Pietų Afrikos Respublikos futbolo rinktinei nuo šiol vadovaus naujas treneris. Nuo trečiadienio oficialiai nacionalinės PAR komandos vyriausiojo stratego pareigas eina anglas Stuart Baxter.

Po to, kai prieš pat Afrikos Taurės varžybas tarp buvusio PAR vyriausiojo trenerio Ephraim Mashaba ir žaidėjų įvyko konfliktas, komandai laikinai ėmė vadovauti Styles Fumo. Žinoma, šis konfliktas Afrikos Taurės išvakarėse negalėjo neatsiliepti "Bafana-Bafana" rezultatams, kurie šiame turnyre pasirodė katastrofiškai, pralošdami, pavyzdžiui Nigerijos rinktinei rezultatu 0:4.

Pietų Afrikos futbolo asociacija (SAFA) gana ilgai rinkosi kandidatūrą į pagridinės rinktinės trenerius. Ir galų gale paskelbė, kad išgelbėtojo vaidmenį apsiemė treneris-užsienietis - anglas Baxter'is, sudaręs kontraktą dviems metams.

Kaip praneša oficialus SAFA interneto puslapis, pietų afrikiečiai labai patenkinti savo pasirinkimu, kadangi Baxter'is turi didelę darbo skirtingose Pasaulio šalyse patirtį. Jis yra dirbęs Japonijoje, Švedijoje, Norvegijoje ir Portugalijoje. Švedijoje Baxter'iui pavyko padaryti dublį - su AIK jis yra laimėjes šalies pirmenybes ir šalies taurę.

Be to, Baxter'is yra vienas iš 18 Anglijos trenerių, kurie turi UEFA licenciją.

Prieš sutinkant dirbti su "Bafana-Bafana", Baxter'is buvo Anglijos jaunimo (iki 19 metų) rinktinės treneris. Jam vadovaujant, ši rinktinė 2003 metais išėjo į Pasaulio čempionatą, įveikdama tuometinius čempionus - prancūzus.

Baxter'is taip pat yra žinomas savo darbais futbolo teorijos srityje. Čia jis Anglijos Premier lygai pristatė savo darbą, kuriame išanalizavo futbolo vystymąsi ir išprognozavo taktines, fizines ir technines futbolo vystymosi perspektyvas per artimiausius 5 metus.

Ar padės šie teoriniai darbai naujajam PAR treneriui išvesti komandą į 2006 metų Pasaulio čempionato finalinę dalį Vokietijoje, parodys laikas.

Pietų Afrikos Respublika yra viena stipriausių "Juodojo" žemyno rinktinių. Praėjusiame 2002 metų Pasaulio čempionate Japonijoje ir Pietų Korėjoje pasirodė labai garbingai, tik paskutinėse rungtynėse užleidę kelialapį į ketvirtfinalį Paragvajaus rinktinei. Tuomet juos treniravo dabartinis Madrido Real treneris Carlos Queiroz. Po šio čempionato "Bafana-Bafana" komandoje prasidėjo paniškos trenerių kaitos laikotarpis. Jo metu PAR rinktinė pakeitė 10 vyriausiųjų trenerių, kas komandai daug gero nedavė.

Anglo Baxter'io paskyrimas gali padėti tašką "Bafana-Bafana" nesekmėms, jei rinktinei pavyks iškovoti kelialapį į Vokietiją. Pietų afrikiečiai turi labai gerus šansus, kadangi papuolė į pačią silpniausią iš penkių kvalifikacinių grupių. Realią konkurenciją Baxter'io vadovaujamai komandai gali sudaryti tik Ganos komanda, iki šiol nė karto nedalyvavusi finaliniuose Pasaulio čempionatų turnyruose.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos