Pirmąją pergalę D grupėje šventė Turkiją įveikusi Kroatija (FOTO, VIDEO)

Šiandien prasidėjo D grupės kovos. Pirmosiose rungtynėse santykius aiškinosi Turkijos bei Kroatijos futbolininkai.

Pastarieji jau dabar vadinami šio čempionato "juodaisiais arkliukais", o dalis ekspertų netgi kalbėjo, kad po mėnesio Ante Čačičiaus auklėtinius galime išvysti ir su taure.

Tuo tarpu Turkija taip pat gali nustebinti - užtenka vien prisiminti jos patekimą į pusfinalį 2008 metais. Kroatai jiems atsirevanšavo būtent už tąkart patirtą pralaimėjimą ketvirtfinalyje.

Komandų sudėtys:

Turkija: V. Babacan; G. Gönül, M. Topal, H. Balta, C. Erkin; O. Tufan, S. İnan; O. Özyakup (46’ V. Şen), H. Çalhanoğlu, A. Turan (65’ B. Yilmaz); C. Tosun (69’ E. Mor).

Kroatija: D. Subašić; D. Srna, V. Ćorluka, D. Vida, I. Strinić; M. Badelj, L. Modrić, I. Rakitić (89’ G. Schildenfeld); M. Brozović, I. Perišić (86’ A. Kramarić); M. Mandžukić (90+3’ M.Pjaca).


Pirmasis kėlinys prasidėjo be žvalgybos ir abi ekipos nieko nelaukdamos ėmė regzti atakas. Jau antrąją minutę visai neblogą smūgį atliko Ivanas Rakitičius.

Visgi, tiek turkų, tiek kroatų gynyba dirbo pavyzdingai – pavojingų epizodų saugams bei puolėjams kurti tikrai nesisekė.

29-ąją minutę progą pasižymėti turėjo Ozanas Tufanas, tačiau jo smūgį po Gökhano Gönülo perdavimo atlaikė Danijelis Subašičius.

Po to aikštėje pasipylė kraujas ir po susidūrimo ją trumpam turėjo palikti Vedranas Čorluka.

Visgi, Kroatijos sirgaliai dėl to ilgai neliūdėjo, nes savo komandą į priekį išvedė neįtikėtiną tolimą bombą į varžovų vartus paleidęs Luka Modričius.

Antrąją rungtynių dalį, kaip iš jų ir tikėtasi, turkai pradėjo energingiau. Tiesa, po kelių pražangų bei Hakano Balta geltonos kortelės jie kiek sustojo.

Tuomet iniciatyvą perėmė kroatai. Iš pradžių Rakitičiui apsivarius kelis varžovus bei uždirbus baudos smūgį skersinį sudrebino Darijo Srna, o po kelių minučių tas pats Kroatijos rinktinės kapitonas visiškai laisvas sulaukęs Subasičiaus atmušto kamuolio smūgiavo šalia vartų.

Paskui žaidimas kiek išsilygino, bet Čačičiaus auklėtinių atakos buvo žymii pavojingesnės. Viena iš jų buvo surengta 72-ąją minutę, kuomet Mario Mandžukičius atliko perdavimą Ivanui Perišičiui, galva smūgiavusiam į skersinį.

Turkijos futbolininkai stengėsi, bet organizuota kroatų gynyba šiandien jiems buvo per daug solidi. Mačas baigėsi minimaliu rezultatu.

Rezultatas:

Turkija 0 - 1 Kroatija
[0-1] 41' Luka Modrić

Kai pasižymi Modričius, kroatai niekada nepralaimi:

 

 

Būtent jis ir tapo geriausiu mačo žaidėju: