San Ma rinas - pati mažiausia, vos 61 kvadratinio kilometro pločio nepriklausoma Europos valstybė, kurios gyventojų skaičius laisvai sutilptų į kone visus didžiausius pasaulio futbolo stadionus. Tačiau San Marinas niekuomet nebuvo tarp futbolo gigantų.

Pagaliau pergalė!

Po 14 metų ištisų mėginimų ši mažytė šalis pagaliau pradžiugino savo gerbėjus praėjusią savaitę 700 žiūrovų akivaizdoje savo namuose rezultatu 1-0 nugalėdama Lichtenšteiną - dukart didesnę bei trečdaliu daugiau gyventojų turinčią šalį.

Ankstyvas baudos smūgis

Penktąją rungtynių minutę buvo paskirtas baudos smūgis, kurio ir užteko pergalei. Smūgį atliko vienintelis profesionalas San Marino rintkinėje Andy Selva iš "Serie-C1" komandos "Spal". Šis baudos smūgis atnešė sanmariniečiams pirmąją pergalę nuo 1990 metų - būtent tada šalies nacionalinė komanda pradėjo žaisti tarptautinius mačus.

Treneris ptenkintas

Pats laimingiausias žmogus stadione, be abejonės, buvo Giampaolo Mazza - 48-metis pradinės mokyklos kūno kultūros mokytojas, kuris nuo 1998 metų sausio mėnesio iš trenerio asistento tapo vyriausiuoju treneriu. "Tai yra tik pirmoji mūsų pergalė, ir nors tai draugiškos varžybos, jos nepaprastai mus pradžiugino. Mes buvome jau per daug įpratę prie pralaimėjimų, kad dabar dar negalime patikėti savo pergale".

Pergalė atšvęsta ramiai

Tačiau po varžybų pergalę komanda minėjo kukliai. "Nedarėmė kažko specialaus", - teigė Mazza. "Po rungtynių nuėjome į savo įprastą restoraną. Aišku, atmosfera šį kartą buvo kiek kitokia. Apie šią pergalė svajojome labai ilgai".

Lygiųjų būta

San Marino komanda ir anksčiau yra pasiekusi, atrodytų, taip pat netikėtų rezultatų - 1993 metais lygiosiomis sužaisti su dabartine pasaulio čempionato bronzininke Turkija, o 2001-aisiais - su Latvija. Nedaug trūko, kad San Marinas būtų pavogęs tašką iš Latvijos EURO-2004 atrankinėse varžybose bei būtų atėmęs iš komandos galimybę dayvauti Europos čempionate, tačiau autoįvartis sužlugdė visus planus. Tačiau komandai taip ir nepavyko iškovoti taškų, įmušti įvarčių. O praleista jų buvo 30.

Kitas žingsnis

Tačiau treneris tiki, jog ši pergalė bus signalas į priekį. "Dabar tikimės iškovoti pergalių atrankinėse į Pasaulio ar Europos čempionatą", - teigia Mazza. "Žinau, kad bus sudėtinga, nes ten bus kitos daug stipresnės komandos, kurios žaidžiančios daug ilgiau nei mes".

Pirmasis šansas San Marinui - atrankos ciklas į FIFA Pasaulio čempionatą. San Marinas pateko į 7 grupę kartu su Ispanija, Belgija, Bosija ir Hercegovina, Serbija bei Lietuva.

Jaunimui trūksta patirties

"Rungtynėse su Lichtenšteinu stengiausi pasinaudoti daugybe jaunų žaidėjų, kad šie įgytų patirties", - teigia treneris. "Techniškai mes nepajėgus varžytis su didžiausiomis Europos žvaigždėmis. Tačiau vis dar galime pagerinti savo padėtį bei žaidimą. Reikia žaisti labiau pasitikint savo jėgom, o pergalė prie Lichtenšteiną mums padės".

"Šitas rezultatas - tai atpildas mums už mūsų atsidavimą bei entuziazmą. Mes visuomet norime gerai žaisti, net ir prieš daug stipresnes komandas. Pagaliau įstengėme pasiekti savo pirmąją pergalę, o ateityje galbūt mums pasiseks dažniau". Ką gi, galbūt 7 grupės komandoms bus daug sunkiau, nei jos mano. Prisiminkime atrankos ciklą į šių metų Europos čempionatą ir Farerų salų vienuolikę. O kas galėjo pamanyti, kad jie atims taškus iš škotų ir vos neįvarys infarkto visai Vokietijai?
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos