Paskutiniame Italijos čempionato ture - Stankevičiaus įvartis © Eurofootball.lt
Sekmadienį sužaisti paskutinieji dešimt 2008-2009 metų sezono "Serie A" pirmenybių mačų.

Čempiono titulą jau anksčiau užsitikrino Milano "Inter" klubas, šiame ture po atkaklios kovos 4-3 palaužęs Bergamo "Atalanta".

Du įvarčius šioje dvikovoje pelnęs švedas Zlatanas Ibrahimovičius paskutinę akimirką tapo rezultatyviausiu lygos futbolininku, vos vienu tiksliu smūgiu aplenkdamas būsimą komandos draugą Milane Diego Milito bei Marco Di Vaio iš "Bologna".

Tiesiai į Čempionų lygos grupių etapą pateko ir atitinkamai antroje bei trečioje vietoje likę Turino "Juventus" ir "Milan" klubai, šventę pergales prieš Romos "Lazio" ir "Fiorentina".

Be to, šiandien 25 metus trukusią karjerą oficialiai užbaigė legendinis "Milan" gynėjas Paolo Maldini, atsisveikinęs su sirgaliais Florencijos stadione.

Paskutines rungtynes "Juventus" gretose sužaidė čekas Pavelas Nedvedas. Tiesa, saugas dar svarsto galimybę pratęsti karjerą kitoje komandoje.

Dėl ketvirtosios Italijai skirtos vietos prestižinėje Čempionų lygoje atrankos etape turės susigrumti "Fiorentina".

Į "Serie B" iškrito septyniskart Italijos čempionu tapęs "Torino" klubas, turėjęs vilčių išsigelbėti paskutinę akimirką, bet pralaimėjęs "Roma" ekipai. Vieta žemesniajame divizione tenkintis taip pat turės "Reggina" ir "Lecce".

Sėkmingai sezoną baigė vienintelis "Serie A" pirmenybėse žaidęs lietuvis Marius Stankevičius. Gynėjas ne tik atliko rezultatyvų perdavimą, bet ir pelnė įvartį, išplėšusį lygiąsias 2-2 rungtynėse išvykoje su "Palermo" (vaizdai iš rungtynių - apačioje).

Pirmojo kėlinio pabaigoje po Stankevičiaus perdavimo iš krašto galingu smūgiu įvartį pelnė Giampaolo Pazzini, o 58 minutę Lietuvos rinktinės futbolininkas pats įsirašė trečiąjį įvartį į savo sąskaitą sezone, dešiniajame baudos aikštelės kampe suklaidindamas gynėją bei pasiųsdamas kamuolį į tinklą.

Iš viso lietuvis Italijos čempionate šį sezoną sužaidė 29 rungtynes, 19 iš jų pradėjo startinėje sudėtyje. Dar aštuoniskart jis vilkėjo "Sampdoria" marškinėlius UEFA taurės turnyre.

"Genoa" 4 - 1 "Lecce"
22' [1 - 0] Bosko Jankovic
32' [1 - 1] Simone Tiribocchi
52' [2 - 1] Domenico Criscito
56' [3 - 1] Diego Milito
66' [4 - 1] Diego Milito

Milano "Inter" 4 - 3 Bergamo "Atalanta"
6' [1 - 0] Sulley Muntari
10' [1 - 1] Cristiano Doni
12' [2 - 1] Zlatan Ibrahimovic
25' [2 - 2] Luca Cigarini
53' [2 - 3] Cristiano Doni
80' [3 - 3] Esteban Cambiasso
81' [4 - 3] Zlatan Ibrahimovic

"Udinese" 6 - 2 "Cagliari"
10' [1 - 0] Kwadwo Asamoah
11' [2 - 0] Simone Pepe
15' [3 - 0] Antonio Floro Flores
55' [3 - 1] Robert Acquafresca (iš 11 metrų baudinio)
53' [3 - 2] Andrea Parola
58' [4 - 2] Giovanni Pasquale
81' [5 - 2] Fabio Quagliarella
89' [6 - 2] Odion Ighalo

"Palermo" 2 - 2 Genujos "Sampdoria"
8' [1 - 0] Fabrizio Miccoli
42' [2 - 0] Davide Succi
45' [2 - 1] Giampaolo Pazzini
58' [2 - 2] Marius Stankevičius

Stankevičius ("Sampdoria") žaidė visas rungtynes

"Fiorentina" 0 - 2 "Milan"
55' [0 - 1] Kaka
76' [0 - 2] Alexandre Pato

"Bologna" 3 - 1 "Catania"
5' [1 - 0] Nicola Mingazzini
26' [2 - 0] Claudio Terzi
50' [2 - 1] Takayuki Morimoto
68' [3 - 1] Marco Di Vaio

Turino "Juventus" 2 - 0 Romos "Lazio"
3' [1 - 0] Vincenzo Iaquinta
59' [2 - 0] Vincenzo Iaquinta

"Napoli" 3 - 0 Veronos "Chievo"
4' [1 - 0] Mariano Bogliacino
8' [2 - 0] Mariano Bogliacino
19' [3 - 0] Joao Inacio Pia

"Reggina" 1 - 1 "Siena"
44' [1 - 0] Cristian Sutani (iš 11 metrų baudinio)
68' [1 - 1] Massimo Maccarone

68' iš aikštės pašalintas Emanuele Calaio ("Siena")

"Roma" 3 - 2 "Torino"
9' [0 - 1] Tommaso Vailatti
35' [1 - 1] Jeremy Menez
74' [2 - 1] Mirko Vucinic
83' [3 - 1] Francesco Totti (iš 11 metrų baudinio)
88' [3 - 2] Nicola Ventola

82' iš aikštės pašalintas Ivan Franceschini ("Torino")

Epizodai iš rungtynių "Palermo" - "Sampdoria", o taip pat Stankevičiaus rezultatyvus perdavimas ir įvartis: