Po "Man Utd" pergalės nutrūko įspūdingas "La Liga" klubų dominavimas Europoje

Vienas įspūdingiausių Ispanijos futbolo pasiekimų buvo nutrauktas po „Manchester United“ pergalės Europos lygos finale prieš „Ajax“ ekipą. Tai buvo pirmas kartas nuo 2013-ųjų rugpjūčio, kai didžiųjų Europos turnyrų nugalėtojas nebuvo „La Liga“ klubas.

Jau prieš finalą buvo aišku, kad Ispanijos klubų dominavimas bus nutrauktas po to, kai „Celta Vigo“ pralaimėjimo Europos lygos pusfinalyje. Paskutinį kartą titulą ne Ispanijos klubas kėlė į viršų, kai Miuncheno „Bayern“ klubas 2013 metų rugpjūčio 30 dieną laimėjo UEFA Super taurę įveikdami „Chelsea“ klubą.

Iš viso praėjo 1363 dienos, kai jokios kitos šalies ekipa netriumfavo didžiuosiuose Europos turnyruose. Tuo metu „Sevilla“ laimėjo tris Europos lygos titulus ir tirs kartus pralaimėjo Super taurę Čempionų lygos nugalėtojams. Du kartus Madrido „Real“ ekipai ir kartą „Barcelona“ futbolininkams.

Dabar beliko sulaukti ar bent dalinai dominavimą išlaikys „Real“ ekipa, kai Čempionų lygos finale susitiks su „Juventus“ komanda.