Penki klubai užsitikrino vietas Čempionų lygoje © Eurofootball.lt
Antradienį vakare prasidėjo UEFA Čempionų lygos trečiojo kvalifikacinio etapo atsakomosios kovos. Buvo sužaisti penki susitikimai, po kurių dar penki klubai pateko į Čempionų lygos grupių turnyrą – tai "Liverpool", "Benfica", "Milan", "Valencia" ir "Hamburger" ekipos.

Pirmąjį mačą svečiuose prieš "Salzburg" minimaliu skirtumu pralaimėjusi "Valencia" namuose iš karto suskubo naikinti vieno įvarčio deficitą ir sužaidus penkiolika minučių "Valencia" išsiveržė į priekį bei išlygino bendrą rezultatą – Fernando Morientesas pasiuntė kamuolį į tuščius vartus poto, kai "Salzburg" vartininkas atmušė Davido Villos smūgį. Dar po dvidešimties minučių bendras santykis jau buvo "Valencia" ekipos naudai – už žaidimą ranką į svečių vartus buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys. Nors D.Villos baudos smūgį atrėmė "Salzburg" vartininkas, Ispanijos rinktinės puolėjas pirmas suskubo prie kamuolio ir stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus.

"Salzburg" bandė įmušti įvartį ir išlyginti bendrą rezultatą, tačiau "Valencia" sugebėjo apsiginti ir jau per teisėjo pridėtą laiką Silva pelnė trečiąjį komandos įvartį ir galutinai palaidojo varžovų viltis. Mačas baigėsi ispanų klubo pergale 3-0 ir šis rezultatas garantavo klubui pergalę bendru rezultatu 3-1 bei vietą Čempionų lygos grupių turnyre.

Visus reikalus namuose puikiai susitvarkė ir Lisabonos "Benfica" - po lygiųjų 1-1 svečiuose prieš Vienos "Austria" ekipą, namuose "Benfica" nepaliko varžovams jokių vilčių ir iškovojusi pergalę 3-0 pateko į rugsėjį startuosiančias grupių varžybas. Verta paminėti, jog Čempionų lygoje šį sezoną pirmą kartą žais trys Portugalijos klubai.

Čempionų lygoje šiemet matysime ir "Hamburger" klubą. Pirmasis "Hamburger" ir "Osasuna" mačas Vokietijos uostamiestyje baigėsi be įvarčių, tuo tarpu atsakomajame mače buvo užfiksuotos lygiosios 1-1, taigi "Hamburger" įvartis svečiuose leido jiems prasimušti į grupių turnyrą. Atsakomojoje dvikovoje po Carloso Cuellaro įvarčio galva "Osasuna" pirmavo iki 74-os varžybų minutės, tačiau persvaros neišsaugojo ir Nigelis de Jongas sugebėjo išlyginti rezultatą. Ispanijos klubas dar galėjo išplėšti pergalę ir kelialapį į Čempionų lygą, tačiau paskutinę mačo minutę Pierre Webo nesugebėjo iš artimos distancijos galva nukreipti kamuolio į vartus.

Ukrainoje vyko atsakomasis "Maccabi" ir "Liverpool" susitikimas. Pirmasis mačas Anglijoje buvo pasibaigęs šeimininkų pergale 2-1, taigi norint pateikti staigmeną ir prasimušti į Čempionų lygą šiame mače "Maccabi" būtų užtekę pergalės 1-0. Izraelio klubas sugebėjo įmušti sužaidus apie dvidešimt minučių, tačiau Alaino Masudi įvartis galva buvo neįskaitytas dėl nuošalės.

Pirmasis įvartis krito sužaidus apie valandą, kai po perdavimo iš dešinės kamuolį galva į vartus pasiuntė Peteris Crouchas. Po dešimties minučių "Maccabi" sugebėjo išlyginti rezultatą, tačiau tai buvo viskas, ką jiems pavyko pasiekti šiame mače. Rungtynės baigėsi 1-1 ir dėka pergalės namuose poros nugalėtoju tapo "Liverpool".

Tuo tarpu "Milan" sugebėjo iškovoti pergalę ir atsakomajame mače prieš "Crvena Zvezda" - Belgrade vykusioje dvikovoje "Milan" išsiveržė į priekį sužaidus apie pusvalandį, kai po Gennaro Gattuso "skerso" įvartį galva pelnė Filippo Inzaghi. Mačo pabaigoje 78-ąją Clarencas Seedorfas rezultatą padvigubino tiksliu smūgiu iš trylikos metrų, o dar po kelių minučių šeimininkų puolėjas Dušanas Djokičius sugebėjo sušvelninti santykį. "Milan" iškovojo pergalę bendru rezultatu 3-1 ir įgijo teisę kovoti dėl stipriausios Europos ekipos vardo.

Čempionų lygos 3-ojo kvalifikacinio etapo antradienio statistika

"Maccabi" 1 - 1 "Liverpool"
(Pirmas mačas 1-2, bendras rezultatas 2-3)
54' [0 - 1] Peter Crouch
63' [1 - 1] Roberto Colautti

"Benfica" 3 - 0 "Austria"
(Pirmas mačas 1-1, bendras rezultatas 4-1)
21' [1 - 0] Rui Costa
45' [2 - 0] Nuno Gomes
57' [3 - 0] Petit

"Osasuna" 1 - 1 "Hamburger"
(Pirmas mačas 0-0, bendras rezultatas 1-1)
6' [1 - 0] Carlos Cuellar
74' [1 - 1] Nigel de Jong

"Crvena Zvezda" 1 - 2 "Milan"
(Pirmas mačas 0-1, bendras rezultatas 1-3)
29' [0 - 1] Filippo Inzaghi
78' [0 - 2] Clarence Seedorf
80' [1 - 2] Dušan Djokic

"Valencia" 3 - 0 "Salzburg"
(Pirmas mačas 0-1, bendras rezultatas 3-1)
14' [1 - 0] Fernando Morientes
33' [2 - 0] David Villa
90' [3 - 0] Silva