Pasaulio čempionato starte - Neymaro dublis ir apmaudus kroatų pralaimėjimas (FOTO, VIDEO)

Ketvirtadienį viso pasaulio dėmesys buvo sutelktas į Braziliją, kur prasidėjo 2014 metų pasaulio čempionatas.

Pirmosios rungtynės įvyko San Paulo miesto stadione, kuriame susigrūmė šeimininkai brazilai prieš Kroatiją. Po permainingos kovos Luizo Felipe Scolari treniruojama komanda rezultatu 3-1 iškovojo pirmąją čempionato pergalę.

Pirmasis kėlinys prasidėjo netikėtu Kroatijos rinktinės dominavimu. Vos prasidėjus rungtynėms prie brazilų vartų kilo pavojingas epizodas, kuomet Mateo Kovašičius galva kamuolį nukreipė šalia vartų.

Niko Kovačo auklėtiniai po mažu spaudė šeimininkus ir 11-ąją minutę kiek netikėtai krito pirmasis įvartis, kuris nedžiugino pilnutėlių brazilų tribūnų. Ivica Oličius iš krašto atliko perdavimą link vartų ir Marcelo apmaudžiai įsimušė sau į vartus.

Po greito įvarčio Kroatijos futbolininkai nemažino tempo ir toliau bandė primesti savo žaidimą aikštės šeimininkams.

Kiek vėliau Brazilijos rinktinė pradėjo dominuoti ir puikią galimybę išlyginti rezultatą turėjo Oscaras, tačiau sudėtingą smūgį atrėmė kroatų vartininkas Stipe Pletikosa.

29-ąją minutę kilo rimtas pavojus prie Julio Cesaro vartų, kuomet po puikaus I.Oličiaus perdavimo galva šalia viršutinio virpsto smūgiavo Nikica Jelavičius.

Tačiau brazilai po šio epizodo sukūrė greitą kontrataką ir maždaug iš 23 metrų puikų smūgį atlikęs „Barcelona“ puolėjas Neymaras išlygino rezultatą.

Antrajame kėlinyje tokios atkaklios kovos nebebuvo, tačiau tiek brazilai, tiek kroatai bandė pelnyti lemiamą įvartį. Pirmas rimtas epizodas kilo 67-ąją minutę, kuomet tolimą baudos smūgį atlikęs Dani Alves kamuolį nukreipė šalia viršutinio virpsto.

69-ąją minutę Kroatijos futbolininkai buvo pasiųsti į nokdauną, kuomet teisėjas skyrė abejotiną 11 metrų baudinį į S.Pletikosos vartus. Sėkmingai baudinį realizavo visą susitikimą žibėjęs Neymaras.

Per likusį laiką Brazilijos rinktinė sumažino tempą ir atsitraukė labiau į gynybą, o tuo bandė pasinaudoti kroatai. 83-ąją minutę kamuolys atsidūrė brazilų vartų tinkle, tačiau teisėjas įvarčio neužfiksavo, mat buvo prasižengta prieš J.Cesarą.

Per likusį laiką Kroatijos rinktinės žaidėjai bandė išlyginti rezultatą, tačiau rungtynių pabaigoje praleido dar vieną įvartį ir palaidojo viltis iškovoti bent lygiąsias. Galutinį tašką šiame susitikime padėjo saugas Oscaras.

A grupėje Brazilijos rinktinė tapo lydere, turinti savo sąskaitoje tris taškus. Dėl taškų rytoj šioje grupėje kovos Meksikos ir Kamerūno komandos.

Brazilija 3 – 1 Kroatija

11‘ [0 – 1]  Marcelo (į savus vartus)

29‘ [1 – 1] Neymar

71‘ [2 – 1] Neymar (11m. baudinys)

90‘ [3 – 1] Oscar