėl Klaipėdos stadiono rekonstrukcijos. Nors pirmajame kėlinyje įvarčių įmušta nebuvo, po pertraukos V.Liubšio auklėtiniai atrodo suprato, kad viską reikėtų išspręsti iki dvikovos su "Kaunu" priešpaskutiniame ture, ir 49 minutę išsiveržė į priekį pasižymėjus gynėjui G.Paulauskui.

Sužaidus kiek daugiau nei valandą iniciatyvą į savo rankas ėmėsi komandos lyderis M.Savėnas, per tris minutes įmušęs du greitus įvarčius, ir užtikrinęs, kad R.Maciulevičiaus tikslus smūgis rungtynių pabaigoje nieko nebelėmė. Du metus iš eilės turėjęs tenkintis antrąją vieta "Ekranas" iškovojo išsvajotąjį Lietuvos čempionų titulą, kurį paskutinį kartą buvo laimėjęs 1993/4 metų sezone - įdomu tai, kad komandą tada taip pat treniravo V.Liubšys ir joje žaidė dabartiniai panevėžiečių veteranai A.Skrupskis ir A.Banevičius.

Nors kaip pasibaigus rungtynėms Šilutėje paaiškėjo, kad rungtynės Kaune nieko nebelėmė, S.Dariaus ir S.Girėno stadione "Kaunas" pasistengė įveikti Vilniaus "Žalgirį". Svečius į priekį 16 minutę buvo išvedęs V.Lemežis, tačiau pačioje antrojo kėlinio pradžioje rezultatą išlygino R.Beniušis. 58 minutę pasižymėjus A.Veličkai priekyje jau atsidūrė "Kaunas", o neužilgo įvartį pridėjo I.Zelmikas, kuris tiesa dar vėliau ir įsimušė į savo vartus - susitikimas baigėsi šeimininkų laimėjimu rezultatu 3-2.

Dienos staigmena užfiksuota Šiauliuose, kur vietos klubas netikėtai minimalia persvara po 87 minutę pelnyto A.Šidlausko įvarčio įveikė Vilniaus "Vėtrą" ir kovoje dėl trečiosios vietos prie sostinės klubo leido priartėti Marijampolės "Sūduvai", namuose sutriuškinusiai Kėdainių "Nevėžį". Tris kartus marijampoliečių gretose pasižymėjo rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas T.Radzinevičius, po kartą įmušė M.Uselis ir A.Veikutis, o Kėdainių komandai paguodos įvartį pelnė A.Popovas.

Triuškinamą pergalę pasiekė ir penktoje vietoje įsitvirtino "Vilnius", savo aikštėje nugalėjęs laipteliu žemiau turnyrinėje lentelėje esančią "Šilutės" ekipą. 43 minutę Vilniaus klubas išsiveržė į priekį M.Pankos įvarčių, ir nors G.Juška antrajame kėlinyje rezultatą buvo išlyginęs, tas pats M.Panka atstatė savo komandos persvarą. Susitikimo pabaigoje svečių gynyba visiškai subyrėjo ir leido dar pasižymėti P.O.Bakalagui, V.Lukšai ir R.Radavičiui.

Turnyrinė lentelė

33 turo statistika

Vilniaus "Žalgirio" stadionas, 146 žiūrovai
Teisėjas - Vitalijus Kazlauskas
"%c00140" 5 - 1 "%c00141"
43` [1 - 0] Mindaugas Panka
54` [1 - 1] Gvidas Juška
69` [2 - 1] Mindaugas Panka
80` [3 - 1] Pierre-Olivier Bakalag
87` [4 - 1] Vytautas Lukša
90` [5 - 1] Ramūnas Radavičius

"Vilnius": Kijewski; Sokolovas, Artiomovas, Kazlauskas, Jagminas; Lukša (88` Katsitadze), Radavičius, Panka, Brazauskas; Buinickij (46` Žarnovskis), Jeršovas (32` Bakalag)

"Šilutė": Stonys; Gaurilovas, Khubutia, Mockus (75` Podelis), Pacevičius; Miklinevičius, Zubavičius (46` Judickas), Kižys, Ivaškevičius; Juška, Grigalevičius

Šiaulių miesto stadionas, 270 žiūrovų
Teisėjas - Vijūnas Vasiliauskas
"%c00222" 1 - 0 "%c00123"
87` [1 - 0] Andrius Šidlauskas

"Šiauliai": Arlauskis; Oriol, Rukas, Lunskis, Juodeikis; Tučinskij, Krukovski (70` Atigbiolaye), Šidlauskas, Garuckas; Butavičius (90` Biečius), Varnas

"Vėtra": Merlani; Grudzinskas, Sasnauskas, Raliukonis, I.Steško; Butrimavičius (46` Sivinskij), Šernas (46` Kochanauskas), Rinkus (69` Litvinas), Preikšaitis; Vaineikis, Blažys

S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 150 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Kancleris
"%c00030" 3 - 2 "%c00032"
16` [0 - 1] Virmantas Lemežis
46` [1 - 1] Ričardas Beniušis
58` [2 - 1] Andrius Velička
66` [3 - 1] Irmantas Zelmikas
70` [3 - 2] Irmantas Zelmikas (į savo vartus)

"Kaunas": Kilijonas; Zelmikas, Manchkava, Kunevičius, Bagužis; Barevičius (56` Petrenko), Poderis (46` Mačiulis), Kvaratskhelia, Pehlič; Beniušis, Velička

"Žalgiris": Šetkus; Tereškinas (64` Jokšas), Gražiūnas, Sorokinas (63` Karalius), Valskis (75` Baranovskij); Šilo, Lemežis, Jasaitis, Miliškevičius; Maksimovič, Dovkša

Šilutės miesto stadionas, 100 žiūrovų
Teisėjas - Antanas Rubys
"%c00124" 1 - 3 "%c00033"
49` [0 - 1] Gediminas Paulauskas
62` [0 - 2] Mantas Savėnas
65` [0 - 3] Mantas Savėnas
88` [1 - 3] Romualdas Maciulevičius

"Atlantas": Valius; R.Maciulevičius, Žernys, Užkuraitis (46` Pancerovas), Navikas; Bartkus, Petreikis, Vasiljev, Gussev; Laurišas, Žvingilas (69` Alilujev)

"Ekranas": Skrupskis; Klimavičius, Banevičius, Paulauskas (55` Januševičius), Skroblas; Savėnas, Galkevičius (90` Kavolis), Tomkevičius, Saulėnas (90` Arlauskas) ; Lukšys, Kavaliauskas

Marijampolės miesto stadionas, 520 žiūrovų
Teisėjas - Marijus Jazbutis
"%c00125" 5 - 1 "%c00231"
18` [1 - 0] Mantas Uselis
33` [2 - 0] Tomas Radzinevičius (11m.)
51` [3 - 0] Tomas Radzinevičius
60` [4 - 0] Tomas Radzinevičius
65` [5 - 0] Audrius Veikutis
76` [5 - 1] Aleksandras Popovas

"Sūduva": V.Žutautas; Grigas, Gvildys, Veikutis, B.Čigladze (60` D.Maciulevičius); Aleksa, Afanasenka (74` V.Slavickas), Uselis, S.Butkus; Cordeiro, Radzinevičius (63` Braga)

"Nevėžis": Jazokas; Klimakovas (90` Jodenis), Rabikauskas (58` Rabikauskas), Jurevičius, Adomaitis; Kestenis, Juknevičius, Sruogis (53` Slepakovas), Činikas; Popovas, Stankevičius