Po keitimo pasirodę J. Vardy ir D. Sturridge'as padovanojo pirmąją pergalę Anglijos rinktinei (VIDEO, FOTO)

Šiandien 16 valandą LRT kanalu įvyko paskutinioji B grupės antrojo rato dvikova. Lanso miesto stadione akis į akį susitiko dvi Didžiosios Britanijos rinktinės - Anglija ir Velsas.

Po nuostabaus Garetho Bale'o įvarčio pirmajame kėlinyje pranašumą įgiję Velso futbolininkai rungtynių pabaigoje turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Po keitimo aikštėje pasirodę žaidėjai anglams atnešė pergalę rezultatu 2-1

Startinės sudėtys:

Anglija: Hart, Walker, Cahill, Smalling, Rose, Dier, Rooney, Lallana (73' Rashford), Alli, Sterling (46' Sturridge), Kane (46' Vardy).

Velsas: Hennessey, Gunter, N. Taylor, Chester, A. Williams, Davies, Allen, Ledley (67' Edwards), Ramsey, Bale, Robson-Kanu (72' J. Williams).

Futbolas nuo pat pirmų minučių buvo aktyvus. Pirmiausia atakos prasidėjo Velso aikštės pusėje, tačiau keletą pavojingų epizodų buvo užfiksuota ir prie Joe Harto ginamų vartų.

7-ąją minutę puikią progą po Adamo Lallanos perdavimo turėjo Raheemas Sterlingas, tačiau jaunam anglui tiksliai pataikyti į vartus nepavyko.

Vėliau žaidimo tempas šiek tiek nukrito. Abi komandos pradėjo žaisti pozicinį futbolą ir rimtų progų nei prie vienų, nei prie kitų progų per pirmąsias 20 minučių nebuvo sukurta.

25-ąją minutę vėl rimtesnė proga buvo sukurta prie Velso rinktinės vartų. Po Wayne‘o Rooney pakelto kamuolio iš standartinės situacijos galva smūgį į vartų stačiakampį atliko gynėjas Gary Cahillas, tačiau į jo bandymą reagavo Wayne‘as Hennessey.

35-ąją minutę anglai po pakelto kampinio privertė dar kartą rimtai paprakaituoti Velso gynybą. Aukščiau už visus kitus iššokęs Chrisas Smallingas galva smūgiavo visai šalia W. Hennessey ginamų vartų.

Progų beveik nekūręs Velsas 42-ąją minutę nuostabiu smūgiu išvedė savo nacionalinę komandą į priekį. Garethas Bale‘as maždaug iš 35 metrų galingu smūgiu nuginklavo Joe Hartą ir antrą kartą šiame turnyre pasižymėjo būtent po baudos smūgio.

Antrąjį kėlinį anglai pradėjo ryžtingai – į aikštę metė du puolėjus. Danielis Sturidge‘as pakeitė Raheemą Sterlingą, o Jamie Vardy – Hary Kane‘ą. R. Hodgsono auklėtinių spaudimas nuo pat pirmos antrojo kėlinio minutės jautėsi, bet pasiekti greito išlyginamojo įvarčio jiems nepavyko.

Vis dėlto 56-ąją minutę anglams pavyko pasiekti įvartį. Po keitimo aikštėje pasirodęs ir savo pirmąsias minutes Europos čempionate žaidęs J. Vardy po Ashley Williamso netyčinio perdavimo link savo vartų kamuolį nukreipė į tinklą.

Anglai po išlyginamojo įvarčio ir toliau spaudė valus, bet varžovų gynyba taip pat lengvai dar kartą nebuvo įveikiama. 73-ąją aikštėje pasirodė ir jaunasis Marcusas Rashfordas, pakeitęs krašto puolėją A. Lallaną.

Per likusį laiką Anglijos rinktinė turėjo aiškų pranašumą prieš Velsą. Galiausiai viena paskutiniųjų atakų baigėsi pergalingu anglų įvarčiu. Puikiai baudos aikštelėje sužaidęs D. Sturridge‘as klastingu smūgiu pasiuntė kamuolį į varžovų ginamų vartų kampą ir padovanojo anglams pirmąją pergalę.

Anglija 2 - 1 Velsas
42' [0 - 1] G. Bale
56' [1 - 1] J. Vardy
90' [2 - 1] D. Sturridge