Pirmoji "Den Haag" pergalė "Eredivisie" © Eurofootball.lt
Šeštadienį buvo sužaisti keturi Olandijos „Eredivisie“ čempionato 10-ojo turo susitikimai. Pirmąją pergalę iškovojo autsaideris „Den Haag“ klubas, naujokas „Excelsior“ sužaidė 2-2 su „Vitesse“, o lyderiai „Ajax“ ir „PSV“ nesunkiai nugalėjo atitinkamai „Heerenveen“ ir „RKC“ ekipas.

Čempionato lyderis Amsterdamo „Ajax“ svečiuose susitiko su „Heerenveen“ futbolininkais. Čia pirmasis įvartis krito 17-ąją minutę, kai „Heerenveen“ vartininką Brianą Vandennbussche`ą nuginklavo „Ajax“ saugas Tomas De Mulas. Rungtynių pabaigoje amsterdamiečių klubui įtikinamą pergalę padovanojo 76-ąją minutę taiklus saugo Wesley Sneijderio baudos smūgis.

Po šio laimėjimo „Ajax“ ir toliau žengia pirmoje vietoje, o „Heerenveen“ išsaugo vietą turnyrinės lentelės viduryje.

Čempionų titulą ginantis Eindhoveno „PSV“, kuris savaitės viduryje pasiekęs triuškinamą pergalę prieš „Sparta“, šį kartą taip pat be didesnio vargo svečiuose palaužė Valvijko „RKC“ pasipriešinimą.

Svečių komanda šeimininkų gynybą perprato tik antrojo kėlinio pradžioje, kai 52-ąją minutę pasižymėjo Ibrahimas Afellay. Pajutę įvarčio skonį „PSV“ po septynių antrą kartą siuntė kamuolį į „RKC“ vartų tinklą, o pasižymėjo Dramblio Kaulo Kranto rinktinės žaidėjas Arouna Kone. Aikštės šeimininkai prarado viltį mače su čempionų titulą ginančiu „PSV“ išplėšti bent lygiąsias, kai paskutiniąją varžybų minutę „PSV“ pergalę įtvirtino tas pats A.Kone.

Po šios pergalė „PSV“ vis dar dviem taškais atsilieka nuo „Ajax“ ir yra antroje pozicijoje, tuo tarpu „RKC“ ir toliau užima vieną iš paskutiniųjų vietų.

Didžiausia sensacija buvo užfiksuota Hagoje, kur vietos „Den Haag“ susikovė su pastaruoju metu vis blogiau atrodančiu Almelo „Heracles“. Svečių ekipai viskas susikomplikavo tada, kai iš aikštės už grubų žaidimą iš karto buvo pašalintas „Heracles“ puolėjas Ramosas Evertonas. Kiekybine persvara iš karto pasinaudojo svečiai, o 57-ąją minutę komandą į priekį išvedė Santi Kolkas. Rungtynių pabaigoje Eljero Elia antrą kartą nuginklavo „Heracles“ vartų sargą Martiną Pieckenhageną ir taip padėjo tašką šiose varžybose.

„Den Haag“ žaidėjams tai buvo pirmoji pergalė šių metų Olandijos pirmenybėse, ir dabar klubas su 4 taškais vis dar lieka priešpaskutinis, bet atitolsta nuo artimiausių persekiotojų, absoliutaus autsaiderio „Sparta“ klubo. „Heracles“ po puikaus sezono starto nusmunka į 12-ąją vietą.

Daugiausia įvarčių žiūrovai išvydo Excelsioro mieste, kur naujokas „Excelsior“ ginklus surėmė su Arnhemo „Vitesse“. Įvarčio prireikė laukti beveik visą pirmąjį kėlinį. 29-ąją minutę rezultatą ant tablo pakeitė tikslus svečių Anduele Prijoro smūgis, o po šešių minučių komandos draugas Danko Lazovičius padvigubino savo ekipos persvarą.

Tiesa, po septynių minučių „Vitesse“ liko žaisti 10-yje, kai iš aikštės buvo išvarytas antrojo įvarčio autorius D.Lazovičius. „Excelsior“, žinoma, nepraleido tokios progos ir antrame kėlinyje 61-ąją minutę į „Vitesse“ vartininko Haraldo Wapennaro vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys, kurį realizavo Luigi Bruinsas. Atrodė, kad mažumoje žaidę svečiai nepaleis pergalės iš savų rankų, bet viską sužlugdė per teisėjo pridėtą laiką išlyginamąjį įvartį pelnęs Johanas Voskampas.

Po šių rezultatyvių lygiųjų „Excelsior“ lieka 11-oje vietoje, o „Vitesse“ taip pat išsaugo 14-ąją poziciją