Pirmos lygos 5-asis turas: rezultatyvumo rekordas ir vietinių indėlis © lff.lt

Iš Sacharos dykumų į Lietuvą pastaruoju metu vis atslenkantys dulkių debesys „TOPsport Pirma lyga“ dalyviams nebaisūs. 5-ajame pirmenybių ture taip dosniai nulijo įvarčiais, kad iš aikščių nuplovė visas blogybes.

Ambasadorius. Net 24 įvarčiai per 8 mačus buvo atseikėti 5-ojo turo dvikovose. Palyginimui, 1-ajame ture komandos sukrapštė vos 14 įvarčių. Prie sezono rezultatyvumo rekordo labiausiai prisidėjo Vilniaus „Riteriai“ ir „Panevėžio“ dubleriai. Šiame mūšyje sostinėje apsilankęs Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas, šį sezoną tapęs ir „TOPsport Pirma lyga“ ambasadoriumi, išvydo net 7 įvarčius. Šeimininkams, siekusiems žūtbūt sugrįžti į lentelės viršūnę, pakako vos 80 sekundžių, kad išsiveržtų į priekį 1:0. Tačiau įpusėjus kėliniui jie jau atsilikinėjo 1:2. Kad E. Jankauskui tribūnose nebūtų liūdna, vilniečiai sužaidus valandą vėl persvėrė rezultatą 3:2, bet panevėžiečiai jau kitoje atakoje atstatė pusiausvyrą – 3:3. Galiausiai Armandas Šveistrys 84 min. nulėmė „Riterių“ pergalę 4:3. Svečiams visus įvarčius pelnė būtent jų akademijoje futbolo paslapčių išmokę talentai – Edvinas Puikis, Armandas Jusys ir Rokas Lazdinauskas.

„Riteriai“ su 12 taškų susigrąžino pirmąją vietą. Tiek pat taškų, tik sužaidę rungtynėmis daugiau, turi ir Kėdainių „Nevėžio“ futbolininkai. Įdomu, kad jų akistatoje su „Šiauliais“ B, kaip ir Vilniuje, taip pat buvo įmuštas žaibiškas įvartis. Rezultatyvų smūgį 109-ąją sek. atliko japonas Taiga Horikoshi. Nors abi ekipos turėjo pavojingų išpuolių, joms pasižymėti daugiau nebepavyko, o ištiksėjus 90 min. užvirė aistros. Per pridėtą laiką kėdainiečiams buvo parodytos trys geltonos kortelės, o Rokas Župerka jau palikęs aikštę užsidirbo raudoną kortelę.

Gelbėtojai. Buvę lyderiai – Klaipėdos „Neptūnas“ ir Vilniaus BFA susitiko tarpusavyje, tad taškų praradimas kažkuriam jų buvo neišvengiamas. Svečiuose žaidę jaunieji vilniečiai įrodė, kad jų aukštos pozicijos nebuvo tik vienadienė sėkmė. Žaisdami su vienu iš lygos favoritų jie dukart pirmavo po Andriaus Kežuno ir Džonio Gabrieliaus Puzo tikslių spyrių, bet uostamiesčio komanda abusyk lygino 2:2. Tokia baigtis tenkino abu klubus, su 11 taškų pasidalinusius 3-4 pozicijas.

Įkandin jų žengia Jonavos „Be1“ (9 taškai) ir Plungės „Babrungas“ (8 taškai). Jonaviečiai atviro futbolo mūšyje 2:0 pranoko „Kauno Žalgirio“ dublerius. Pastarieji jau per pridėtą laiką išsigelbėjo nuo sutriuškinimo, kai vartininkui Jurgiui Mikšiūnui pavyko atremti 11 m baudinį. Ne veltui šis 18-metis vartų sargas, ištįsęs iki 195 cm, jau rikiuojasi ir ant pagrindinės klubo komandos slenksčio.

„Babrungas“ išsigelbėjo dar efektyviau – pelnydamas jau beveik palaidotą tašką. Plungiškiai namuose du kartus (0:1 ir 1:2) atsilikinėjo nuo raumenis rodžiusio Panevėžio „Ekrano“. Pabaigoje šeimininkų atakose dalyvavo net vartininkas Amiras Ahalarovas, o 5-ąją pridėto laiko min. kazachas Hamza Yakudi galva įgrūdo kamuolį į tinklą – 2:2.

Šaknys. Kad ir kur būtum, atsimink savo šaknis – skelbia senolių išmintis. Panašu, kad jos laikosi Tauragės „Tauro“ komanda, į kovą su Gargždų „Bangos“ dubleriais metusi būrį vietinės futbolo mokyklos auklėtinių. Nors dauguma vaikinų vos sulaukė pilnametystės, jie svariai prisidėjo prie pirmosios sezono pergalės. Labiau už juos patyręs vietinis gynėjas Egidijus Dusevičius sugrūdo du įvarčius (11 ir 71 min.), o šeimininkai šventė triuškinamą laimėjimą 3:0.

„Pirmoji pergalė be abejo svarbu, bet ne mažiau malonu tai, kad aikštėje pabuvojo bene dešimt Tauragės futbolo auklėtinių. Tai svarbu viso mūsų regiono futbolui“, – pabrėžė „Tauro“ treneris Darius Gvildys.

„Tauras“ su 6 taškais pavijo Kauno rajono „Garliavą“ bei aplenkė „Panevėžį“ B ir Kretingos „Miniją“. Thiago Bomfimo treniruojami kretingiškiai savo aikštėje mėgino palaužti „Garliavą“, pernai finišavusią gerokai žemiau nei žemaičiai. Nepaisant „sauso“ rezultato (0:0), svečiai sukūrė ne vieną šimtaprocentinę progą, o šeimininkai pavojingiausiame savo išpuolyje sudrebino varžovų vartų konstrukciją.

Apie taškus vis dar gali tik pasvajoti Mažeikių „Atmosfera“, savaitgalį net 0:3 kapituliavusi Kauno rajono „Hegelmann“ B tvirtovėje. Nugalėtojams du įvarčius (9 ir 33 min.) pelnė Matas Vareika. Lietuvos nacionalinės rinktinės saugas buvo deleguotas palaikyti sportinę formą į dublerių ekipą, nes A lygoje kol kas negali žaisti dėl diskvalifikacijos.

1lyga.lt informacija.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

Komentuoti

Prisijungti su FB