Planetos pirmenybių finale Olandija kovos su Ispanija © Eurofootball.lt
Pasaulis turės naujus futbolo čempionus - Ispanijos nacionalinė rinktinė antrajame pusfinalio susitikime minimaliu rezultatu 1-0 įveikė Vokietijos vienuolikę ir pateko į planetos pirmenybių finalą, kuriame jų jau laukia Olandijos futbolininkai.

Lygių varžovų dvikovoje vienintelį įvartį 73 minutę po Xavi pakelto kampinio stipriu smūgiu galva pelnė "Barcelona" ekipos kapitonas Carlesas Puyolis.

Jau pirmajame kėlinyje ispanai turėjo keletą gerų progų įsiveržti į priekį, tačiau Davido Villos mėginimą atrėmė laiku vartus palikęs Manuelis Neueris, o Puyolio šūvis skriejo virš skersinio.

Tuo tarpu vokiečių gretose pavojingai atakavo talentingasis Brėmėno "Werder" saugas Mesutas Ozilas bei Piotras Trochowskis.

Antroje mačo dalyje Andresas Iniesta puikiai skirstė kamuolius komandos draugams, tačiau 58 minutę saugo perdavimo nesugebėjo "uždaryti" tas pats Villa, o dar už 5 minučių šiek tiek sėkmės pritrūko į baudos aikštelę įsiveržusiam Sergio Ramosasui.

Prieš praleisdami įvartį Joachimo Lowo auklėtiniai turėjo šansą pakreipti įvykius sau palankia linkme, bet Toni Krooso smūgį atrėmė patikimai žaidęs Ikeras Casillasas.

Įsiveržę į priekį ispanai atsitraukė į gynybą i rengė pavojingas kontratakas - 82 minutę Pedro kartu su po keitimo pasirodžiusiu Fernando Torresu atsidūrė dėkingoje situacijoje, tačiau jaunasis katalonas pagailėjo perdavimo ir "Furia Roja" vadinamai komandai persvaros padvigubinti nepavyko.

Pasaulio čempionato finalas vyks sekmadienį 21:30 Lietuvos laiku, o šeštadienį tą pačią valandą dėl III vietos kovos Urugvajaus ir Vokietijos futbolininkai.

Vokietija 0 - 1 Ispanija
73' [0 - 1] Carles Puyol