Pirmajame "A lygos" ture pergales šventė šeimininkai © Eurofootball.lt
Antradienį prasidėjo Lietuvos "A lygos" čempionatas. Geriau sekėsi namuose žaidusioms komandoms, kurios visos iškovojo pergales, o įspūdingiausias iš jų pasiekė Panevėžio "Ekranas" ir FBK "Kaunas", tarsi pareiškę savo ambicijas vėl kovoti dėl čempionų titulo.

Pirmasis pirmenybių mačas vyko Vilniuje, kur susitiko vietos "Vėtra" ir debiutantas Kėdainių "Nevėžis". Tik sezono išvakarėse trenerį pakeitę kėdainiečiai atsilaikė ne itin aktyvų pirmąjį kėlinį - nors mačo pradžioje kamuolį į vartus pakartotiniu smūgiu įmušė A.Sivinskij, teisėjas užfiksavo nuošalę ir įvarčio neįskaitė.

"Vėtra" antrajame kėlinyje toliau išlaikė iniciatyvą ir palaužė varžovus likus 6 minutėms iki rungtynių pabaigos. Pergalingą įvartį pelnė A.Sivinskij, kuris besidžiaugdamas nusiemė savo marškinelius ir už tai gavo antrą geltoną kortelę bei buvo pašalintas iš aikštės.

Galingai sezoną pradėjo Panevėžio "Ekrano" futbolininkai, namuose sutriuškinę "Vilniaus" klubą. Šeimininkai išsiveržė į priekį 19 minutę kai tiksliai iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo P.Lukšys, ir netrukus G.Paulauskas smūgiu galva persvarą padvigubino.

Vėliau rezultatas dar padidėjo Panevėžio ekipos naudai - M.Gardzijausko muštas kamuolys atšoko nuo gynėjo ir įskriejo į vartus. "Ekranas" toliau rungtyniavo labai sėkmingai ir 34 minutę M.Savėnas baudos smūgiu įmušė ketvirtąjį įvartį.

"Vilnius" atrodė sutrikęs, ir sužaidus beveik valandą A.Skroblas puikiu smūgiu permetė vartininką M.Kijevskį ir padarė rezultatą triuškinamą. Visgi svečiai nepasidavė ir 73 minutę skyrus 11 metrų baudinį paguodos įvartį Vilniaus klubui pelnė M.Panka.

Minimalią pergalę pasiekė Klaipėdos "Atlantas", rungtynėms einant į pabaigą R.Žvingilo įvarčio dėka įveikęs Marijampolės "Sūduvą". Tuo tarpu Vilniaus "Žalgiris" namuose dviejų įvarčių persvara nugalėjo "Šilutę" - 42 minutę pasižymėjo K.Jasaitis, priešpaskutinę rungtynių minutę dar vieną įvartį pridėjo V.Kaušpadas.

Paskutinis antradienio susitikimas Kaune vyko tarp FBK "Kauno" ir "Šiaulių" ekipų. Šeimininkai pirmavo jau 3-ąją minutę R.Beniušio įmušto įvarčio, o po pusvalandžio A.Velička persvara padidino.

50 minutę R.Beniušis įmušė trečiąjį kauniečių įvartį, ir nors už septynių minučių D.Vasilkovas rezultatą sušvelnino netrukus triuškinamą pranašumą atstatė G.Barevičius. Rungtynėms einant į pabaigą R.Beniušis pasižymėjo dar kartą ir atliko "hat-triką", tuo pačiu tapdamas rezultatyviausiu lygos žaidėju.

1 turo statistika

"%c00123" 1 - 0 "%c00231"
84' [1 - 0] Andžej Sivinskij

"%c00033" 5 - 1 "%c00140"
18' [1 - 0] Povilas Lukšys
23' [2 - 0] Gediminas Paulauskas
26' [3 - 0] Mindaugas Gardzijauskas
34' [4 - 0] Mantas Savėnas
58' [5 - 0] Alfredas Skroblas
73' [5 - 1] Mindaugas Panka (11m.)

"%c00124" 1 - 0 "%c00125"
84' [1 - 0] Rimantas Žvingilas

"%c00032" 2 - 0 "%c00141"
42' [1 - 0] Karolis Jasaitis
89' [2 - 0] Vidas Kaušpadas

"%c00030" 5 - 1 "%c00222"
3' [1 - 0] Ričardas Beniušis
33' [2 - 0] Andrius Velička
50' [3 - 0] Ričardas Beniušis
57' [3 - 1] Denis Vasilkov
59' [4 - 1] Giedrius Barevičius
83' [5 - 1] Ričardas Beniušis