Pirmasis "Liverpool" pralaimėjimas "Premier" lygoje © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos „Premier“ lygos pirmenybėse buvo sužaistos šešerios 16-ojo turo varžybos. Jose pergales iškovojo stipriausiųjų ketverte esantys „Man Utd“ ir „Chelsea“ klubai, „Portsmouth“ išvykoje nugalėjo „Aston Villa“, „Everton“ sutriuškino „Fulham“, „Newcastle“ išplėšė pergalę mače su „Birmingham“, o Liverpool“ išvykoje nusileido „Reading“.

Ankstyvosiose šios dienos varžybose pirmieji į aikštę išbėgo turnyrinės lentelės kaimynai Birmingemo „Aston Villa“ ir „Portsmouth“ futbolininkai. Nors pirmajame kėlinyje dominavo aikštės šeimininkai „Villa“, vis tik pačioje mačo pradžioje būtent jie traukė kamuolį iš savų vartų.

10-ąją minutę kamuolys atiteko „Pompey“ gynėjui Noe Pamarotui, „Aston Villa“ legionieriui iš Olandijos Wilfredui Bouma nepavyko nutraukti jo perdavimo į baudos aikštelę, ir šeimininkų nelaimei jaunasis gynėjas Craigas Gardneris pats įsimušė kamuolį į savus vartus.

Martino O‘Neillo auklėtiniai iš karto skubo gelbėtis ir dviejų minučių bėgyje iššvaistė labai puikias progas. 18-ąją minutę būdamas laisvas gynėjas iš Danijos Martinas Laursenas galva smūgiavo į vartus, bet puikią reakciją pademonstravo „Portsmouth“ vartininkas Davidas Jamesas.

Netrukus po jaunojo saugo Ashley Youngo atlikto baudos smūgio kamuolys baudos aikštelėje vėl surado M.Laurseno galvą, ir šis būdamas vos už kelių metrų nuo vartų dar kartą mušė šalia virpsto. Vėliau savo progų neišnaudojo puolėjas Gabrielis Agbonlahoras ir komandos kapitonas Garethas Barry.

„Neįmuši tu – įmuša tau“. Šią nerašytą futbolo taisyklę „Aston Villa“ ekipai priminė „Pompey“ saugas iš Ganos Sulley Ali Muntari, kuris iš tolimos distancijos kaire koja pataikė tiesiai į dešinįjį viršutinį vartų kampą.

Sužaidus beveik valandą į „Aston Villa“ vartininko Scotto Carsono vartus krito ir trečiasis rungtynių įvartis. Tas pats S.Muntari, kuris vasarą atvyko į „Pompey“ ekipą, aikštės viduryje susitvarkė su saugu Nigeliu Reo-Cokeriu, po to susidorojo su gynėju Zatu Knightu ir smūgiu pažeme pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą.

Aikštės šeimininkai buvo nenusipelnę tokio rezultato, ir 72-ąją minutę „Portsmouth“ gynėjas Sylvainas Distinas savo baudos aikštelėje pargriovė A.Youngą ir arbitras paskyrė 11 metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo G.Barry.

Vis tik Birmingemo klubas dar nesiruošė kelti baltos vėliavos ir toliau atakavo priešininkų vartus. Po saugo Patriko Bergerio „šūvio“ kamuolys pralėkė virš vartų, o gynėjas iš Švedijos Olofas Melbergas į vartus nepataikė. Pamiršę apie gynybą „Villa“ futbolininkai galėjo praleisti dar vieną įvartį, bet saugo Papa Bouba Diopo smūgis tikslo nepasiekė.

„Stamford Bridge“ stadione šalies vicečempionas Londono „Chelsea“ klubas namuose susikovė su Roy`aus Keane`o treniruojamu „Sunderland“ klubu. Prabėgus 5 minutėms po „Chelsea“ saugo Joe Cole`o pakelto kampinio puolėjas iš Dramblio Kaulo Kranto Solomonas Kalou sudrebino vartų skersinį.

Sužaidus dar kiek daugiau nei 15 minučių S.Kalou šį kartą atliko asistento rolę, kai būtent po jo perdavimo tik aštuntąjį kartą šiame sezone aikštėje pasirodęs Ukrainos nacionalinės rinktinės kapitonas Andrejus Ševčenka iš kelių metrų galva nuginklavo „juodųjų kačių“ vartininką Darreną Wardą.

Svečiai taip pat bandė kurti šiokias tokias progas. Grego Halfordo tolimą smūgį atmušė „Chelsea“ vartų sargas Carlo Cudicini, o po keitimo pasirodęs Darylas Murphy iš 22 metrų distancijos į vartus nepataikė.

75-ąją minutę „Sunderland“ gynėjas Danny Higginbothamas savo baudos aikštelėje sugriebė už marškinėlių brazilui Alexui ir teisėjas nurodė į 11 metrų žymę. Prie kamuolio stojęs anglas Frankas Lampardas nesuklydo ir padvigubino savo ekipos pranašumą.

Tuo „juodųjų kačių“ nesėkmės dar nepasibaigė. Buvęs „Man Utd“ saugas iš Airijos Liamas Milleris pastūmė „aristokratų“ puolėją iš Peru Claudio Pizarro ir arbitras nieko nedelsdamas parodė jam raudoną kortelę bei išvijo iš aikštės.

„Old Trafford“ stadione Anglijos „Premier“ lygos čempionų titulą ginantis „Man Utd“ klubas namuose priėmė absoliučius čempionato autsaiderius „Derby“ futbolininkus.

Nuo pat mačo pradžios aikštės šeimininkai perėmė kontrolę į savo rankas, bet puiki ir patikima „Derby“ klubo gynyba gan ilgai neleido „raudoniesiems velniams“ pelnyti įvarčio. Vis tik 40-ąją minutę jų siena griuvo.

Portugalijos rinktinės saugo Cristiano Ronaldo smūgį atmušė „avinų“ vartininkas Stephenas Bywateris, bet prie jo pirmasis suskubęs veteranas iš Velso Ryanas Giggsas tiksliu smūgiu išvedė savo komandą į priekį. Tai buvo 100-asis valo įvartis „Premier“ lygos pirmenybėse.

Po pelnyto įvarčio Sero Alekso Fergusono auklėtiniai dar labiau užsivedė. Neseniai po traumos grįžęs puolėjas Wayne`as Rooney pataikė į virpstą, o pačioje kėlinio pabaigoje po C.Ronaldo atlikto baudos smūgio antrą kartą kamuolį į tinklą nukreipė argentinietis Carlosas Tevezas.

Po pertraukos „Man Utd“ ir toliau nemažino apsukų. Pirma po Weso Browno perdavimo arti tikslo pasižymėti antrą kartą buvo R.Giggsas, bet po jo smūgio kamuolys atsimušė į virpstą. Vis dėlto 60-ąją minutę po dar vieno W.Browno perdavimo C.Tevezas galingu „šūviu“ pasiuntė kamuolį į vartus.

Mančesterio ekipai pirmaujant rezultatu 3-0 „Derby“ komandai galų gale pavyko pralaužti ledus ir pelnyti pirmąjį įvartį per pastarąsias septynias varžybas. Po Tyrone`o Mearso perdavimo Edwiną van der Sarą kapituliuoti privertė puolėjas Steve`as Howardas.

Tačiau pačioje mačo pabaigoje už gynėjo T.Mearso pražangą prieš C.Ronaldo savo baudos aikštelėje arbitras paskyrė 11 metrų, ir jį sėkmingai realizavęs pats portugalas pelnė jau 14-ąjį savo įvartį šiame sezone.

Kitame mače Liverpulio „Everton“ klubas savo sirgalių akivaizdoje rezultatu 3-0 sutriuškino Londono „Fulham“ futbolininkus. Visi trys įvarčiai buvo įmušti antrajame kėlinyje. 51-ąją minutę po saugo Timo Cahillo smūgio vartininkas iš Suomijos Antti Niemi sugebėjo atmušti kamuolį, bet pirmasis prie jo suskubęs nigerietis Aiyegbeni Yakubu pasiuntė kamuolį į tinklą.

