Europo s futbolo čempionato antrajame pusfinalyje Graikijos komanda pateikė dar vieną staigmeną ir per pratęsimą po dramatiškos kovos nugalėjo Čekijos rinktinę. Finale graikai žais prieš turnyro šeimininkę Portugaliją, kurią jau sensacingai nugalėjo grupės varžybose.

Taigi simboliškai pirmosiose ir paskutinėse Euro-2004 rungtynėse susitiks tos pačios komandos. Finalas bus žaidžiamas sekmadienį Lisabonos Luz stadione, pradžia - 21:45 Lietuvos laiku.

Statistika
Graikija - Čekija 1 - 0
(Pagrindinis laikas 0 - 0)
105+1' %p01779

Smūgiai: 9 ir 16
Tikslūs smūgiai: 5 (56%) ir 5 (31%)
Perdavimai: 494 ir 546
Tikslūs perdavimai: 344 (70%) ir 400 (73%)
Kampiniai: 4 ir 8
Skirtos pražangos: 15 ir 24
Nuošalės: 4 ir 2
Geltonos kortelės: 3 ir 3
Kamuolio kontroliavimas: 48% ir 52%
Bandymai perimti kamuolį: 43 ir 30


Mačą aktyviau pradėjo čekai ir jau trečią minutę jie buvo arti įvarčio, kai Rosickio smūgis iš 20 metrų pataikė į skersinį. Netrukus į vartus smūgiavo Jankulovskis, bet Nikopolidis atmušė kamuolį.

Žaidimas po truputį išsilygino ir daugiau erdvės pradėjo gauti graikai, bet jiems nieko pavojingesnio nepavyko sukurti, išskyrus vieną momentą, kai vartininkas Čechas turėjo netikėtai atmušti kamuolį.

33 minutę Jankulovskis laisvas gavo kamuolį baudos aikštelėje, tačiau graikų vartus vel gelbėjo vartininkas Nikopolidis. Šiame epizode traumą gavo Čekijos kapitonas ir lyderis Pavelas Nedvedas. Iš pradžių atrodė, kad jis galės tęsti rungtynės, bet 40 minutę vietoj jo į aikštę išbėgo Vladimiras Šmiceras.


Antrojo kėlinio pradžioje čekai vėl stengėsi spausti varžovus, bet jiems tai nelabai sekėsi. Aikštės viduryje vyko daug kieto žaidimo ir rungtynių arbitrui Pierluigi Collinai teko parodyti pora geltonų kortelių.

59 minutę prie graikų vartų buvo pakeltas kampinis, vartininkas prašoko kamuolį, bet prie tolimojo virpsto buvę čekų puolėjai sutrukdė vienas kitam ir nesugebėjo sėkmingai smūgiuoti galva. Po penkių minučių tas pats atsitiko kitoje aikštės pusėje - šį kartą smūgis nepavyko Fyssui, o dar po trijų minučių Vryzo smūgį atrėmė Čechas.

Iki antro kėlinio pabaigos likus 10 minučių čekai tiksliais perdavimais sužaidė aikštės viduryje, Rosickis prasiveržė baudos aikštelės link, sužaidė "sienelę" su Kolleriu, atmetė jam kamuolį, tačiau aukštaūgis puolėjas smūgiavo šalia virpsto. 83 minutę Barošas gavo kamuolį šalia baudos aikštelės, prasiprovė pro Graikijos gynėjus, bet iš trylikos metrų mušė pro šalį.

87 minutę geltoną kortelę gavo Karagounis, o tai buvo jo antroji geltona kortelė atkrintamosiose varžybose - saugas negalės padėti savo komandai finale. Pagrindinis laikas baigėsi be įvarčių, tad komandos turėjo žaisti pratęsimą.


Pratęsimą komandos pradėjo atsargiai, jautėsi žaidėjų nuovargis. Ketvirtą minutę Charisteas numetė kamuolį Giannakopoului, šis smūgiavo galva, ir čekų vartininkui teko atmušti kamuolį. Tryliktą minutę po į aikštę po keitimo išėjusio Tsarto perdavimo galva mušė Dellas, bet Čechas vėl gelbėjo savo komandą. Jau besibaigiant kėlinukui graikai uždirbo kampinį, Tsartas pakėlė kamuolį prie artimojo virpsto, ten buvo gynėjas Dellas, kuris galva nukreipė kamuolį į vartus.

Netrukus nuaidėjo Collinos švilpukas skelbiantis rungtynių pabaigą. Taigi Graikija, kuri iki šiol finaliniuose turnyruose neiškovojo nė vienos pergalės, padarė tai ko turbūt nesitikėjo niekas - pateko į Europos čempionato finalą ir dabar kausis dėl Senojo žemyno turnyro nugalėtojų titulo.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos