VAR pagalba nepadėjo – Š. Airija sutriuškino Lietuvos rinktinę © lff.lt

Lietuvos rinktinė ketvirtadienio vakarą pratęsė savo kovas kitų metų pasaulio čempionato atrankos rungtynėse. Kol kas lietuvių taškų sąskaita išlieka tuščia – mūsiškiai savo aikštėje 1:4 (0:1) nusileido Šiaurės Airijos futbolininkams.

Lietuviai su trimis pralaimėjimais grupėje išlieka penkti, tuo tarpu Šiaurės Airijos komanda iškovojo pirmą pergalę atrankos varžybose ir turi surinkusi keturis taškus.

Primename, jog šiose rungtynėse rinktinei nuo šoninės linijos vadovavo treneris Tomas Ražanauskas, kuris pakeitė vyriausiąjį rinktinės trenerį Valdą Ivanauską.

Lietuviai rungtynes pradėjo gana pakiliai ir ilgiau buvo su kamuoliu bei kelis kartus kėsinosi atakuoti varžovų vartus, tačiau svečių gynėjai sėkmingai blokavo mūsiškių bandymus ir pamažu perėmė iniciatyvą į savo rankas.

Nors kurį laiką Lietuvos komanda neleido varžovams sukurti didelių gaisrų prie savo vartų, viena ataka visgi baigėsi įvarčiu į Ernesto Šetkaus vartus – po sėkmingai komandos draugo skersuoto kamuolio koją sėkmingai kyštelėjo ir įvartį pelnė atakoje likęs ekipos gynėjas Danielis Ballardas.

Šiaurės Airijos futbolininkai ir toliau su kamuoliu buvo kiek aktyvesni, tačiau kėliniui artėjant prie pabaigą lietuviai taip pat ėmėsi aktyvesnių veiksmų atakoje ir po vieno iš kampinių baudos aikštelėje kilo sumaištis. Visgi Lietuvos komandai ja pasinaudoti nepavyko ir į pertrauką komandos išėjo svečiams pirmaujant 1:0.

Antras kėlinys šeimininkams prasidėjo liūdnai – baudos aikštelėje ranka sužaidė Linas Mėgelaitis, o uždirbtą 11 metrų baudinį svečių komandoje realizavo Conoras Washingtonas.

Visgi netrukus LFF stadione lietuvių sirgaliai buvo pakelti iš savo vietų – Rolandas Baravykas įspūdingu tolimu šūviu po kampinio pasiuntė kamuolį į tolimą vartų kampą, taip sušvelnindamas lietuvių atsilikimą iki 1:2.

Netrukus taip pat buvo užfiksuotas istorinis momentas – LFF stadione pirmą kartą buvo panaudota VAR sistemos peržiūra – baudos aikštelėje buvo užfiksuota pražanga prieš Lietuvos komandą, kuri buvo patvirtinta būtent pasinaudojus VAR sistema.

Prie kamuolio stojo Arvydas Novikovas, tačiau jo smūgį nuo žymos atmušė vartininkas, tad rezultatas nepakito.

Netrukus lietuviai už neišnaudotą progą buvo nubausti skaudžiai – Shayne`as Lavery svečiams pelnė trečią įvartį ir taip dar labiau padidino savo komandos persvarą.

Mačo pabaigoje į lietuvių vartus buvo skirtas dar vienas 11 metrų baudinys, kurį realizavo Paddy McNairas, o rezultatas tapo 1:4 svečių naudai.

Per likusį laiką lietuviai nebeatsitiesė ir patyrė pralaimėjimą.