Pietų Amerikoje kartu su Argentina ir Kolumbija į pasaulio čempionatą keliauja Čilė ir Ekvadoras © Eurofootball.lt
užaistos likusios keturios pasaulio futbolo čempionato atrankos varžybų Pietų Amerikos zonos (CONMEBOL) atrankos rungtynės, po kurių paaiškėjo, kad prie anksčiau vietą Brazilijoje užsitikrinusių Argentinos ir Kolumbijos rinktinių prisijungė Čilė ir Ekvadoras. Urugvajaus futbolininkams teks žaisti papildomas rungtynes su Jordanijos ekipa.

Čilės nacionalinės rinktinė žaidėjai padarė viską, kad iškovotų tiesioginį kelialapį į pasaulio čempionatą ir nepaliko vilčių savo persekiotojams. Čiliečiai namuose 2:1 įveikė Ekvadorą ir su 28 taškais užėmė trečiąją vietą grupėje.

Įvarčius nugalėtojams pelnė Alexis Sanchezas (35 min.) ir Gary Medelis (38 min.), o rezultatą sušvelnino Felipe Caicedo (66 min.).

Per pastarasias šešias atrankos varžybų rungtynes čiliečiai iškovojo penkias pergales ir kartą sužaidė lygiosiomis.

Ekvadoro futbolininkai šiuo pralaimėjimu itin nuliūdinti nebuvo, nes į pasaulio čempionatą pateko ir jie. Urugvajaus rinktinė namuose 3:2 įveikė jau anksčiau grupės nugalėtojos vardą užsitikrinusią Argentiną, tačiau pergalė buvo per maža, kad urugvajiečiai aplenktų Ekvadorą.

Urugvajaus rinktinėje pasižymėjo Christianas Rodriguezas (7 min.), Luisas Suarezas (34 min. 11 m baudiniu) ir Edinsonas Cavani (49 min.), o Argentinos ekipai abu įvarčius pelnė Maxi Rodriguezas (15 ir 41 min.).

Jau anksčiau vietą čempionatą taip pat užsitikrinusi Kolumbijos rinktinė paskutinėse rungtynėse išvykoje 2:1 įveikė paskutinėje vietoje likusį Paragvajų, o Peru ir Bolivija sužaidė taikiai – 1:1.

Argentinos futbolo rinktinė pasaulio čempionate Brazilijoje žais 11 kartą iš eilės, Čilei tai bus antrasis čempionatas iš eilės, Kolumbijos rinktinei – pirmasis nuo 1990 metų, o Ekvadoro ekipa pasaulio pirmenybėse yra dalyvavusi tik 2002 ir 2006 metais.

Urugvajaus rinktinei dėl paskutinio kelialapio teks žaisti pereinamąsias rungtynes su Azijos atrankos zonos komanda, kuria jau anksčiau tapo Jordanija.