Po dešimties minučių legionierius iš Ispanijos Mikelis Arteta pakėlė kampinį, gynėjas Philas Jagielka atmetė kamuolį tam pačiam A.Yakubu ir šis tiksliu smūgiu atliko dublį. Iki mačo pabaigos likus žaisti 11 minučių po nuostabaus Steveno Pienaaro perdavimo buvęs „Middlesbrough“ atakų lyderis „įsūdė“ ir „hat-tricką“.

Dar vienose varžybose Samo Allardyce`o vedami „Newcastle“ futbolininkai namuose tik paskutinę kėlinio minutę išplėšė pergalę prieš „Birmingham“ rezultatu 2-1. Pirmieji šiose rungtynėse į priekį išsiveržė svečiai, kai 9-ąją minutę po Mathew Sadlero perdavimo puolėjas Cameronas Jerome`as apsivarė vartininką Shay`ų Giveną ir pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

Artėjant pirmajam kėliniui prie pabaigos M.Sadleras savo baudos aikštelėje pargriovė Nigerijos rinktinės puolėją Obafemį Martinsą, ir pastarasis gavęs galimybę pasižymėti iš 11 metrų žymos nesuklydo.

Vis labiau artėjant mačui prie pabaigos atrodė, kad abi ekipos išsiskirs taikiai, bet per paskutines keletą sekundžių po turko Emre atlikto kampinio link artimojo virpsto galva tiksliai smūgiavo „šarkų“ ekipos komandos naujokas, gynėjas Habibas Beye, kuris ir atnešė savo klubui labai svarbią pergalę.

Vakarinėse šios dienos varžybose „Madejski“ stadione vietos „Reading“ susikovė su dar pralaimėjimo kartėlio nepatyrusiu „Liverpool“ klubu. Sužaidus 15 minučių „raudonųjų“ gynėjas Jaime Carragheris savo baudos aikštelėje neleistinai sustabdė islandą Brynjarą Gunnarssoną ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį, kurį įmušė saugas Stephenas Huntas.

Prabėgus beveik pusvalandžiui „Liverpool“ ekipai pavyko išlyginti pusiausvyrą. Puolėjas iš Ispanijos Fernando Torresas perdavė kamuolį kapitonui Stevenui Gerrardui, šis suklaidino S.Huntą ir nuginklavo Marcusą Hahnemanną.

Antrąjį kėlinį iš karto aktyviau pradėjo svečiai iš Liverpulio. Po aukštaūgio puolėjo Peterio Croucho perdavimo F.Torresas galingai smūgiu galva smūgiavo greta vartų. Vėliau stiprų gynėjo Johno Arne Riise baudos smūgį atmušė M.Hahnemannas, o netrukus į skersinį pataikė ir S.Gerrardas.

Vis tik kitoje aikštės pusėje į Pepe Reinos ginamus vartus krito antrasis įvartis. Po kapitono Nicky Shorey atlikto baudos smūgio visų aukščiausiai iššokęs airis Kevinas Doyle`as galva nukreipė kamuolį į tinklą.

Po septynių minučių visų nuostabai „Liverpool“ klubas buvo priverstas trečią kartą šiame mače traukti kamuolį iš savų vartų tinklo. Po Bobby Convey`aus perdavimo saugas Jamesas Harperis apsivarė J.A.Riise, suklaidino vartininką P.Reina ir pasiuntė kamuolį į vartus.

Rafaelio Benitezo auklėtiniai puolė gelbėti rungtynių. Po keitimo pasirodęs australas Harry Kewellas „šovė“ šalia vartų, po to puikia proga nepasinaudojo ir Anglijos rinktinės puolėjas P.Crouchas. Nenumaldomai artėjant mačui prie pabaigos aukštaūgis žaidėjas pataikė į virpstą ir rungtynių rezultatas taip ir liko nepakitęs.

„Liverpool“ ekipa pirmą kartą šiame Anglijos „Premier“ lygos sezone patyrė pralaimėjimą ir paliko Londono „Arsenal“ vieninteliu klubu, kuris šiose pirmenybėse taip ir nė karto nepaliko aikštės nuleistomis galvomis.