Pirmos lygos turas: medalių lenktynėse – netikėti posūkiai © V. Kuralavičiaus nuotr.

Intrigos, kuri mezgasi „Optibet Pirmos lygos“ pirmenybių pabaigtuvėse, gali pavydėti bet kuris futbolo turnyras. Jei prieš gerą savaitę trys pirmaujantys klubai užtikrintai įsirašė pergales, tai 26-ajame ture visi jie netikėtai klupo prieš gerokai žemiau esančius oponentus. Šanso priartėti lyderių grupės nepraleido dar du persekiotojai.

Žvaigždė. Mamadou Traore prieš 26-ojo turo rungtynes Kretingos stadione atsiėmė „Optibet Pirma lyga“ rugsėjo mėnesio žvaigždės apdovanojimą, o netrukus savo komandai nukalė vieną skambiausių sezono pergalių. 20-mečio puolėjo įvartis padėjo „Minijai“ nuskandinti svečius iš Klaipėdos – „Neptūno“ futbolininkus. Nors klaipėdiečiai, laikyti ryškiais mačo favoritais, turėjo ne vieną progą pasižymėti, vienintelį rezultatyvų išpuolį surengė šeimininkai. 30 min. M. Traore ilgu spurtu per pusę aikštės atitrūko nuo oponentų ir pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Mėnesio žvaigžde pripažintas afrikietis šiuo prizu turėtų pasidalinti su visa komanda. Buvę lygos autsaideriai kretingiškiai, demonstruojantys įspūdingą sportinę formą, per keturias pastarąsias savaites susišlavė 10 taškų iš 12 galimų. Rudeninis spurtas gerokai sustiprino „Minijos“ pozicijas grumtynėse dėl išlikimo lygoje. Žemaičiai, pernai tik paskutiniame ture užsitikrinę ramų gyvenimą, šiemet tai gali padaryti gerokai anksčiau. Po 26 mačų jie užima 14-ąją poziciją, net 10-čia taškų lenkdami autsaiderę Gargždų „Bangą“ B, ir 5 taškais – Mažeikių „Atmosferą“. Dariaus Žindulio auklėtiniai jau kitame ture gali pakilti dar laipteliu ar net dviem aukščiau, nes susitiks su turnyro lentelės kaimynais „Riteriais“ B (28 taškai).

Pastarieji, per keturias dienas sužaidė du mačus – šeštadienį 1:3 nusileido sostinės BFA ekipai, o antradienį atidėtose 16-ojo turo rungtynėse pasidalino po tašką (0:0) su „Banga“ B.

Ronaldo. 28 taškus turi ir Vilniaus „Žalgirio“ dubleriai, bet papildomas jų koziris – vienas atidėtas mačas. Dar vienu argumentu žalgiriečių naudai tapo jų sensacinga pergalė 3:2 namuose prieš Alytaus „Dainavą“. Lygos lyderiai iš Dzūkijos LFF stadione pernelyg nesikuklino ir jau 4-ąją min. išsiveržė į priekį. Į nigeriečio Aarono Olugbogi gražų smūgį šeimininkai atsakė kėlinio viduryje. Iš pradžių Meinardas Mikulėnas taikliai kepštelėjo iš arti, o netrukus sumaištimi vartininko aikštelėje pasinaudojo Vilius Piliukaitis. Antrajame kėlinyje tas pats A.Olugbogi atstatė pusiausvyrą, bet paskutinį tašką 77 min. padėjo vilniečių legionierius Jakubas Sylvestras.

Apmaudus pralaimėjimas sumaišė „Dainavos“ kortas lenktynėse dėl aukso, bet dzūkams pagalbos ranką ištiesė jų pagrindiniai konkurentai. Kėdainių „Nevėžis“ savo tvirtovėje 1:2 netikėtai krito akistatoje su „Panevėžiu“ B. Kėdainiečiai kontroliavo rungtynių eigą, 50-ąją min. žaidybinį pranašumą pavertė Karolio Gvildžio įvarčiu, ir atrodė nepraleisiantys progos po ilgos pertraukos vėl tapti čempionato lyderiais. Vis dėlto mačui artėjant pabaigos link, situacija aikštėje apsivertė aukštyn kojomis. Iš pradžių 80 min. Eimantas Dzinga rezultatą išlygino, o iki pagrindinio laiko pabaigos likus minutei apmaudžiai suklydo „Nevėžio“ vartininkas Robertas Granauskas, neatmušęs stipraus, bet ne pačio sudėtingiausio Ronaldo smūgio. Tiesa, ne garsiojo portugalo, o iš Šiaulių kilusio panevėžiečių saugo Ronaldo Misiūno.

Kėdainiečių sąskaitoje liko 54 taškai – vienu mažiau nei turi „Dainava“. „Neptūnas“ su 50 taškų lieka trečias, bet jam ant kulnų jau vėl mina du konkurentai – pergales iškovoję Kauno „Be1 NFA“ ir „Marijampolė City“.

Gražuoliai. Kauniečiai ir suvalkiečiai nuo trečiosios vietos atsilieka vos tašku. Tiesa, „Marijampolė City“ jau penktadienį namuose laukia itin sunkus „Nevėžio“ egzaminas, o „akademikai“ turi gerus šansus įrodyti pranašumą išvykoje prieš „Bangos“ dublerius.

Tiesa, 26-ajame ture abiem pretendentams teko gerokai pavargti akistatose su kur kas žemiau esančiais priešininkais. „City“ tik 83-ąją min. po gražios trijų perdavimų kombinacijos pelnė vienintelį įvartį į „Šiaulių“ jaunimo vartus. „Be1 NFA“ savo stadione ilgai negalėjo pralaužti svečių iš Mažeikių gynybos įtvirtinimų. Ko nesugebėjo paprastais spyriais, kauniečiai atliko kūrybingesniu būdu. 40-ąją min. nigerietis Chukwudi Adalumo sustabdė kamuolį stovėdamas nugara į „Atmosferos“ vartus ir elegantiškai stuktelėjo kulnu. Taip buvo pasiektas vienas gražiausių mėnesio įvarčių. Po pertraukos puolėjas pasižymėjo dar kartą – 2:0.

Įvarčius gražuolius mušė ir Plungės „Babrungo“ saugas Jose Marquesas. Portugalas dviem preciziškais tiksliais dūriais 2:0 nubaudė Panevėžio „Ekraną“ ir sutvirtino plungiškių (41 taškas) pozicijas solidžioje 6-oje vietoje. „Ekranas“ su 29 taškais lieka 9-as, bet jam į nugarą kvėpuoja ir „Šiauliai“ B, ir lygos naujokė „Garliava“. Garliaviečiai parodė valią jau 28-ąją susitikimo min. likę be pašalinto kapitono Rimvydo Lipnevičiaus, bet vėliau įgrūdę įvartį ir 1:0 palaužę „Bangos“ dublerius.