Po rinktinės išsigelbėjimo - pasikeitęs Argentinos spaudos tonas: "Tikime stebuklais"

Argentina bent kelioms dienoms išdavė savo tradicines spalvas. „Balti-žydri“ pamilo raudoną. Būtent taip – „Raudonas“ – verčiama tautos didvyriu tapusio Marcoso Rojo pavardė, rašoma lrytas.lt portale.

Antradienį per pasaulio futbolo čempionato rungtynes laikrodžio rodyklei sukant paskutinius ratus gynėjas M.Rojo atsidūrė vidurio puolėjo pozicijoje, neatremiamu smūgiu pasiuntė kamuolį į Nigerijos komandos vartų tinklą ir išgelbėjo Argentinos rinktinę. Pakeliui namo buvę argentiniečiai išplėšė pergalę 2:1 ir iškovojo kelialapį į atkrintamąsias varžybas.

Po kelių akimirkų ant M.Rojo pečių pakibo ryškiausia Argentinos futbolo žvaigždė Lionelis Messi, o triumfuojančių „baltų-žydrų“ didvyrių nuotrauka netrukus apskriejo pasaulį ir trečiadienį ryte nutūpė kone visų Argentinos dienraščių viršeliuose.

„Didvyriškas įvartis. Besąlygiškas sirgalių palaikymas. Atsiradęs L.Messi. Tikrasis Franko Armani. Pergalė 2:1, nuvedusi į aštuntfinalį, šventė ir svajonė šeštadienį įveikti Prancūziją“, – į trumpą paantraštę begalę užplūdusių jausmų sudėjo didžiausias Argentinos sporto dienraštis „Ole“.

„Tikime stebuklais“, – staiga nusišypsojusia laime sunkiai patikėjo dienraštis „Uno“. „Rojo aistra. Išvargtas įvartis ir aštuntfinalis“, – lengviau atsiduso dienraštis „El Dia“. „Pusvalandis žaidimo ir valanda didvyriškumo“, – ne tiek žaidimo kokybę, kiek kovingumą pabrėžė dienraštis „La Nacion“.

„Džiaugsmas sugrįžus ir pradėjus“, – rašė dienraštis „Los Andes“, apsidžiaugęs tuo, kad Argentinos rinktinė pirmą kartą šiame čempionate žaidė bent pusėtinai ir įkvėpė savo sirgaliams vilties, jog gali žaisti gerai.

Būtent sirgaliai, Sankt Peterburgo „Krestovskij“ stadione sukūrę tokią atmosferą, kokios Europa gal net nebuvo mačiusi, tapo kone svarbiausia Argentinos rinktinės varomąja jėga. „Tūkstančiai argentiniečių, kurie palaikė komandą tribūnose, buvo to verti. Nes jie buvo vieningi su komanda, kai jai to labiausiai reikėjo. Jie stovėjo komandos užnugaryje. Jie tikėjo net tada, kai atrodė, jog reikės krautis lagaminus ir keliauti iš Sankt Peterburgo į Buenos Aires“, – „baltai-žydrai“ miniai dėkojo „Ole“.

Sporto dienraštis pasidžiaugė ir pirmaisiais L.Messi gyvybės požymiais: „L.Messi pradudo. Jis įmušė Messi stiliaus įvartį ir nebebuvo šešėlis, kurį matėme per pirmąsias pasaulio čempionato rungtynes. Jis pradėjo grąžinti skolą“.

„Komanda išliko pasaulio čempionate, nes buvo pažadintas jos išdidumo jausmas, jos pyktis. Kai laiko beveik nebeliko, komanda sužaidė kelias geriausias minutes nuo čempionato pradžios“, – dvikovos su Nigerijos komanda pabaiga dienraščiui „La Nacion“ įkvėpė vilties, jog galima kovoti ir su aštuntfinalio varžove Prancūzijos rinktine.

lrytas.lt