Pasaulio čempionato atrankoje - dar vienas smūgis portugalams © Eurofootball.lt
Šeštadienį Europoje atrankos zonoje tęsėsi kovos dėl kelialapių į 2010 metų pasaulio čempionatą.

Viltis patekti į prestižines pirmenybes išsaugojo Ukraina, namie be vargo net 5-0 įveikusi Andorą.

Pirmasis įvartis krito sužaidus vos 19 minučių, kai po kampinio kamuolį į tinklą pasiuntė 18-metis debiutantas Andrrejus Yarmolenko. Šeimininkai dar triskart sudrebino skersinį kol galiausiai prieš pat didžiąją pertrauką persvarą padvigubino Artemas Milevski, sulaukęs puikaus Andrejaus Voronino perdavimo.

Triuškinimas buvo baigtas antrajame kėlinyje, per kurį Ukraina realizavo net tris 11 metrų baudinius.

Itin komplikuotoje situacijoje atsidūrė 2006 metų pasaulio čempionato pusfinalininkė Portugalija, išvykoje tesugebėjusi išplėšti lygiąsias 1-1 su Danija.

Likus žaisti tris turus portugalai turi vos 10 taškų bei žengia ketvirtoje vietoje, dviem taškais atsilikdami nuo švedų, trim - vengrų bei septyniais - danų.

Carloso Queirozo auklėtiniai didžiąją laiko dalį dominavo bei galėjo įmušti ne vieną įvartį, tačiau progų neišnaudojo ir brangiai už tai sumokėjo - 42 minutę gavęs tikslų perdavimą baudos aikštelės prieigose galingu smūgiu įvartį įmušė Nicklasas Bendtneris.

Nors 87 minutę Liedsonas po kampinio galva atstatė pusiausvyrą, lygiosios nebuvo tas rezultatas, kuris pradžiugintų Portugalijos rinktinę.

1 grupė:

Danija 1 - 1 Portugalija
42' [1 - 0] Nicklas Bendtner
86' [1 - 1] Liedson

Vengrija 1 - 2 Švedija
8' [0 - 1] Olof Mellberg
79' [1 - 1] Szabolcz Huszti (iš 11 metrų baudinio)
90' [1 - 2] Zlatan Ibrahimovic

2 grupė:

Šveicarija 2 - 0 Graikija
83' [1 - 0] Stephane Grichting
88' [2 - 0] Marco Padalino

42' iš aikštės pašalintas Loukas Vyntra (Graikija)

Izraelis 0 - 1 Latvija
60' [0 - 1] Kaspars Grokss

Moldova 0 - 0 Liuksemburgas

3 grupė:

Slovakija 2 - 2 Čekija
60' [1 - 0] Stanislav Sestak
68' [1 - 1] Daniel Pudil
73' [2 - 1] Marek Hamsik (iš 11 metrų baudinio)
83' [2 - 2] Milan Baros

76' iš aikštės pašalintas Marek Hamsik (Slovakija)

Lenkija 1 - 1 Šiaurės Airija
38' [0 - 1] Kyle Lafferty
80' [1 - 1] Mariusz Lewandowski

4 grupė:

Azerbaidžanas 1 - 2 Suomija
49' [1 - 0] Elvin Mammadov
74' [1 - 1] Markus Heikkinen
86' [1 - 2] Petri Pasanen

Rusija 3 - 0 Lichtenšteinas
17' [1 - 0] Vasili Berezutski
39' [2 - 0] Roman Pavlyuchenko (iš 11 metrų baudinio)
45' [3 - 0] Roman Pavlyuchenko (iš 11 metrų baudinio)

5 grupė:

Turkija 4 - 2 Estija
7' [0 - 1] Vladimir Voskoboinikov
30' [1 - 1] Tuncay
37' [2 - 1] Sercan Yildirim
53' [2 - 2] Konstantin Vassiljev
63' [3 - 2] Arda Turan
73' [4 - 2] Tuncay

Armėnija 0 - 2 Bosnija ir Hercegovina
6' [0 - 1] Senijad Ibricic
73' [0 - 2] Zlatan Muslimovic

Ispanija 5 - 0 Belgija
41' [1 - 0] David Silva
49' [2 - 0] David Villa
50' [3 - 0] Gerard Pique
68' [4 - 0] David Silva
85' [5 - 0] David Villa

23' David Villa (Ispanija) nerealizavo 11 metrų baudinio

6 grupė:

Kroatija 1 - 0 Baltarusija
24' [1 - 0] Ivan Rakitic

80' iš aikštės pašalintas Vedran Corluka (Kroatija)

Ukraina 5 - 0 Andora
19' [1 - 0] Andriyi Yarmolenko
45' [2 - 0] Artem Milevsky
73' [3 - 0] Adnriy Shevchenko (iš 11 metrų baudinio)
90' [4 - 0] Artem Milevsky (iš 11 metrų baudinio)
90' [5 - 0] Evgeni Seleznyov (iš 11 metrų baudinio)

7 grupė:

Prancūzija 1 - 1 Rumunija
48' [1 - 0] Thierry Henry
55' [1 - 1] Julien Escude (į savus vartus)

Austrija 3 - 1 Farerų Salos
1' [1 - 0] Stefan Maierhofer
16' [2 - 0] Marc Janko
69' [3 - 0] Marc Janko (iš 11 metrų baudinio)
83' [3 - 1] Andreas Olsen

8 grupė:

Kipras 1 - 2 Airija
5' [0 - 1] Colin Doyle
30' [1 - 1] Marios Elia
83' [1 - 2] Robbie Keane

Gruzija 0 - 2 Italija
57' [0 - 1] Kakha Kaladze (į savus vartus)
67' [0 - 2] Kakha Kaladze (į savus vartus)

Bulgarija 4 - 1 Juodkalnija
9' [0 - 1] Stevan Jovetic
45' [1 - 1] Radostin Kisishev
49' [2 - 1] Dimitar Telkiyski
85' [3 - 1] Dimitar Berbatov
90' [4 - 1] Valery Domovchiyski (iš 11 metrų baudinio)

9 grupė:

Škotija 2 - 0 Makedonija
56' [1 - 0] Scott Brown
80' [2 - 0] James McFadden

Islandija 1 - 1 Norvegija
10' [0 - 1] John Arne Riise
29' [1 - 1] Eidur Gudjohnsen