Po ankstyvo įvarčio atsitiesę "Trakai" pergalingai startavo Europos lygoje

19:00 val. Vilniuje savo kelią Europoje šį sezoną pradėjo „Trakai“, kurie pirmosiose rungtynėse namuose priimė „Nomme Kalju“ ekipą iš Estijos.

Šiame mače „Trakai“ turėjo verstis be dviejų centro gynėjų - Pavelo Kruko ir Arūno Klimavičiaus bei saugų Jurijaus Mamajevo ir Martyno Dapkaus.

Startinės sudėtys:

„Trakai“: Rapalis; Česnauskis, Januševskis, Bychenok, Šilėnas; Vorobjovas, Zasavitchi; Gurenko, Rekish, Valskis, Aršakian.

Nomme Kalju“: Teles; Mbu Alidor, Jorge Rodrigues, Ugge, Sidorenkov; Mool, Dmitrijev, Toomet, Wakui; Klein, Quintieri.

Jau šeštąją rungtynių minutę savo baudos aikštelėje neatsargiai sužaidė Justinas Januševskis bei pagriovė varžovą, o arbitras skyrė vienuolikos metrų baudinį. Jį realizuoti ėmėsi svečių žaidėjas Hidetosi Wakui. Patyręs japonas neklydo ir pasiuntė labai svarbų įvartį išvykoje į „Trakų“ vartus.

Tryliktą rungtynių minutę tas pats Januševskis dar kartą prasižengė, šįkart prie pat baudos aikštelės, o už šį veiksmą jis prieš save išvydo geltoną kortelę. Visgi, šia standartine situacija estai nepasinaudojo.

Per likusį kėlinio laiką „Trakai“ bandė perimti iniciatyvą, tačiau Estijos ekipa patikimai gynėsi, o pati savo progų ieškojo kontraakose. Įvarčių pelnyti nepavyko nei vieniems, nei kitiems, tad komandos į pertrauką keliauja esant lietuviams nemaloniam rezultatui 0-1.

Antrojo kėlinio pradžioje „Trakams“ sunkiai sekėsi palaikyti kamuolį, o jį dažniau kontroliavo estai. Visgi, tai tęsėsi tik pirmas dešimt minučių, o tokios kėlinio pradžios įdrąsinti estai atvėrė daugiau kelių lietuviams ir kėliniui įpusėjus „Trakų“ žaidimas pasikeitė - jų atakos tapo pavojingesnėmis.

59-ąją minutę lietuviai sukūrė pavojingą ataką, tačiau kamuolį baudos aikštelėje pasiekęs Nerijus Valskis pataikė tiesiai į varžovų vartininką. Jau po dešimties minučių tas pats Valskis atsidūrė vienas prieš vartus iš kelių metrų atstumo ir Lietuvos rinktinės narys neklydo, tiksliu smūgiu išlygindamas įvartį.

Įmušę įvartį „Trakai“ nesiruošė atsitraukti, o progų prie varžovų vartų atsirasdavo vis daugiau. Galų gale Davidas Aršakianas iššoko vienas prieš varžovų vartininką ir tiksliu smūgiu į varžovų vartus išvedė savo ekipą į priekį.

Per likusį rungtynių laiką pavojingą baudos smūgį atliko Vaidas Šilėnas, o Estijos ekipa galėjo pasižymėti po kampinio, tačiau rezultatas nepakito ir „Trakai“ šventė pergalę 2-1.

Atsakomosios rungtynės Taline įvyks lygiai po savaitės.

Trakai“ 2 – 1 „Nomme Kalju“

6' [0 – 1] H. Wakui (iš 11 m. baudinio)
69' [1 – 1] N. Valskis
78' [2 – 1] D. Aršakianas